Następny ruch Białorusi? Morawiecki UJAWNIA: posiadamy film z instrukcjami dla migrantów

Premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Premier Mateusz Morawiecki. / foto: PAP
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Premier Mateusz Morawiecki podczas wspólnej konferencji z premier Estonii Kają Kallas w Tallinie mówił o kolejnych krokach, które zostaną podjęte ws. kryzysu na granicy polsko-białoruskiej. Polityk przewidywał też kolejne ruchy Białorusi.

Szef pisowskiego rządu w Warszawie mówił o kolejnych krokach, które zostaną podjęte wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki.

– Rozważane są kroki o charakterze coraz bardziej poważnych sankcji gospodarczych, łącznie z zamknięciem granicy białorusko-polskiej, od strony polskiej. Zgodnie z pewną regułą drabiny eskalacyjnej. Chcemy dać szanse Łukaszence cofnąć się i doprowadzić do powrotu migrantów do kraju pochodzenia i owszem, najpierw zamykamy jedno to przejście w Kuźnicy – mówił polski premier.

Prezes Rady Ministrów wyjawił także, że nasze służby mają nagrania, z których wynika, że Białoruś może chcieć zintensyfikować prowokacje na granicy.

– Tak, nasza obrona granicy okazała się skuteczna, ale migranci jeszcze nie wrócili i jesteśmy w posiadaniu bardzo drastycznego filmu, gdzie funkcjonariusze białoruscy instruują irackich i pochodzących z Bliskiego Wschodu migrantów w jaki sposób nożem atakować polskich funkcjonariuszy i to oznacza, że scenariusze po stronie białoruskiej mogą być bardzo drastyczne, że działania służb i funkcjonariuszy białoruskich mogą prowadzić do daleko posuniętej eskalacji działań, dlatego my po naszej stronie też jesteśmy gotowi na zastosowanie tej drabinki eskalacyjnej, czyli zamykanie kolejnych przejść, możliwości tranzytowych i handlowych po to, żeby wywrzeć gospodarczą presję na reżim Łukaszenki – stwierdził premier Mateusz Morawiecki.

12 KOMENTARZE

 1. Zaciągnij pożyczkę, nawet na tragicznych warunkach, i kup od ALAKSANDRA :)) licencję na zabijanie COVIDA, ty durniu!

  Uwaga, powiedziałem TY DURNIU, a nie TY C**JU, chociaż wyrażenie TY C**JU zostało uznane przez wasz sąd za dopuszczalne, tak jak obsrywanie EWANGELII, Matki Boskiej, i td.

  Proponuję też transkrypcję z video nagranego przez p. Nitek-Płażyńską w celu stosowania zweryfikowanych przez sąd w Wejherowie tekstów wobec żydów.

 2. Bardzo na rękę rządowi jest kryzys na granicy, tyle spraw przepychanych w sejmie można przykryć, a ile zarobić na murze. Od lata nie mogą sobie poradzić z budową ogrodzenia, bo to wygodne na igrzyska dla gawiedzi. Co nie zmienia faktu, że nielegalnych imigrantów wpuszczać nie wolno. Czy rząd nadal finansuje opozycje białoruską, może MM powie, jakie kwoty idą do gospodyni domowej, która robi za rząd białoruski na uchodźstwie.

 3. Czy zwróciliście uwagę na „wyrażenie zaniepokojenia Chin”, w związku z oświadczeniem strony polskiej, dotyczące możliwości zamknięcia przejazdu kolejowego z Białorusi do Polski, ze względu „na nieodpowiedzialne zachowania migrantów po stronie białoruskiej”?
  Migranci czepiają się pociągów (jak w Calais tirów), aby dotrzeć nimi do Niemiec. To jest „Nowy Jedwabny Szlak” z Chin.
  To wywarło bardzo dobre wrażenie na Putinie i Łukaszence. Ale oni nie dają nic po sobie poznać.

Comments are closed.