Rekordowy przyrost zakażeń. Wracają koronarestrykcje. Godzina policyjna dla niezaszprycowanych

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kolejny rekordowy przyrost zakażeń koronawirusem odnotowano w Niemczech w poniedziałek – w ciągu ostatniej doby wykryto ponad 30,6 tys. infekcji. W niektórych krajach związkowych, takich jak Saksonia i Szlezwik-Holsztyn, zaczynają obowiązywać zaostrzone ograniczenia antycovidowe.

Ogólnokrajowa siedmiodniowa zachorowalność (liczba nowych infekcji na 100 tys. mieszkańców w siedmiodniowym okresie) znów osiągnęła rekordowy poziom i wynosi w poniedziałek 386,5. Dzień wcześniej wskaźnik ten wyniósł 372,7, tydzień temu 303, a przed miesiącem – 95,1.

Urzędy zdrowia w Niemczech w ciągu ostatniej doby zgłosiły 30 643 nowe zakażenia koronawirusem. Tydzień temu odnotowano ich 23 607. Stwierdzono też 62 zgony związane z Covid-19 (tydzień temu były to 43 zgony); liczba osób, które zmarły z powodu lub w związku z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 wzrosła tym samym do 99 124.

W niektórych krajach związkowych od poniedziałku obowiązują zaostrzone środki związane z epidemią koronawirusa. Z powodu wysokich wskaźników infekcji Saksonia na wschodzie Niemiec zamyka obiekty rekreacyjne, bary i kluby, odwołano bożonarodzeniowe jarmarki.

W Szlezwiku-Holsztynie na północnym wschodzie Niemiec w życie wchodzi od poniedziałku tzw. zasada 2G (wstęp tylko dla osób zaszczepionych i ozdrowieńców) w pomieszczeniach zamkniętych obiektów rekreacyjnych i restauracji.

W związku z przekroczeniem wskaźnika siedmiodniowej zachorowalności na poziomie 1000, w szczególnie dotkniętych epidemią powiatach Badenii-Wirtembergii na południowym zachodzie kraju obowiązuje godzina policyjna dla niezaszczepionych.

Według urzędu powiatu Schwarzwald-Baar mogą one opuszczać swoje domy między godziną 21.00 a 5.00 rano tylko z ważnych powodów, czyli na przykład z powodu działalności zawodowej lub opieki nad zwierzętami. To samo dotyczy powiatu Biberach – informuje telewizja ARD.

W Bawarii od środy będą obowiązywać ścisłe ograniczenia w kontaktach z osobami niezaszczepionymi przeciw Covid-19. Kluby i bary zostaną zamknięte na trzy tygodnie, nie odbędą się jarmarki bożonarodzeniowe. W przypadku wydarzeń kulturalnych i sportowych zajęta będzie mogła być maksymalnie jedna czwarta miejsc na widowni. Ponadto zasada 2G obowiązuje niemal we wszystkich dziedzinach życia społecznego z wyjątkiem handlu detalicznego, przy czym wprowadzono limit jednej osoby na 10 metrów kw. powierzchni sklepu.

Źródło: PAP

12 KOMENTARZE

 1. Czy to zachorowania odnotowane przez lekarzy? Czy może pozytywne wyniki „testów” PCR? Bo jeśli to drugie, to szkoda o tym pisać…

 2. Osobom które chcą się szybko wyleczyć w początkowym stadium choroby, radze zajrzeć do ZALECEŃ (w komentarzach) na stronie przychodni Optima z Przemyśla. Rady tam zawarte są wg mnie bardzo przydatne.

 3. Między bajki można wrzucić to, że policja służy obywatelom. Zatrudnieni w policji służą wyłącznie tym, którzy im płacą. To bez znaczenia, że płacą naszymi pieniędzmi. Służą tym, którzy decydują o przelewach. To wystarczy.

 4. mie jakby nie wpuściły do knajpy albo restauracji czy gdzie indziej z powodu niewyszczepienia toby ja już nigdy tam nie poszed i niechaj żreją tynk ze ścian jak sie pandemia skończy

 5. NCz podaje wyczarowane „dane” za PAP-em….dzien w dzien. Ktos wam za to musi placic. Nawet GW nie jest tak skrupulatna. Bo „dali przyklad bakiewicze jak zwyciezac mamy…”

 6. A co tak cicho o Szwecji, nie było żadnych lockdownów i trupy nie leżały na ulicach. Póki nie wystawi się na rynkach gilotyn i szubienic i nie doprowadzi organizatorów tych restrykcji do unicestwienia nic się nie zmieni.

 7. To niesamowite, jak szybko poszło.
  Faszyzm komunistyczny czy jak to określić, na całym świecie.
  Może dlatego, że tzw. Zachód opuścił gardę i dostał w ryj czerwoną łapą…

Comments are closed.