Naśladowca Kurdej-Szatan. Piotr Zelt w niewybrednych słowach o rzecznik Straży Granicznej

Piotr Zelt.
Piotr Zelt. (Fot. PAP)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Sytuacja na granicy polsko-białoruskiej wzbudza ogromne emocje wśród wielu Polaków. Aktor Piotr Zelt postanowił pójść w ślady swojej koleżanki ze środowiska, Barbary Kurdej-Szatan i również zwyzywał pograniczników. Szokujący komentarz skierował w stronę rzecznik Straży Granicznej, ppor. Anny Michalskiej.

Zelt najwyraźniej „pozazdrościł” Kurdej-Szatan „rozgłosu” i zdecydował się zamieścić wpis w podobnym tonie. Dołączył do nagonki na funkcjonariuszy, którzy strzegą polskich granic przed nielegalnymi imigrantami.

„Pani ‚rzecznik’ Straży Granicznej, twarz bestialskich, bandyckich standardów państwa pis” – napisał Zelt o Michalskiej, która zasłynęła z konkretnych, bez owijania w bawełnę i okraszania pijarową papką, wypowiedzi o sytuacji na granicy.

Pod wpisem rozpętała się burza, a Zelt „lajkował” po kolei wpisy, które obrażały kobietę.

Postawę rzecznik SG skomentował także Alfred Zelt, brat aktora. „Nadzwyczaj odpychająca kobieta. Tak jak wygląda, takie prezentuje opinie. Pasowałaby na funkcjonariuszkę Ravensbruck” – napisał. Ravensbruck to niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny.

Zelt tłumaczy się ze swoich słów

Fundacja Ośrodek Monitorowania Antypolonizmu zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez braci Zelt.

Aktor znany m.in. z serialu „13 posterunek” w rozmowie z plejada.pl tłumaczy się ze swojego wpisu.

Tam nie ma żadnego znieważenia, nie uważam, żebym popełnił jakieś wykroczenie. Powiedziałem, że pani rzecznik jest twarzą tej władzy, która prowadzi barbarzyńską politykę, a moje słowa nie odnosiły się do munduru, ale były moją opinią dotyczącą postawy tej pani wobec mediów i obywateli – powiedział Zelt.

Moją intencją nie było podważenie kompetencji czy autorytetu Straży Granicznej. Straż Graniczna powinna wykonywać swoje obowiązki, natomiast tutaj widzę osobę, która jest odpowiedzialna za kontakt z mediami, które nie mają dostępu do tego miejsca w tak wrażliwej sytuacji. W związku z tym powinna być wiarygodna i udzielać rzetelnych informacji, a w momencie, kiedy pojawia się podejrzenie, że nie mówi prawdy, coś ukrywa, mataczy, traktuje arogancko i lekceważąco przedstawicieli mediów, do których zobowiązana jest podchodzić z szacunkiem i o wszystkim ich informować z należytą starannością i szacunkiem, bo do tego została powołana jako rzecznik, to wtedy pojawia się moja negatywna opinia na temat tej pani. Podkreślam jednak, że nie użyłem żadnych obraźliwych słów wobec pani rzecznik, a jedynie napisałem, że jest twarzą bezdusznej władzy. Nie wiem, czy to jest materiał na prowadzenie śledztwa w prokuraturze, ale nie wykluczam tego – przedstawia swój punkt widzenia aktor w rozmowie z portalem plejada.pl.

Kurdej-Szatan znów zabrała głos w sprawie sytuacji na granicy

9 KOMENTARZE

  1. Kiedyś mignął mi ten zelt na jakimś podrzędnym kanale, prowadził program o ciężarówkach, cóż szuka rozgłosu. Może chce do TVN?

  2. Niechże aktorzy celebryci zajmą się tym w czym są najlepsi: pajacowaniem i odgrywaniem ról, które ktoś im rozpisał. I tyle!

  3. Sądów honorowych jeszcze w Polsce nie ma ale społeczeństwo powinno skazać tych idiotów na dożywotnią infamię. Nie zatrudniać w środkach masowego przekazu, nie podawać ręki i odwracać się ze wstrętem.

Comments are closed.