Johnson&Johnson składa wniosek o ogłoszenie upadłości. Przyczyną masowe pozwy

Preparat firmy Johnson&Johnson. Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie: poynter.org
Preparat firmy Johnson&Johnson. Zdjęcie ilustracyjne. Zdjęcie: poynter.org
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Koncern kosmetyczno-farmaceutyczny Johnson&Johnson dzięki szprycy stał się jedną z największych i najbardziej dochodowych firm na rynku. Mimo to gigant ogłasza upadłość w stanie Karolina Północna.

Już w ciągu pierwszych 9 miesięcy 2021 roku koncern odnotował sprzedaż o 8 mld dolarów wyższą niż w roku poprzednim. Przy zysku w wysokości ok. 16 mld dolarów to wzrost o ok. 30 proc. Obecnie firma jest warta na giełdzie ok. 430 mld dolarów, a jej rezerwy gotówkowe wynoszą 25 mld dolarów.

Mimo to Johnson&Johnson jest obecnie objęta postępowaniem upadłościowym. Prawnicy firmy złożyli w ubiegłym tygodniu wniosek o upadłość w amerykańskim stanie Karolina Północna. Farmaceutyczny gigant próbuje w ten sposób uniknąć miliardowych odszkodowań.

Problemy firmy zaczęły się w 2015 roku, gdy sąd w St. Louis uznał za udowodnione, proszek dla niemowląt, który firma Johnson&Johnson sprzedaje od dziesięcioleci, powoduje u kobiet podwyższone ryzyko zachorowania na raka jajników. Produkt ten był także codziennie stosowany przez wiele dorosłych kobiet. Spora część z nich zachorowała i w konsekwencji zmarła.

Prawnikom udało się udowodnić, że od dziesiątek lat firma wiedziała, że talk w pudrze bywa skażony azbestem. Mimo to sprzedaż kontynuowano. Co więcej, kierowano też specjalne reklamy do ubogich grup ludności w USA, które zazwyczaj nie były dobrze poinformowane o zagrożeniach dla zdrowia związanych z różnymi produktami.

Od czasu pierwszego orzeczenia sądu posypały się pozwy. Firmę Johnson&Johnson pozwało 38 tys. poszkodowanych. Jak wskazuje Focus.de, w kolejnych latach liczba ta może jeszcze wzrosnąć, ponieważ skutki stosowania skażonych produktów mogą się pojawić dopiero po jakimś czasie.

Firma natomiast robi wszystko, żeby odszkodowań nie wypłacać. Jednak nawet przy wygranej same koszty prawne są spore. Tylko do stycznia 2021 roku firma musiała wypłacić 2,5 mld dolarów.

Johnson&Johnson postanowił więc uciec się do sztuczki prawnej, znanej jako „Texas Two-Step”. W pierwszym kroku przedsiębiorstwo podzieliło się na wiele małych firm. Następnie większość z nich została ponownie połączona jako Johnson&Johnson. Od tamtej pory kilka z nich utworzyło kolejną firmę – LTL Management. Jej działalność skupia się wyłącznie na sporach prawnych przeciwko proszkowi dla dzieci. Nie ma więc możliwości, by firma ta formalnie zarabiała.

Prawnicy przenieśli siedzibę LTL Management do Karoliny Północnej – jednego z niewielu stanów USA, które uznają „Texas Two-Step”. Teraz złożyli wniosek o upadłość. Wcześniej firma macierzysta obciążyła LTL 2 miliardami dolarów, które teraz mogą być wykorzystane na ewentualne odszkodowania. Co więcej, postępowanie upadłościowe powoduje, że obecnie wstrzymane są wszystkie pozwy. LTL powinna teraz przekazać cały swój majątek (2 mld dolarów) do funduszu, z którego obsługiwane byłyby wszystkie przyszłe procesy sądowe.

Na razie nie wiadomo, jak sprawa się zakończy. Prawnicy poszkodowanych złożyli pozew przeciwko tej sztuczce prawnej.

Na razie pozwy dotyczące proszku dla dzieci zostały wstrzymane na okres 60 dni. Sprawą musi się jednak zająć kolejna, wyższa instancja w najludniejszym mieście Karoliny Północnej – Charlotte. „Texas Two-Step” jeszcze nigdy nie był rozpatrywany przez sąd amerykański.

Demokraci jednak złożyli w Kongresie projekt zakazujący takiej praktyki w całym kraju.

Źródło: Focus.de

45 KOMENTARZE

 1. Ojtam ojtam, to już nie wolno robić pudru z azbestu? Od kiedy, kuwra ćma!

  Nie wolno wyrzucać pasażerów z boinga, jak zabraknie paliwa?

  To jest faszyzm i antysemitys!

  A’propos, wiecie, że i producenci SSyfu i ‚państwowe’ struktury kontrolne, wszystkie one są zarządzane przez żydów właśnie! Bo oni tacy zdolni są!

  • ciekawostka- sama korporacja fajzer jest bogatsza !!! od tzn. państwa Polska, które jest zadłużone, a chce się jeszcze bardziej sprzedać… to czy jest koincydencją, że można niektórych baranów w nie-rządzie przepłacić?

   • Pajacu naucz się polskiego. A kiedy Polska nie była zadłużona? Za Tuska? Hahahaha. A czy za Tuska już nie była wyprzedana w 100,,%,? Do dzisiaj co było polskie jest niemieckie . Frajerze germański

    • Po co te wyzwiska? Co za brak kultury i patologia…
     Polska została podzielona w Magdalence przy okrągłym stole i to wiadomo nie od dziś. Co za różnica, kto akurat u steru skoro od tamtego czasu jeden i ten sam plan jest konsekwentnie realizowany.

 2. Tak wlasnie dziala korporacyjny gangsteryzm. Na tym polega ten koorevski system, zeby kosztem nieswiadomych elity pozostaly nienaruszone i potegowaly swoje zyski.

  • Janusz M. by Ci wytłumaczył, że to jedynie słuszna niewidzialna ręka wolnego rynku, wszystko tak świetnie reguluje.
   On to przeczytał prze 50 laty u Miltona Friedmana.

 3. Uciekają już przed płaceniem odszkodowań za preparat genetyczny mRNA i jak zwykle im się uda bo mycki mogą zabijać legalnie i bez odpowiedzialności !!! ADMIN NIE BLOKUJ WPISÓW !!!!

   • Imbecyl to Cię spłodził … J&J wykorzystuje te same struktury do szczepionki co BIOTECH mRNA ale tylko zmienili nazwę i okłamali… jak wyjdzie skład mRNA to C0to przeprosisz za swój wpis??? Tak samo jak z talkiem J&J dla dzieci który też w składzie i opisie AZBESTU nie ma , a jednak jest !!!

  • Przepraszam za okreslenie Cie imbecylem (to w wyniku negatywnych emocji dot. propagandy Nczas). JJ ma jakis eliksir ale wektorowy. Prosze cie tylko abys mowil prawde bo w efekcie pisania nieprawdy moga okreslac NAS jako antyszczepionkowcow i plaskoziemcow. Pozdrawiam

   • Ja wiem ,że to jest szczepionka wektorowa w opisie producenta ale czy naprawdę wierzysz ,że ona taka jest ?? To co piszą to temu nie ufaj , bo wszystkie szczepionki są na bazie mRNA i kiedyś o tym przeczytasz albo i nie bo już J&J nie będzie na rynku…już Ci dałem przykład z talkiem J&J , a czekaj na oliwkę dla dzieci J&J jak przebadają dokładnie…

   • @Zenua
    Pliz, zanim zabierzesz głos – doczytaj ze zrozumieniem.
    I jedna, i druga szczepionka jest mRNA, tylko jest inny sposób podania tej informacji – wektorowa używa do pomocy innego wirusa (osłabionego), a „czysta” mRNA używa do tego nanocząstek lipidowych. Obie „uczą” nasze komórki jak wytwarzać biało kolca.

    • To i tak bez znaczenia bo wszyscy producenci tych preparatów podpisali umowy z przedstawicielami rządów o braku odpowiedzialności za jakiekolwiek skutki uboczne czy nawet śmiertelne.

   • Niezależnie od wszystkiego, szczepionka ta wykorzystuje linie komórkowa o nazwie PER.C6, która jest wyprowadzona z tkanki zarodka ludzkiego, pochodzącego z aborcji przeprowadzonej w Holandii, w 1985 r.
    (Ogólnodostępne informacje z internetu)

    • To wszystko to tylko bełkot nie związany z tematem bo prawdziwym powodem procesów jest chory amerykański system prawny, który sprzyja skubaniu każdego za wszystko i przy okazji tuczeniu prawników. McDonalds jest o wiele bardziej „morderczą” firmą niż Johnson z tymi swoimi pudrami :-)

   • XD „Prosze cie tylko abys mowil prawde bo w efekcie pisania nieprawdy moga okreslac NAS jako antyszczepionkowcow i plaskoziemcow.”
    I tu mamy cały problem, ludzie boją się mówić jak jest bo się boją „łatki” tego i owego. Hehe starsi i mądrzejsi fajnie zaorali swobodną wymianę myśli i wprowadzili autocenzurę.

   • XD „Prosze cie tylko abys mowil prawde bo w efekcie pisania nieprawdy moga okreslac NAS jako antyszczepionkowcow i plaskoziemcow.”
    I tu mamy cały problem, ludzie boją się mówić jak jest bo się boją „łatki” tego i owego. Hehe starsi i mądrzejsi fajnie zaorali swobodną wymianę myśli i wprowadzili autocenzurę.

 4. Jeżeli proszek uśmierca to co dopiero te szczepionki, szybko się zwijają zanim zaczną się pozwy o tą szczepionkową breję na kowida, z Pfizerem może być podobnie, zmienią nazwę i znów będzie można rżnąć frajerów na kasie i zdrowiu.

  Jak to ciemny chłop Kaczyński pieprzył, szczepionki są absolutnie bezpieczne.

  • Oczywiście sprawiedliwości na świecie nie ma, lecz sądy nie powinny się zgodzić na upadłość – odszkodowanie do ostatniego centa z majątku firmy.
   Nie mamy do czynienia z jakimś „błędem w zarządzaniu” czy tym podobnym, tylko z jawnym działaniem na szkodę klientów.
   Swoją drogą, po co oni tam pchali ten azbest? Jako wypełniacz? Brakuje innych substancji?

  • Masowa produkcja przemysłowa, pojawia się masowe fałszowanie wyrobów, przykład z branży tekstylnej, wygrywa kto tanio produkuje, jakość tkaniny to surowiec splot i gramatura, łatwo poszło, cienkie słabe luźno splecione płótno „uszlachetniano” klajstrami byle waga się zgadzała, proceder nazwano fałszowaniem wyrobu i karano, co tam, nabywcy zawsze się znaleźli, dziś to samo tyle ze nikt już nie nazywa oszustwa fałszerstwem.
   Zagadka kto wymyślił? podpowiedź, nacja szklarza z filmu „The Kid”

  • Konstytucja UPRu, polecam. Np. zakazuje się podmiotowi prawnemu posiadania innego podmiotu prawnego. A więc podmioty prawne tak, ale posiadane przez osoby fizyczne. To od razu likwiduje sztuczki prawne, a słupów łatwiej jest śledzić przez gospodarcze służby specjalne, czy czasem są słupami, czy prawdziwymi inwestorami.

  • To zależy od sytuacji, ale generalnie na upadłość musi się zgodzić sąd, a nie musi.
   A co do spółek ma pełną rację JKM – spółki powinny tworzyć tylko osoby fizyczne, milion Kowalskich. A nie inne spółki robią spółki „i tak do 12 pokolenia”.
   Lecz prawo jest tworzone przez lobby finansowe i prawnicze, które robi sobie furtki albo wręcz niecne rozwiązania.

 5. J&J jest znany z tego, że przez dziesięciolecia świadomie truł kobiety rakotwórczym talkiem. Dopiero po przegraniu procesów z kobietami, które nie dały się kupić, zmienili recepturę na… inny rakotwórczy składnik, który nazwali inaczej. Dokument – „Toxic beauty”
  Nie wierzę sukinsynom tak samo i w przypadku szczypawki.

 6. A co mniej iteligentne osobniki ciagle nie zadaly sobie pytania: skoro firma nie umie zrobić bezpecznej zasypki dla dzieci, to czy może zrobić bezpieczna eksperymentalna szczepionkę mRNA?

 7. Ok. Przyznaje, glupio mi. Dzialanie pod wplywem negatywnych emocji konczy sie zawsze tak samo. Zaczelo sie od mojego wpisu do redakcji (oczywiscie usuniety) poniewaz stosuja brzydka propagande, gdzie osoby czytajace naglowki i majace zdjecie podgladowe z eliksirem JJ beda siać ferment odnosnie upadku JJ przez ten wlasnie produkt. Cieszy mnie fakt ze JJ ma problem jednak waga ich problemu jest 0,001% problemu jaki sami stworzyli. Zdrowia zycze i wybaczcie zaistniala sytuacje

 8. No tak w reklamie okłamujesz wszystkich ,że twoje auta są bezpieczne kupi to dużo ludzi będą wypadki śmiertelne to dla ciebie jak rozumiem rodziny poszkodowanych to cwaniaki co kasę wyciągają od DOBRYCH producentów super bezpiecznych aut?

 9. proszek dla niemowląt, który firma Johnson&Johnson sprzedaje od dziesięcioleci, powoduje u kobiet podwyższone ryzyko zachorowania na raka jajników. Dlaczego zdjęcie nie jest adekwatne do treści jak i tytuł ?

 10. No i co sztuczna pandemia do zarabiania miliardów euro wymyślec wirusa dać jakąś szczepionkę i zarabiać ile lat czekaliśmy na szczepionkę na grypę? S tu nagle bach 2 lata pandemi i połowa ludności zaszczepione bóg wie czym debile a ludzie naiwnie wszczykuja sobie coś ile ludzi umiera na raka więcej Ni na cowid i nikt z tym nic nie robi

 11. Dla przypomnienia właścicielem firmy J&J przez wiele lat była polka Barbara Piasecka-Johnson, która odziedziczyła firmę po mężu. Polska w czasach Solidarności pełnymi garściami wyrywała pieniądze od pani Piaseckiej, naciągano Ją na liczne inwestycje. To pieniądze Barbary Piaseckiej-Johnson uratowały przed bankructwem Stocznię Gdańską (symbol Solidarności), p.Barbara stała się jej właścicielką…. wtedy nie śmierdziały nam te pieniądze ;-(((

Comments are closed.