„Oflagują” niezaszprycowanych żołnierzy. Segregacja sanitarna w armii amerykańskiej

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Domena Publiczna/Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Domena Publiczna/Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Amerykańska armia nakazuje dowódcom „oflagować” niezaszczepionych żołnierzy, aby zablokować im ponowny zaciąg i skutecznie zablokować karierę zawodową, donosi foxnews.com. Żołnierze pozostaną „oflagowani” do czasu pełnego zaszczepienia lub odsunięcia od służby.

Armia amerykańska zaczęła pozbywać się niezaszczepionych żołnierzy poprzez blokowanie ich ponownego zaciągnięcia się do wojska, w tym do oddziałów rezerwy i gwardii.

Sekretarz obrony Lloyd Austin jeszcze w sierpniu polecił wszystkim oddziałom wojskowym zapewnić, że członkowie służby otrzymają szczepionkę.

Fox News uzyskał memorandum z 16 listopada od sekretarza armii Christine Wormuth szczegółowo opisujące, jak dowódcy powinni „oflagować” żołnierzy, którzy odmawiają szczepień przeciw COVID-19, co pozwoli służbie przejść na emeryturę lub oddzielić żołnierzy „po opływie okresu służby”.

„Oflagowani” żołnierze zostaną również zawieszeni w „korzystnych działaniach personalnych”, zgodnie z notatką. Żołnierze odmawiający szczepienia otrzymają ogólny nakaz nagany, chyba że otrzymają religijne lub medyczne zwolnienie od szprycy.

„W związku z tą polityką, upoważniam dowódców do nakładania zakazów kontynuowania służby… dla wszystkich żołnierzy, którzy odmawiają nakazu obowiązkowych szczepień bez zatwierdzonego lub oczekującego wniosku o zwolnienie”, czytamy w notatce podpisanej przez sekretarza Wormutha.

Żołnierze pozostaną „oflagowani” do czasu aż zostaną w pełni zaszczepieni, otrzymają zatwierdzone zwolnienie medyczne lub administracyjne, lub zostaną odseparowani od armii. Separacja jest terminem używanym do opisania osoby opuszczającej aktywną służbę, ale niekoniecznie całkowicie odchodzącej ze służby, przypomina foxnews.com.

Z danych przekazanych Fox News wynika, że 95 procent aktywnych członków armii otrzymało przynajmniej jedną dawkę szprycy przeciw COVID-19. Statystyka ta jest znacznie gorsza w przypadku członków rezerwy, gdzie co najmniej jedną dawkę otrzymało ok. 60 procent.

Źródło: foxnews.com

11 KOMENTARZE

  • Pozostaje opcja zarobkowa online, np. obstawianie meczy (?)

   Google – LEGALNE ZAKŁADY BUKMACHERSKIE DLA POLAKÓW – (z podatkiem)

   Ranking bukmacherów online z całego świata – (bez podatku)

   Google – ΟNLINE BOOKMAKERS RATING

   • DLA POCZĄTKUJĄCYCH I NIE TYLKO
    Być może najłatwiejszym i „najbezpieczniejszym” sposobem obstawiania meczy jest „obstawianie” na minimum jeden gol w meczu.
    Kursy na ten „typ” są bardzo małe, więc w celu zwiększenia kursu należy „wytypować” kilka meczy na jeden kupon kumulacyjny.
    Pojedyncze obstawianie minimum jednego gola w meczu jest zyskowne jedynie u bukmacherów nienaliczających podatku (zagraniczni – online)

    Google – FOOTBALL STATISTICS OVERS/UNDERS 0.5 GOALS

    • Inną metodą uzyskania większego zysku obstawiając mecze pojedynczo na „typ”, że padnie minimum jeden gol w meczu, jest obstawianie w czasie jego trwania – „Na żywo” (Live).
     Im dłużej bowiem od rozpoczęcia meczu nie pada gol, kurs wciąż rośnie.
     Wymaga to jednak więcej „cierpliwości” i czasu, w odróżnieniu od obstawiania przed rozpoczęciem meczu.

    • Skuteczność w praktyce

     Wyniki niedzielnych meczy (21-11-2021) wszystkich lig szwedzkich:

     Wszyskie rozegrane w tym dniu 22 mecze

     W 20 meczach padł minimum jeden gol.

     2 mecze zakończyły się wynikiem zerowy (0:0)

  • W niektórych meczach „typ” na to, że padnie minimum jeden gol jest nie dostępny przed rozpoczęciem meczu (zależnie od bukmachera)
   Pojawia się jednak w czasie jego trwania, gdy wynik zerowy (0:0) utrzymuje się przez dłuższy czas.
   Czasem dopiero w w drugiej połowie meczu i wciąż „rośnie” (co kilka minut)
   Obstawianie “Na żywo” (Live) wymaga sprawnego internetu z odpowiednią częstotliwością „odświeżania” strony.

   • Poza tym np. u angielskich bukmacherów można obstawiać także drogą telefoniczną, zarówno z terenu UK lub Irlandii jak i z zagranicy.
    Po podaniu przez klienta danych dostępowych do konta, posiadanego u danego bukmachera (wymagany adres w UK lub Irlandii) bukmacher loguje się na podane konto i obstawia podane przez klienta „typy”

 1. Symboliczne wideo z jazdą pociągiem towarowym do utworu „People Get Ready” – (Ludzie Przygotujcie Się) – nagrane przez Jeffa Becka i Roda Stewarta.

  WIDEO:

  „Jeff Beck, Rod Stewart – People Get Ready”

Comments are closed.