Austria. Lockdown w całym kraju od poniedziałku i obowiązek szczepień dla wszystkich od lutego

Szczepionka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Szczepionka. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Od poniedziałku 22 listopada Austria wprowadza lockdown dla wszystkich na terenie całego kraju. Blokada potrwa 20 dni. Wcześniej wprowadzono lockdown tylko dla niezaszczepionych, jednak on nie zostanie zniesiony po 20 dniach i będzie trwał nadal. Do lutego 2022 roku wszyscy mieszkańcy Austrii mają obowiązek zaszczepić się.

Nowe przepisy ogłosił podczas piątkowej konferencji kanclerz Austrii Alexander Schallenberg.

W czwartek Austria odnotowała 15 145 nowych przypadków Covid-19, ustanawiając nowy rekord dla codziennych pozytywnych wyników testów.

– Blokada dla wszystkich od poniedziałku – to smutna, ale konieczna konsekwencja niedawno eksplodujących danych dotyczących koronawirusa – powiedział kanclerz Austrii Alexander Schallenberg.

I oczywiście wskazał winnych tej decyzji, bo przecież on i jego rząd są niewinni. Schallenberg powiedział, że środki są konieczne, ponieważ „zbyt wielu wykazało niesolidarność”.

– Przez długi czas panował konsensus polityczny, że nie chcemy, aby szczepienia były obowiązkowe, a także zakładałem, że należy namawiać ludzi do szczepienia – dla ich ochrony, dla ochrony swoich bliskich, ale także dla ochrony społeczeństwa. Niestety jest zbyt wiele sił politycznych, lichych przeciwników szczepień i fake newsów w naszym kraju, które skłaniają zbyt wiele osób do nieszczepienia. Dlatego podjęto decyzję o wprowadzeniu ogólnego wymogu szczepień od 1 lutego 2022 r. – powiedział kanclerz.

Schallenberg powiedział, że w związku z poważną sytuacją nie ma innego wyjścia, jak ponownie zażądać ograniczeń także dla zaszczepionych. Blokada dla wszystkich będzie obowiązywać przez maksymalnie 20 dni, a od 13 grudnia nie będzie ograniczeń wyjazdu dla tych, którzy zostali zaszczepieni lub wyzdrowieli.

Kanclerz federalny podkreślił, że pomoc ekonomiczna dla poszkodowanych firm będzie oczywiście ponownie dostępna w tym okresie.

Minister zdrowia Wolfgang Mückstein określił blokadę jako „falochron”.

„Podjęcie tej decyzji było dla nas trudne. Nikt nie chce blokady, to zawsze narzucanie woli. Ale jest to najbardziej niezawodne narzędzie do przełamania tej czwartej fali. Zmniejszymy liczby chorych, odciążymy personel oddziałów intensywnej terapii i uratujemy życie” – stwierdził Mückstein.

Od poniedziałku 22 listopada dozwolone będzie opuszczenie miejsca zmaieszkania tylko z następujących powodów:

– wyjazd do pracy
– zaspokojenie podstawowych potrzeb życia codziennego (np. zakupy)
– korzystanie z usług zdrowotnych
– przebywanie na zewnątrz, aby zrelaksować się fizycznie i psychicznie

Mückstein podkreślił również, że obowiązkowe szczepienia to jedyny sposób na zakończenie tej pandemii i jest nieuniknione.

„Będzie piąta fala, jeśli nie będziemy ostrożni. Może być też inny wariant wirusa.” Minister Zdrowia po raz kolejny zaapelował też do ludności o zaszczepienie się, a także o szczepienia przypominające.

Źródło: Kronen Zeitung

88 KOMENTARZE

 1. cyt.z art.,,Schallenberg powiedział, że środki są konieczne, ponieważ „zbyt wielu wykazało niesolidarność”.”—–> wasza niemiecka ,,solidarność i wierność ” sprzed 76 lat powinna być ,,sprostowana przez ruskich mongołow,wówczas nie do0szło by do obecnego waszego kumplostwa z eskimosami.Należy pamiętać,że w byłym NRD,większość dzieci to potomkowie wlaśnie w/w,podobnie i w austrii.Ale wychować można każdego.

 2. Czego tu nie rozumiecie? Nic tak nie chroni już „chronionych-zaszprycowanych”, jak odrobina TOTALITARNEGO PRZYMUSU wobec niezaszprycowanych :)

 3. Ciekawe co beda mowic w kwietniu? juz nie bedzie niezaszczepionych, kogo beda obwiniac za rosnaca liczbe pozytywnych wyników testów.

  • W końcu nastąpi masowy pomór szczepaków na zakrzepice udary mózgu i zawały serca gdy odkładające się białko spike zacznie blolować ich system krwionośny.Winni tego stanu rzeczy się znajdą.Nie wątpię.

  • Przecież ten nowy kanclerz Austrii Alexander Schallenberg, to wykapany Hitler, nie ma tylko takiego jak Hitler potencjału wojskowego za sobą.

 4. Nie są to szczepienia a terapia genowa, której wszystkich skutków nikt nie zna, NOPy już teraz znane dyskwalifikują szprycę, zwłaszcza, jak widać po wyszczepionych w blisko 100% krajach
  nie hamują ani zakażeń ani zgonów.

  • Biorąc pod uwagę to jak „świetnie” póki co idzie szprycy w chronieniu zaszczepionych przed COVIDem, że już o „blokowaniu” transmisji wirusa nie wspomnę to do lutego nie wiem czy MIT skutecznej i bezpiecznej szczepionki nie padnie bezpowrotnie. Minęło 2,5 miesiąca sezonu grypowego, a np dane z Irlandii raczej nie pozostawiają złudzeń. Za kolejne 2,5 miesiąca kto wie co będzie. Mimo wszystko życzę wszystkim aby okazało się, że warto było się szczepić choć widoki na to marne obecnie…

  • Zgadzam sie w pelni,tylko widze ze to nikogo oprocz normalnych ludzi nie obchodz. To tak jakby powiedzieli sobie ,,wyszczepimy wszystkich bez wzgledu czy to dziala ,a reszte zniwolimy wmawiajac wszystkim ze sa niebezpieczni.” Tępaki takie jak Gozdyra nawet nie czytaja statystyk. Dzisiaj znow mowila o 98% pomimo ze wczoraj wprost zostala rozjechana z tymi argumentami. Pieniadze tworza poglady..

  • oj walnij się. wiadomo że zaszczepieni nie umierają na covid, się zacznie przekreślać zgony na grypę jak dwa lata temu, rok w rok.

 5. To cieszy, ale mozna lepiej: A moze by tak wylapac naczelnych dyktatorow i powsadzac zanim protesty sie rozpoczna, panowie mundurowi? Zeby uniknac zatorow w sadach pozniej.

  • „Austria police & Army refuses to implement “health dictatorship” on citizens and participate in protest”
   Sommer wyrzycil juz 4 razy. Tym razem bez linku.

   Stad…
   „To cieszy, ale mozna lepiej: A moze by tak wylapac naczelnych dyktatorow i powsadzac zanim protesty sie rozpoczna, panowie mundurowi? Zeby uniknac zatorow w sadach pozniej.”

 6. Tak się kończy masowe szczepienie jakimś gównem, które przedłuża kowidiański cyrk.

  Niech szprycerzy teraz dziękują czystym osobom, które mają zdrowy system odpornościowy, bo zaszprycowani zarażają się masowo, także poprzez brudne skarpety na nosie.

 7. Jak wyszczepią wszystkich dorosłych to liczba zakażonych pójdzie w górę, a winę zrzucą na dzieci, że to one roznoszą koronę i wydadzą nakaz szczepienia dzieci. Wszystko zgodnie z planem

 8. z niecierpliwosci czekam na obowiazek szczepien w Polin! bedzie wojna domowa! Braun juz wam powiedzial pisuary jak skonczycie

  • ja mam nadzieję że będzie w austrii. nie widzę innego wyjścia z tego cyrku jak spektakularny mord jakiegoś pierwszoligowego polityka w związku z tym całym cyrkiem. przewiduję że tak to się skończy – ktoś kogoś gdzieś zaciuka publikując wcześniej manifest z którego jasno będzie wynikać że jest to akt desperacji spowodany zamordystycznym sanitaryzmem i nagle nierządy dojdą do wniosku „no, żyjmy z kowidem”. jedyny język jaki rozumie „demokracja” to język przemocy.

 9. Wiadomo ze to wszystko sciema, kazdy rzad w to gra, do mnie zblizy sie ktos z igla to idzie ze mna do piachu. Jesli przezylbym to idzie cala grupa.

Comments are closed.