Gra nad głowami Polaków. Merkel znów rozmawiała z Łukaszenką bez nas

Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Angela Merkel. Foto: PAP/DPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kanclerz Niemiec Angela Merkel i Alaksandr Łukaszenka w środę po raz drugi rozmawiali telefonicznie o sytuacji na granicy Białorusi i Polski. Uzgodnili, że podjęte zostaną wstępne rozmowy między Mińskiem a UE w sprawie migrantów – podaje agencja BiełTA.

Przywódcy ustalili, że „całość tego problemu dotyczy relacji Białorusi i Unii Europejskiej, a wskazani przedstawiciele obu stron podejmą natychmiast negocjacje” – relacjonuje BiełTA. Rozmowy będą też dotyczyły migrantów, którzy chcą się przedostać do Niemiec.

W poniedziałek Merkel i Łukaszenka rozmawiali po raz pierwszy na temat sytuacji migrantów na granicy białorusko-polskiej, białorusko-litewskiej i białorusko-łotewskiej. Przywódcy uzgodnili wtedy, że podejmą dalsze rozmowy w celu rozwiązania kryzysu.

Poniedziałkowa rozmowa telefoniczna, jaką kanclerz przeprowadziła z Łukaszenką, była pierwszym kontaktem zainicjowanym przez zachodniego polityka wysokiego szczebla od czasu sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi w sierpniu 2020 roku. Przywódcy państw Unii Europejskiej nie uznają Łukaszenki za prezydenta.

Według służb prasowych Łukaszenki oświadczył on podczas tej rozmowy, że uznał zgodnie z Merkel, iż „eskalacja nikomu nie jest potrzebna, ani UE, ani Białorusi”.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

  • 👹Pokrzykiwania PADa o polskim wyłącznie decydowaniu o polskich guzikach są zabawne. Albowiem już dawno na naszych wschodnich granicach powinny być kolportowane ulotki w dwóch wersjach – wersja light/Turyści, zgłaszajcie reklamacje do linii lotniczych, że z samolotów nie wita was do Mamusia Merkel, oraz wersja
   strong…cdn

   • …strong/Wiemy od od Mamusi Merkel iż nie zaprasza was do siebie drogą lądową przez granicę między punktami „takimi to, a takimi”, nawet jeśli nie wiecie iż za punkty te (geo-współrzędne) jest surowo zabronionym wstęp dla was konkretnie.👹👹👹

 1. Na tym zdjęciu jawnie jest podobna do A.Hitlera , to już dużo osób mówi ,że makrela to córka A.Hitlera !!! jednak geny zawsze wychodzą…

 2. Na kasę z UE i praworządność

  Von der Leyen Urszula
  Łukaszenkę przytula.
  Nie chciał z Polski pomocy,
  Konwój próżno stał w nocy…
  Ale kasa z Brukseli
  „Humanistę” weseli!

  „Polski rząd jest za twardy.
  Demokracji standardy
  Łamie!” Lecz Łukaszenka
  Przed „uchodźcami” klęka…
  Na Polskę trzeba bata!
  Baćka to… demokrata.

  Z tej sprawy płyną wnioski:
  Trzeba, bez zbędnej troski
  O „praworządność”, sądy
  Zreformować i prądy
  Z Zachodu wstrzymać podłe.
  Na Baćki działać modłę!

 3. „„eskalacja nikomu nie jest potrzebna, ani UE, ani Białorusi””

  I tylko polaczki zostaną z 5,5metrowym granicznym murem który zakupią sobie u niemców identycznie jak zakupili od szfabów tysiące kilometrów ekranów dźwiękochłonnych wzdłuż dróg.
  Na osłodę oskarży się ich do tsue o ksenofobię, antybiałorusińskosć i antyputinizm.
  Mur graniczny wybuduje oczywiście nie kto inny jak putinowy przyjaciel ten od polskich autostrad deripsaka.

  • amerykańczyki chcieli sfauszować żeby wybrała cichodajska ale siem pomylili bo pokręciło im sie ruski-białoruski-tenczowo-ruski, pogubili ziem po prostu!

 4. No, ale co z tego? Merkel może sobie rozmawiać, z kim tam chce — z każdym cieciem, którego zechce tytułować „prezydentem”. Wolno jej przecież.
  My pilnujmy swego, tzn. brońmy naszej granicy — jak będzie trzeba, to używając ostrej amunicji. Tyle wystarczy.

 5. Roztropność Makreli – Ryben_trop’21.

  Przypomnę – jak Kuba Bogu… otóż Bóg chciał na odchodnym nawiedzić Kubę Androniego Dudę, ale Androni olał Boga. Powiedział, że nie ma czasu… i powiedział to gazetom, bo tak był zajęty.

 6. Niemcy nie moglyby tak dokazywac bez pozwolenia Amerykanow. Amerykanie urzadzili nam z Niemcami i Rosja kolejna Jalte.PIS i PO nie sa w stanie w zadnej sprawie przeciwstawic sie Niemcom. Zreszta teraz nikomu , poniewaz dzieki polityce USA Lukaszenka wyrasta wrecz na meza stanu.

 7. Nareszcie głowa poważnego państwa wzięła się do roboty.
  Nasi „przywódcy” dali dupy na całej linii. Pokazali, że powinni co najwyżej sprzątać kible, a nie do polityki.
  Jak widać, najlepiej im wychodzi wykonywanie poleceń zza oceanu. A dla tych zza oceanu, najlepiej, jakby tu była jakaś wojenka.

 8. Ustalenia są inne.

  Rozmowy o ‚sytuacji’ odbywają się pomiędzy UE a Białorusią. Debil Duda olał Merkelową, więc do niej musiał osobiście pofatygować się Dzbang Un MENGELEwiecki, którego z kolei olała ona.

  I teraz ‚dzielna polska armia’ stoi jak wazony i nie wie co robić poza braniem w łeb kamieniami.

Comments are closed.