Premier Izraela zachwycony. Dziękuje Wielkiej Brytanii

Naftali Bennett. / foto: PAP/EPA
Naftali Bennett. / foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Premier Izraela Naftali Bennett wyraził zadowolenie z rozszerzenia przez Wielką Brytanię określenia „organizacja terrorystyczna” na polityczne skrzydło Hamasu. Dotychczas jedynie militarny odłam nosił taki status – podała w piątek Agencja Reutera.

Szef izraelskiego rządu napisał na Twitterze, że „Hamas jest organizacją terrorystyczną, tak po prostu. Ramię polityczne umożliwia jego działalność militarną. Ci sami terroryści – tylko w garniturach”. Podziękował też „swojemu przyjacielowi Borisowi Johnsonowi za podjęte przez Wielką Brytanię kroki prawne, wyrażając uznanie dla decyzji brytyjskiego premiera.

Wielka Brytania zaprzestaje rozróżnienia na legalne polityczne skrzydło palestyńskiej organizacji Hamas i organizację terrorystyczną, jak traktowane jest od 2001 roku skrzydło militarne.

Przebywająca z wizytą w Waszyngtonie minister spraw wewnętrznych w rządzie Borisa Johnsona Priti Patel w piątek ogłosi zmiany wynikłe z „analizy szerokiego zakresu danych wywiadowczych”. Oskarżonym o wspieranie Hamasu będzie grozić 10-letnia kara więzienia.

„Hamas ma znaczące możliwości terrorystyczne, w tym dostęp do rozległej i wyrafinowanej broni, a także obiektów szkoleniowych dla terrorystów, i od dawna jest zaangażowany w poważne działania terrorystyczne” – wyjaśniono w oświadczeniu ambasady brytyjskiej w Izraelu.

Minister Patel, motywując decyzje rządu brytyjskiego, nazywa organizację „zaciekle antysemicką” i przypomina, że „„antysemityzm to trwałe zło, którego nigdy nie będę tolerować. Żydzi nieustannie czują się zagrożeni – w szkole, na ulicy, podczas modlitwy, w swoich domach, a nawet w internecie”.

Polityczne skrzydło Hamasu założonego w 1987 roku sprawuje władzę w Strefie Gazy. Skrzydłem zbrojnym organizacji są Brygady Izz ad-Dina al-Kassama. Sam Hamas określa się jako „ruch oporu” i skrzydło Bractwa Muzułmańskiego w Palestynie.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. Powodem wybuchu wojen opiumowych było zniszczenie przez Chińczyków ładunku opium, należącego do żydowskich handlarzy narkotyków- rodziny Sassoon. Żydowski chachmęciarz Rothschild otrzymał od królowej brytyjskiej tytuł barona, londyńskie City jest nafaszerowane żydami jak makowiec makiem. Nie dziwi już nic, co dotyczy relacji angoli z żydami.

   • Sprawa obecności żydów w Polsce to historia ogólnie znana. Natomiast wpływ żydostwa na politykę byłego British Empire nie jest raczej znany, a był i jest ogromny. Dotyczy to też relacji z Polską, i co tu dużo pisać- jest to polityka pokrętna i podstępna. Taka jak żydzi i angole potrafią najlepiej

 2. Czy wiecie, że całe Polskie złoto jest w Anglii
  Może nim dysponować tylko kilka osób w Polsce
  Mając na uwadze ostatnie ćwiczenia ucieczki „Polskiej” elity chyba rozumiecie gdzie trafi ?????

 3. Dziwnie ten premier Izraela do Putina podobny..
  JKM zapewnia że od czasów Chruszczowa Rosją rządzą Rosjanie. Czy aby na pewno?

   • No to zmodyfikujmy trochę tą tezę. Przyjmijmy że Rosją od czasów Chruszczwa rządzą Słowianie. Ale czy na pewno? Porównaj facjaty Włdzimierza Putina i Naftalego Benettona.

 4. Ledwo ‚zachwycony’ zdążył podziękować, a tu jak od pstryknięcia palcami – „Atak z bronią w Jerozolimie. Jeden zabity, trzech rannych”

  A przecież to zwykła sąsiedzka pomoc, bo co prawda żydy mordują się strzykawkami, ale mogą nie nadążyć i Hamas śpieszy z pomocą właśnie.

  Pozostałe 157 państw w czambuł żydów potępia, bo okradają Palestyńczyków zamiast im dziękować.

Comments are closed.