Europejskiemu państwu grozi rozpad! Wybuchnie konflikt wewnętrzny?

Mapa Europy na globusie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Mapa Europy na globusie. Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pexels
Prenumerata Najwyższego Czasu!
P. Chrystian Schmidt, wysoki przedstawiciel ONZ w Bośni i Hercegowinie, w raporcie ostrzega, że państwu temu grozi rozpad i ponowny wybuch konfliktu wewnętrznego.

Jeśli serbscy separatyści podtrzymają groźby utworzenia własnej armii, doprowadzi to rozpadu sił zbrojnych Federacji BiH i trzeba będzie skierować więcej żołnierzy sił pokojowych, aby powstrzymać wybuch nowej wojny.

Obecnie misję pokojową w BiH pełni 700 żołnierzy sił UE, a NATO dysponuje dowództwem w Sarajewie.

Teraz mandat obu misji ma zostać przedłużony przez RB ONZ, choć Rosja grozi jego zablokowaniem, jeśli kompetencje wysokiego przedstawiciela w BiH nie zostaną ogra-
niczone.

P. Miłorad Dodik grozi wycofaniem się Serbów z wszystkich instytucji na poziomie Federacji, w tym z sił zbrojnych zbudowanych z pomocą społeczności międzynarodowej – i odtworzeniem sił wyłącznie serbskich.

P. Schmidt ostrzega o możliwych starciach między siłami bośniackimi a formacjami policji bośniackich Serbów.

USA pracują też z UE, by zapewnić, że wszelkie nielegalne i destabilizujące działania spotkają się z konsekwencjami.

Nie jest jednak jasne, czy administracja JE Józia Bidena poparłaby powrót sił NATO do BiH.

Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 45-46 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

9 KOMENTARZE

  1. Każde lewackie gówno ulega powolnemu rozkładowi stając się nawozem rozwoju cywilizacji rozumu, a nie kowidiańsko-tęczowego zabobonu.

  2. żydokomuna jątrzy na całym globie. 300 rodzin kontra cały świat. Zastanów się łapówkarzu jeden z drugim, marionetko globalistów, czy wywodzisz się choć z jednej z tych 300 rodzin, bo jeśli nie, to czeka cię to samo co gotują dla zwykłych śmiertelników.

  3. Była sobie kiedyś Jugosławia. Odkładając na bok obecność w niej Słoweńców i Macedończyków mówiących innymi językami, choć też słowiańskimi oraz mniejszości węgierskiej w Wojwodinie były tam dwie duże społeczności i jedna mniejsza: Serbowie, Chorwaci i i bośniaccy muzułmanie mówiące tym samym językiem ale nie tworzące jednego narodu bo należące do trzech różnych cywilizacji.

    • Jugosławia się rozpadła. Co innego może czekać teraz takie państewko jak BiH w którym sytuacja jest taka sama jak w byłej Jugosławii?

Comments are closed.