Firma robiąca testy na COVID-19 zamknięta. Ministerstwo Zdrowia oskarżyło ją o fałszowanie zaświadczeń o szczepieniach

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Ministerstwo zdrowia oskarżyło firmę Spoedtest.nl o fałszowanie zaświadczeń o szczepieniach przeciwko koronawirusowi. Kontrolująca ponad 10 proc. rynku testowego w Niderlandach firma została zamknięta.

Ministerstwo zdrowia zakazało Spoedtest.nl w poniedziałek wieczorem prowadzenia jakiejkolwiek działalności testowej, a także odłączyła ją od systemu umożliwiającego wystawianie przepustek sanitarnych. Ponad 100 lokalizacji zostało zamkniętych.

Firma żałuje „drastycznej” decyzji ministerstwa i uważa, że zarzuty są bezpodstawne. – Moja firma nie wystawia fałszywych zaświadczeń o szczepieniach – powiedział portalowi NOS Rasmus Emmelkamp, założyciel Spoedtest.nl.

Jak informuje portal, doszło do wielu zatrzymań a sprawa jest przedmiotem policyjnego dochodzenia. – Dążymy do zablokowania jak największej liczby nieuczciwie wydanych świadectw szczepień – powiedział we wtorek dziennikarzom rzecznik resortu zdrowia.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. :)))))))))))))))))

    Ależ oni jedynie „odpowiedzieli na zapotrzebowanie rynku”! Poza tym to przecież nic złego nie zrobili. :D

  2. Czyżby najlepszym biznesem były zaświadczenia i ktoś chce przejąć ten rynek? Po to chyba to wymyślili – zaświadczenia paszporty covidowe. Tak to dalej się rozwija.Geates twierdzi, ze te szczepionki nie działają , ze musi wyprodukować coś nowego. A jak coś nowego to to wszystko i tak i tak da w łeb. Włosi prawdopodobnie najwięcej kasy wpłacili na nowe działania, w 2025 roku ma być nowy wirus.

Comments are closed.