Panika i wstrzymane loty. Powodem wystrzał na lotnisku

Międzynarodowe lotnisko w Atlancie. / foto: Flickr, redlegsfan21, CC BY-SA 2.0
Międzynarodowe lotnisko w Atlancie. / foto: Flickr, redlegsfan21, CC BY-SA 2.0
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Przypadkowy wystrzał z broni palnej w strefie kontroli bezpieczeństwa na międzynarodowym lotnisku w Atlancie w stanie Georgia wywołał panikę. Spowodował także na krótko wstrzymanie lotów – podała stacja CNN. Szczegóły na temat incydentu nie zostały ujawnione.

Do zajścia doszło w sobotę ok. godziny 13,30 czasu lokalnego – poinformowali przedstawiciele lotniska na Twitterze.

„Nie ma zagrożenia dla pasażerów i pracowników” – głosi oświadczenie, informując zarazem, że śledztwo jest w toku.

Doszło do przypadkowego wystrzału z broni palnej w pobliżu głównego punktu kontroli bezpieczeństwa. Funkcjonariusze skupiają się nad ustaleniem okoliczności incydentu – wyjaśnił, cytowany przez CNN, sierżant policji w Atlancie Jarius Daugherty.

Według Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) na lotnisku wstrzymano wszystkie odloty. Wkrótce decyzja ta została odwołana.

Niektórzy świadkowie wydarzenia opowiadali o chaosie i bałaganie.

Nagle coraz więcej ludzi zaczęło biec i krzyczeli, że jest napastnik – przytacza CNN wypowiedź pasażerki Eriki Zeidler.

Inny podróżny, Greg Romero, mówił, że personel lotniska unieruchomił wszystkie ruchome schody.

W tej chwili personel lotniska robi naprawdę dobrą robotę, utrzymując wszystkich w spokoju – dodał.

Do incydentu doszło w momencie, gdy w USA rozpoczął się już okres nasilonych podróży związanych z przypadającym w przyszły czwartek Świętem Dziękczynienia.

W miniony piątek Urząd ds. Bezpieczeństwa w Transporcie (TSA) skontrolował ponad 2,2 mln podróżnych na lotniskach w całym kraju. Była to największa liczba kontroli w ciągu jednego dnia odnotowana od początku wybuchu pandemii Covid-19 – ocenił rzecznik TSA.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Znaczy się,cele różnej maści terrorystów zostały osiągnięte.Teraz wystrczy kelpnąć w nadmuchaną torebkę i cała okolica będzie spi… jak zające.I tanio i bezpiecznie żeby coś sparaliżować.

  2. Obowiązek noszenia masek sprzyja działalności grup terrorystycznych, i o to chodzi globalistom wielkiego resetu, którzy dążą do destabilizacji starego systemu żeby wprowadzić globalną władzę totalitarną przy wykorzystaniu, plandemii, terroru sanitarnego polaryzującego społeczeństwo, lockdownów, ruchów migracyjnych i zamachów terrorystycznych.

    Rząd USA chce ograniczenia lotów i wprowadzenia podwyższonego alertu w transporcie lotniczym, dlatego służby sprowokowały ten cyrk z wystrzałem.

Comments are closed.