TVN pluje sobie w brodę? Polacy słabiutko w konkursie Pucharu Świata w skokach

Piotr Żyła. Foto: PAP/EPA
Piotr Żyła. Foto: PAP/EPA
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Stacja TVN mocno się napaliła na zakup transmisji tegorocznego Pucharu Świata w skokach narciarskich. Od kilku dni jej widzowie są bombardowani informacjami o tej dyscyplinie, redaktorzy stacji nie przepuszczają nawet drugorzędnym działaczom i sędziom technicznym.

Na razie może jednak być problem z odzyskaniem pieniędzy. Skoki, które były długo w Polsce niemal dyscypliną nr 1, tracą na popularności. W dodatku początek sezonu okazuje się fatalny.

Kamil Stoch i Dawid Kubacki nie zdołali awansować do drugiej serii konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. Z biało-czerwonych w finale wystąpili tylko Piotr Żyła i Andrzej Stękała. Murańka miał zaś covida.

Po I serii zapewne większość widzów przełączyła zapewne kanał na coś przyjemniejszego. Stoch skoczył tylko112 m, co dało mu 33. miejsce. Kubacki (113,5 m) i zajął 35. pozycję. Do drugiej serii nie zakwalifikował się także 44. Jakub Wolny (111 m). Odległość Żyły to 120,5 m, a Stękały 120.

Ostatecznie to Piotr Żyła zajął – najwyższe z Polaków – 16. miejsce. 30. miejsce zajął Andrzej Stękała.

Wygrał broniący Kryształowej Kuli Halvor Egner Granerud. Za Granerudem uplasowali się zwycięzca sobotniej inauguracji sezonu Niemiec Karl Geiger i Austriak Stefan Kraft.

Źródło: PAP

9 KOMENTARZE

    • No jak to, przecież wszyscy wzorowo jabnięci, a do tego niedawno sekretarz pzn powiedział, że bez szprycy nikt nie kupi biletu na konkurs skoków.
      Chyba ktoś na zrobił w konia obiecując, że będziemy sterylni i żyć wiecznie o nic się nie martwiąc.

  1. Zdaje się, że nasza „cudowna” jedenastka pod wodzą Sousy uratuje skoki i TVN. Jak nie zakwalifikują sie na MIstrzostwa Świata – to na pewno.

  2. Nie oglądam już skoków. Polski Związek Narciarski zapowiedział segregację sanitarną na konkursach w Polsce no i nie będę dawał wyświetleń TVNowi.

    • Ja tak samo. Dodatkowo ie rozumiem dlaczego w TVN-ie ekspertem od skoków narciarskich jest… muzyk i szansonista Sebastian Karpiel-Bułecka (wydaje mi, że jego żona, która pracuje w tej stacji tutaj wkręciła go do tej roli). Samo studio zaś wygląda tandetnie i jest przekombinowane (zresztą TVN tu wykazał się hipokryzją, bo śmiali się z Kurskiego, że w „Wiadomościach stosuje nadmiernie elementy VR i efekty 3D, a sami też z tym przesadzają).

  3. Jeśli dali się wyszprycować to nie mają siły i zdrowia na dobre wyniki. Ich konkurenci zapewne dokonali mistyfikacji, dostając sól fizjologiczną i dziś przewodzą. Dupków nie żal, sami są sobie winni.

Comments are closed.