Rekomendacje Narodowej Agencji Edukacji budzą kontrowersje. Centralna Rada Żydów protestuje

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Szwedzka Narodowa Agencja Edukacji, nadzorująca system szkół publicznych, zarekomendowała, by nauczyciele przeprowadzali zajęcia, w czasie których uczniowie próbowaliby udowodnić, że Holokaust nigdy się nie wydarzył.

Miałoby to pomóc uczniom w zrozumieniu problemu teorii spiskowych. Grupa uczniów musi znaleźć trzy argumenty za tym, że Holokaust nigdy się nie miał miejsca, wykorzystując informacje znalezione w internecie – tak brzmi przykładowe ćwiczenie dla uczniów szkół średnich.

Jest też propozycja ćwiczenia, które kwestionuje lądo- wanie człowieka na Księżycu w 1969 roku. Wytyczne określają Holokaust i lądowanie na Księżycu jako kontro- wersyjne tematy.

Przeciwko podobnym ćwiczeniom protestuje szwedzka Centralna Rada Żydów i inne organizacje żydowskie w Szwecji, a także w Izraelu.

Ich zdaniem, proszenie uczniów o kwestionowanie Holokaustu jest obraźliwe dla ofiar i ma wątpliwą wartość edukacyjną.

Wytycznych broni rzeczniczka agencji edukacyjnej, gdyż takie ćwiczenia mają pomóc nauczycielom poradzić sobie z tematami, które prowadzą do napięć w klasie. Holokaust może być takim tematem ze względu na zjawisko antysemityzmu.

Tekst ukazał się w segmencie Postępy Postępu w numerze 45-46 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

12 KOMENTARZE

  1. Niech dzieciaki nie zadają pytań, bo kociej mordki dostaną.
    Nie po to budowano 80 lat narrację Wielkiej Krzywdy Narodu Przebranego, żeby teraz jakieś dzieciaki podważały Wielki Sukces

  2. Holocaustu nie ma co negować, bo miał miejsce. Lepszymi pytaniami choć na inną lekcję jest to dlaczego to Żydzi padli ofiarą oraz metody i mechanizmy które wykorzystują by tą krzywdę wykorzystywać jak najdłużej, finansowo.

  3. Kolejnym zagadnieniem jest to w jaki sposób tzn. jakimi metodami Izrael buduje swoją tożsamość narodową. W jaki sposób walczy o swoją wersję prawdy i w jaki sposób lobbuje za swoimi interesami, nie licząc się zupełnie z innymi nacjami i narodami.

  4. Ciekawe co będzie gdy dzieciaki znajdą tajny dokument Goldy Meir do żydowskiego ambasadora w Warszawiw z 1958r roku, w nim napisała „życzymy sobie wprowadzenia selekcji żydowskiej emigracji do Izraela, bo nie możemy dłużej przyjmować chorych i niepełnosprawnych osób” Pokrywa się to żądanie ze wspólnymi działaniami Agencji Żydowskiej i administracji niemieckiej pod rządami austriackiego malarza żydowskiego pochodzenia. Haredim i ich prace historyczne będą pomocne gdy dzieciaki będą ciekawe.

Comments are closed.