Gorąco w Wiedniu. Doszło do starć z policją. Ludzie nie chcą obowiązku szczepień i locdownu [VIDEO]

Protest przeciwko covidowemu totalitaryzmowi w Wiedniu. Foto: PAP/EPA
Protest przeciwko covidowemu totalitaryzmowi w Wiedniu. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Wprowadzony w Austrii w piątek 10-dniowy lockdown przeciwepidemiczny i obowiązek szczepień przeciw Covid-19 wyprowadził w sobotę na ulice Wiednia około 30 tys. przeciwników tych obostrzeń – poinformowała stacja Deutsche Welle. Ale z nagrań w mediach społecznościowych można wnioskować, że ludzi było dużo więcej. Doszło do starć z policją. Protest trwa.

Uczestnicy demonstracji, w dużej części stronnicy prawicowej Austriackiej Partii Wolności (FPOe), manifestowali swój sprzeciw wobec decyzji rządu o wprowadzeniu od najbliższego poniedziałku serii obostrzeń, jak zakaz opuszczania domu poza wyjściem na zakupy spożywcze, po poradę lekarską i z potrzeby wykonania ćwiczeń fizycznych.

Na transparencie rozpoczynającej kolumnę maszerujących widniał napis: „Kontrolujcie granice a nie swój naród”.

Odwołanie imprez kulturalnych, zamknięcie punktów handlowych poza oferującymi produkty żywnościowe i nałożenie obowiązku poddania się szczepieniu przeciw Covid-19 na wszystkich, dla których preparaty są dostępne – to kolejne powody, które wyprowadziły na ulice stolicy Austrii dziesiątki tysięcy ludzi.

Lewackie media i „autorytety” mówią o „spędzie prawicowych ekstremistów”, ale na nagraniach widać, że w proteście uczestniczyli zwykli obywatele, kobiety i mężczyźni w różnym wieku, często całe rodziny. Znamy te kłamstwa, o Marszy Niepodległości mówią co roku tak samo.

Kilka razy doszło do starć z policją, ale na małą skalę. Funkcjonariusze użyli gazu. Zatrzymano kilka osób, ale protest generalnie przebiegał spokojnie.

Austriacki kanclerz Alexander Schallenberg w piątek przeprosił wszystkich zaszczepionych za wprowadzone ograniczenia, mówiąc, że to niesprawiedliwe, że muszą cierpieć z powodu blokady, choć wykorzystali wszystkie dostępne środki, by chronić siebie i innych przed zakażeniem i powstrzymać transmisję wirusa.

„Przepraszam, że to zrobiłem” – powiedział Schallenberg o lockdownie w publicznej telewizji ORF.

Policja poinformowała, że ok. 1300 funkcjonariuszy będzie kontrolować w różnych częściach kraju przestrzeganie obostrzeń, których zasadność utrzymania zostanie oceniona po 10 dniach. Zakłada się przedłużenie okresu obowiązywania lockdownu maksymalnie do 20 dni.

Według rządowych danych mniej niż 66 proc. spośród 8,9 mln mieszkańców Austrii jest w pełni zaszczepionych.

Źródło: PAP

29 KOMENTARZE

 1. „AUSTRIA GOVT DECLARES FORCED INJECTIONS! UNVACCINATED WILL BE JAILED!”

  Ani slowa o tym? Dzis rano ogloszono. (wedlug BitChute)

 2. Chyba dosc juz pokojowych demonstracji . Psychopaci dobrowolnie nie ustapia spodobało sie im zamykanie ludzi bez powodu . Trzeba bardziej radykalnych działan aby przerwac to szalenstwo uzurpatorów w tym kowidianskim transie .

  • Byly do wyboru 3 opcje ( Kanada) nieszczpic sie i ruina finansowa, bo wywala z pracy ( moj maz), zaszczepic sie, zeby nie stracic pracy ( ja, choc bunt jest we mnie straszny) bo z czegos zyc musimy, i powiesic sie ( corka mojego szefa 21 lat, wczoraj byl pogrzeb). Innego wyjscia nam nie dali. Jeszcze moga wprowadzic przymus szczepienia, ale jak juz stracisz prace, to po co?

   • Powiesić się? Co to za wybór? To lepiej najpierw wysłać na tamten świat jakiegoś naziola np. z piSSu albo nadgorliwego policjanta, a potem najwyżej zginąć w walce. Nie można poddawać się bez walki.

   • A ja i moja zona -chora na raka- nie mamy pracy i zyjemy.I NIE szczepilismy sie.I nie zaszczepimy sie. Mozna? Tylko trzeba chciec i pogodzic sie z obnizeniem standardu zycia na jakis czas az znajdzie sie inne rozwiazanie. Zawsze jest wybor-dostatek lub smierc.

 3. w Polsce PiS chce głosować ustawkę zwalającą na pracodawców obowiązki deprecjonowania i dyskryminowani niezaszczepionych i co, nikt nie protestuje. U nich było to samo i co mają? W de!No i teraz to mogą od [policyjnych pał i gazu rozumu nabierać a i tak za późno, naziole im już nie odpuszczą. Strzelają bezkarnie do ludzi i co, można?A potem polezą do Kościołów , zeźrą Komunię, poudają świętych w Tv Trwam.

 4. Przecież ta szpryca nie chroni przed transmisja wirusa, oprzytomnijcie! Producent pisze, ze ta szpryca pozwala na łagodny przebieg covida. Dlaczego oni tak ogłupiają naród.? ano, żeby doprowadzić do tragedii. Nawet jak wszyscy zostaną zaszczepieni to wirus będzie zakażał.Tak sie juz dzieje na wielkich imprezach, gdzie sa tylko zaszczepieni.

  • Zrozumcie w końcu ,że Covid to tylko pretekst do zaszczepienia całej populacji.Potem ludzie zaczną umierać ,oczywiście nie w jednym czasie, a to na serce ,a to na raka albo choroby autoimmunologiczne,ale większość ludzi nie powiąże tego ze „szczepionkami”.Wiecej szczegółów w :rumble.com/vp901b-mordercze-szczepionki.html

 5. Stop bandytom z karteli farmaceutyczno medycznych. Śmierć skorumpowanym manipulatorom robiącym kariery za pieniądze morderców farmaceutyczno medycznych

Comments are closed.