Wzywają Izrael do cofnięcia decyzji. Jedenaście państw wydało oświadczenie. Wśród nich Polska

Flaga Izraela. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Flaga Izraela. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Jedenaście krajów UE, m.in. Polska, a także Wielka Brytania wydały oświadczenie wzywające izraelski rząd do cofnięcia decyzji o planowaniu budowy ponad 3 tys. domów na Zachodnim Brzegu.

W tym samym czasie zatwierdzono budowę ponad tysiąca mieszkań dla Palestyńczyków. Wcześniej sprzeciw wobec planów Izraela wyraziła administracja JE Józia Bidena.

Izrael zachowa Wzgórza Golan, zajęte w czasie wojny sześciodniowej z 1967 roku, nawet jeśli międzynarodowe postrzeganie władz Damaszku zmieni się.

„Jerusalem Post” podkreśla obecność Polski wśród sygnatariuszy apelu, podkreślając, że niedawno Warszawa uchwaliła prawo praktycznie uniemożliwiające ocalałym z Holokaustu i ich potomkom odzyskanie mienia.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy w Świecie w numerze 45-46 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

27 KOMENTARZE

 1. wzgórza jak sama nazwa wskazuje są wzgórzami i z nich mozna nawet granatem atakowac izrael. robiono to mozdziezami i to skutecznie. to maly kraj i tam wszedzie blisko. to gorsze niz nasz krolewiec zajety przez sowietow.
  Z militarnego punktu widzenia nie moga tego odpuscic. problem jest taki, ze nie uznaja wlasnosci innych. To jak by hitler wszedl do warszawy i wygonil wszystkich wlascicieli budynkow.

 2. Cenzor myślisz że zamykając oczy masz noc ? Ja nie muszą tutaj wyrażać swych opinii, to jako zwolennik Konfederacji dochodzę do przekonania że nczas działa na jej szkodę…
  Żegnam.

  • Zapytam czy napisałeś coś na zyda? Bo jak tak to ja mam ten sam problem jak tylko napisze coś na zyda i trafię na tego cenzor który jest tutaj żydem to zawsze usuwa niewygodne treści dla nich. Wiec trzeba napisać na czas że mają tam kolabaoranta u siebie.

   • Coś w tym stylu, raz, to wyraziłem niepochlebną opinię o nadreprezentacji koszernych tematów na portalu, dwa, „zelżyłem” żydowski nazizm i okupację Palestyny w kontekście szopek z pustosłownymi oświadczeniami tych UE kibucowych „wrażliwców” którzy zaraz miliardami wynagrodzą żydostwu fopa /faux pas/ z krytyką iSSraela…

    • Wychodzi na to że jest jaki zyd który nie lubi tu prawdy na temet swoich braci i usuwa niewygodne komentarze. Często kiedyś pracował na wieczorne zmiany ale teraz widzę że w dzień tutaj jest. Trzeba z nim zrobić porządek bo się tu za bardzo panoszy jakby u siebie był. Pozdrawiam

     • Nie wiem czy to żyd, czy wystraszony propagandą żydofili praktykant bojący się podpaść pod pręgież propagatora „antysemityzmu”, to faktycznie na forum dzieją się dziwne rzeczy. Z jednej strony przechodzi trolla fekalioza na Konfederację, z drugiej żydostwo i neo-bolszewia rytu żoliborskiego ma ochronę cenzorską. Dzięki za pozdrowienia, wzajemnie Wszystkiego Dobrego.

     • Zgadzam się Kolegami piszącymi powyżej. Przyjęli do roboty jakiegoś żyda, który nie zamieszcza komentarzy nieprzychylnych żydom. Na niedawno zakończonych Targach Książki w Krakowie na stoisku Najwyższego Czasu zapytałem osobiście o tą sprawę Pana Tomasza Sommera…w odpowiedzi usłyszałem, że nie jest zorientowany ale się tym zainteresuje…

  • Dokładnie tak. Bardzo dobrze piszecie koledzy. Opluwanko konfederacji itp. przelatuje w mig bez moderacji, ale napisz coś na czosnka to nigdy swojego komentarza nie zobaczysz. Dlatego zacząłem bardzo rzadko czytać nczas, a jeszcze rzadziej coś piszę. Pozdrawiam

  • Solidaryzuję się z Tobą @antyPOPiS.

   Ja wciąż nie żegnam, choć od dłuższego czasu się ku temu skłaniam i nie mam złudzeń – albo NCzas wyciągnie wnioski, albo do tego dojdzie.

 3. Dziwię się, że polskojęzyczny rząd bez zgody z Tel Avivu dołączył do tej akcji. Przecież oni boją się pierdnąć bez zgody obrzezanych. Chyba, że to na polecenie czosnkowych.

 4. Kiedy świat i Izrael uzna Palestyne? Zajęcie Palestyny to największy przekręt. Kto jest przeciwny to wg mośków jest atysemitem.

 5. Kiedy świat i Izrael uzna Palestyne? Zajęcie Palestyny to największy przekręt. Kto jest przeciwny to wg mośków jest antysemitom.

 6. Mam taki pomysł: Polska uznaje Palestynę za państwo i nawiązuje stosunki dyplomatyczne.Zakładamy kilkadziesiąt fundacji na świecie, zajmujących się tematem Palestyny, kręcimy filmy i programy o zbrodniach ludobójstwa przeciw Palestyńczykom,itd. Cały ten pomysł uchwala sejm i daje pieniądze z podatków (będzie to dobra inwestycja,wierzcie mi).Nazwał bym to „ustawa 448”!

  • do tego koszerny wieprz z londynu mowiacy w jidisz, a grajacy role polskiego ministra finansw naklada 98% podatki na firemki z usraela

 7. Aha, to na tych małych domach z kibuców wzoruje się Jarosław, proponując Polakom takie małe klitki jak boksy dla bydła bez dachu w nowym wyszczepionym ładzie.

 8. 👹👹👹No to żeśta kryptofilosemici rozpisali się tu, niby w duchu zatroskanych i niby faszystowskich Polaków, a de facto jak kryptogeje o dupeie jeża…👹👹👹

 9. Zmiana? Oczywiście: mniej więcej „zmiana klęcznika”, ale jednak jakiśc ruch ze strony nadwislańskich?
  Ruch (proniemiecki) czy trwanie (proamerykańskie) niewiele zmienia: uzależnienie unijne i amerykanskie wciąż są.
  Antytrumpowskie USA (dodatkowo, już nie tak proizrelskie jak trumpowe, choć duzo bardziej ży-munistyczne) już nie daje takiego oparcia, Izrel wciąż flekuje za wszystko. Może więc trzeba się choćby w niektórych aspektach przypodobać/przyblizyć do Niemiec?

  • Niemcy/unia są hiperproż., zmieniają Europę w multi-kult (zgodnie z polityką ż.) i wesprą 447 do kwadratu, ale …. jednocześnie ich „lewicowo-centrowe” elity uprawiają „krytykę Izrela”

Comments are closed.