Białoruskie służby instruują migrantów, jak zadawać ciosy nożem polskim funkcjonariuszom [VIDEO]

Imigranci próbowali sforsować płot graniczny. Dwóch polskich żołnierzy w szpitalu.
Imigranci próbowali sforsować płot graniczny. Dwóch polskich żołnierzy w szpitalu. (Fot. Straż Graniczna/screen z filmu)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Białoruska straż graniczna uczy migrantów, w jaki sposób rzucać kamieniami i kłodami w polskich funkcjonariuszy na granicy i w jakie miejsca uderzać nożem – przekazał w piątek na Twitterze opozycyjny białoruski serwis informacyjny Nexta.

Nexta, opozycyjny kanał w komunikatorze Telegram, opublikowała krótki film nagrany telefonem komórkowym. Nagranie zostało zrobione w jednym z pokoi, gdzie białoruscy funkcjonariusze przetrzymują migrantów – informował serwis.

– Będziecie mieli noże, sprzęt, waszym zadaniem będzie dźgać w niechronione miejsca – mówi na nagraniu osoba w czarnym ubraniu. – W szyję, pachy, nogi, ręce – wymieniał.

– Nie bójcie się. Nie będą do was strzelać, a jeżeli będą, to tylko w powietrze – dodał.

– Dobra! Zabierajcie ich – polecił na koniec mężczyzna prowadzący instruktaż.

Nagranie kończy się w momencie, gdy osoby w kurtkach wychodzą z pomieszczenia.

Nexta to opozycyjny kanał w komunikatorze Telegram, prowadzony przez mieszkającego w Polsce Białorusina Sciapana Puciłę. Władze Białorusi uznały go za „ekstremistyczny”, a samego Puciłę ścigają za „organizowanie” protestów.

Źródło: PAP

18 KOMENTARZE

  • Dlatego, że trzymanie za pysk „tubylców” jest dobrze widziane w „Europie” — no weźmy choćby ten aktualny przykład z demonstracjami w Amsterdamie — zaś „zbyteczna brutalność” wobec „biednych uchodźców” już nie.

 1. Możliwość komentowania pod artukułem segregacji sanitarnej według pisowskich komunistów wyłączona. Podobno nczas taki…prawicowy, nastajaszczy :-)

 2. No to episkopat już może się udać z akcją humanitarną do koczowników z pałami, emigranci chętnie się zaangażują w okazywaniu sobie papieskiego braterstwa.

 3. Przypomina się jak to „polskie” (!) „służby” organizowały MOST z ZSRR do Izraela dla dziesiątków tysięcy żydów.

  A teraz jak ussmarkane dzieci we mgle, pozwalają na obrzucanie naszych żołnierzy kamieniami, jak żydów w Palestynie.

  W całej zachodniej Europie bezwzględnie pałuje się wszystkich „łamiących” prawo.

  A menele na białoruskiej granicy są pod ochroną!

 4. Wpuszczamy na teren UE każdego chętnego który na granicy stanie z głową białoruskiego żołnierza. Taki przekaz puśćcie po arabsku w net.

 5. także tych alkoholowych bo wieczór blisko a w nocy Allach nie widzi.

  Wniosek?

  Prawdopodobnie przed oczami naszych cudownych „służb” i wojska odbywa się indiański teatrzyk, a tysiące tych meneli przechodzi w innych miejscach.

  Tylko niemcy wyłapali ich ok. 10 000, drugie tyle nie wyłapali, a kolejne drugie łazi jeszcze po ‚polsce’! W skrócie – ze 40 tysięcy już przeszło a końca nie widać i nie ma być widać, dlatego nikt nie strzela.

 6. Nie bedą strzelać, a jeżeli będą, to w powietrze. Powiedział białorusin o armii podlegającej cywilnej kontroli w państwie demokratycznym.

Comments are closed.