Prześladowany, bo biały. Sąd przyznał mężczyźnie 10 milionów odszkodowania

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Sąd w USA przyznał 10 mln $ odszkodowania białemu mężczyźnie, który stracił pracę, a jego miejsce zajęły dwie kobiety, w tym jedna czarnoskóra.

Novant Health, firma zarządzająca 15 szpitalami oraz setkami przychodni zdrowia w Karolinie Północnej, twierdzi, że p.David Duvall został zwolniony, bo jego przełożeni nie mieli zaufania do niego jako lidera, a nie z powodu rasy czy płci, jednak on sam twierdzi, że informując go o zwolnieniu, jego przełożeni podkreślili, że nie ma to związku z tym, jak wykonywał swoją pracę, i że sumiennie realizował swoje obowiązki.

On oraz inni biali mężczyźni zostali zwolnieni, bo pracodawca wszelkimi sposobami realizował założenia rasowej i płciowej dywersyfikacji w pracy, by móc pochwalić się wynikami w tym zakresie, ale w jego przypadku doszło do złamania Civil Rights Act z 1964 roku, który zabrania dyskryminacji z powodu rasy, koloru skóry, religii, płci oraz pochodzenia.

Sąd federalny w Karolinie Północnej zgodził się z p.Duvallem, że rasa i płeć były czynnikami motywującymi jego zwolnienie, a Novant Health nie udowodnił wystarczająco, iż został zwolniony z innych powodów.

Pozew p.Duvalla pokazuje, że jeżeli polityka dywersyfikacji w miejscu pracy wprowadzana jest nieprawidłowo, prowadzi do dyskryminacji innych grup na rzecz promowania
mniejszości demograficznych.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 45-46 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

7 KOMENTARZE

 1. „Pozew p.Duvalla pokazuje, że jeżeli polityka dywersyfikacji w miejscu pracy wprowadzana jest nieprawidłowo, prowadzi do dyskryminacji innych grup na rzecz promowania
  mniejszości demograficznych.”
  Znaczy ze np. kobiety stanowia w Pensylvanii mniejszosc demograficzna?

 2. Prześladowany, bo Polak!

  Dostał nóż w plecy od żydowskiej KORfederacji i Mediów Narodowych!

  Komikk Fik-Mikk jednocześnie broni Putina i pogrąża Olszańskiego!

  Kak nastajaszczij Paljak, prawda? Szaliom Januszowi, szaliom!

Comments are closed.