Nie żyje Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata

Kamil Durczok/Fot. screen: YouTube.com/Super Express
Kamil Durczok/Fot. screen: YouTube.com/Super Express
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Portal press.pl donosi, że we wtorek nad ranem w szpitalu w Katowicach zmarł Kamil Durczok. Dziennikarz miał 53 lata.

Kamil Durczok kilkanaście lat temu zachorował na nowotwór. Walkę z nim opisał w książce „Wygrać życie”.

Zgon dziennikarza potwierdziła jego rodzina. Jak przekazała Interii, Kamil Durczok był reanimowany w nocy z poniedziałku na wtorek. Jego życia nie udało się jednak uratować.

„Nie żyje mój przyjaciel Kamil. Nie mogę w to uwierzyć” – napisał na Facebooku znany śląski dziennikarz Witold Pustułka.

Kamil Durczok urodził się w 1968 roku w Katowicach, w tym mieście rozpoczynał pracę w dziennikarstwie – najpierw w studenckim radiu „Egida”, później w radiu TOP i TVP Katowice.

W Telewizji Polskiej pracował od 1993 do 2006 roku, od 1996 r. – na antenie ogólnopolskiej, prowadząc m.in. „Wiadomości”, był też autorem wywiadów na antenie RMF FM. W 2006 roku został dziennikarzem telewizji TVN. Był redaktorem naczelnym i prowadzącym „Faktów”.

„Wszystko rozsypało się po artykule w tygodniku Wprost w 2015 roku (który opisał mobbing i molestowanie w TVN). Od tego też czasu Kamil Durczok pojawiał się w przestrzeni publicznej jako osoba z coraz większymi kłopotami” – napisał dziennikmetropolii.pl, przypominając, że Durczok zaprzeczył oskarżeniom dotyczącym molestowania. TVN rozstał się z nim za porozumieniem stron w marcu 2015 roku. W 2019 roku został wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl.

Press.pl przypomina, że Durczok był laureatem wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004).

Źródła: press.pl/Interia/PAP

41 KOMENTARZE

  • jak ciebie ubiją, np przez 5g/bójcie się swoich telefonów i wifi, zakłócaja a wam fale mózgowe/ to też nikt po tobie nie zapłacze a ucieszą się łapiduchy,grabarz i klecha, a jak zdążą to na sekcji zwłok jeszcze wytną ci te organy które im się nadadzą na handelek.

  • Tak, to delikatny temat, ale właściwie jest „Wieczny odpoczynek racz Twoim wiernym dać, Panie”.
   Nie nam go sądzić, możemy co najwyżej oceniać.
   Tłumaczę: sądzić to od sądu czyli wydania wyroku. „Nie sądźcie, a nie będziecie…” to „nie wydawajcie wyroku”. Co innego sądzenie w sensie oceny postępowań.

  • Przyznam się, że akurat żartów nie widzę. Raczej smutna konstatacja.
   Akurat jestem lekko zdziwiony, przy innych okazjach wiele jest sarkazmu i drwin, a tu -dziękuję – widzę tylko przekąs, w pełni zasłużony.
   Od razu mówię – nie wyznaję zasady „o zmarłych tylko dobrze”. Jedyny wyjątek – nad trumną. Poza tym zbiera owoce swojego życia…

 1. „Witam. Jeśli ten niekompetentny, amatorski i złodziejski rząd nie zabierze się porządnie do roboty, za 3-4 lata wokół będzie ciemno. Nie będziecie mogli pisać, oglądać, rozmawiać przez telefon i komunikować się w social media, bo po prostu nie będą działać żadne urządzenia zasilane energią elektryczną. Nie będzie prądu i ciepła. To nie jest żadna fikcja. To 100% pewny scenariusz. Cdn…

 2. …cd. Rząd PiS jest zainteresowany wyłącznie utrzymaniem spokoju społecznego. Rządzą nami idioci. Koniecznie zobaczcie rozmowę ludzi, którzy na węglu, energii i gospodarce naprawdę się znają. W przeciwieństwie do kolejnych ekip, od PO do PiS.” – brzmiały jego słowa. Za te słowa akurat szacun i niech mu ziemia lekką będzie.

 3. Między ws nauką, a emocjonalnym poczuciem oświecenia i wiarą w naukę jak w Boga też nie ma. Kiedys wiedza = wierzeń – wiedzeń – wedy – wiedzy, tradycji, nauka rewolucyjnie podważyła skostniałe dogmaty zabila Boga i spalono starą wiedzę. Z braku Boga zbudowali nowy kult kościół z kapłanami. celem wiara w dłuższe życie i nic Żyją by żyć jak ameby. Teraz skostnienie, dogmaty i czysta wiara w autorytet bez sprawdzenia. ciemna materia w czarnej dziurze bezmiaru głupoty oświeca drogę do nikąd.

Comments are closed.