Ministerstwo obrony przyjęło obowiązek szczepień przeciw Covid-19. Szpryca obowiązkowa dla żołnierzy Bundeswehry

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Domena Publiczna/Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Domena Publiczna/Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Ministerstwo obrony Niemiec w porozumieniu z przedstawicielami Bundeswehry przyjęło obowiązek szczepień przeciw Covid-19 dla wszystkich wojskowych w niemieckich siłach zbrojnych – poinformowała we wtorek agencja Associated Press.

Rozszerzenie listy szczepień obligatoryjnych dla niemieckich żołnierzy o preparat chroniący przed infekcją wirusem SARS-Cov-2 resort obrony potwierdził w poniedziałkowy wieczór na blogu o profilu militarnym „Augen Geradeaus”. Ministerstwo zaznaczyło zarazem, że decyzje powzięte przez komitet złożony z urzędników MON i samych wojskowych czekają na ostateczne oficjalne zatwierdzenie przez minister obrony narodowej Annegret Kramp-Karrenbauer i inspektora generalnego Bundeswehry Eberharda Zorna.

Termin rozpoczęcia realizacji obowiązkowych szczepień leży w gestii szefowej resortu obrony – podał „Augen Geradeaus” i dodał, że „w przypadku misji zagranicznych i zobowiązań międzynarodowych m.in w ramach działalności batalionu NATO na Litwie, szczepienia przeciwko Covid-19 zostały już wprowadzone w marcu bieżącego roku.

Wskaźnik wyszczepienia żołnierzy niemieckich służących w misjach zagranicznych wynosi 100 proc., co powoduje, że zgłoszono jedynie pojedyncze przypadki zachorowań na Covid-19 – jeden wojskowy w Kosowie (5 listopada) i trzech w Mali (9-10 listopada). Żaden przypadek nie okazał się na tyle poważny, by konieczny był transport chorego do ojczyzny.

Liczba potwierdzanych codziennie przypadków zakażenia u żołnierzy Bundeswehry stacjonujących w różnych jednostkach na terenie Niemiec oscyluje wokół 1100. W poniedziałek poinformowano o 1215 infekcjach u personelu wojskowego i cywilnego MON.

We wtorek odnotowano w całym niemieckim społeczeństwie 45 326 przypadków zakażenia koronawirusem; zmarło 309 osób. Około 68 proc. spośród 83-milionowej populacji Niemiec zostało w pełni zaszczepione.

Departament Stanu USA wezwał w poniedziałek Amerykanów, aby nie podróżowali do Niemiec z powodu rosnącej liczby przypadków zachorowań na Covid-19 – zauważa Associated Press.

Źródło: PAP

10 KOMENTARZE

  1. „…Anthony Fauci dla NY Times [..] program szczepień przeciw covid-19 to porażka [..]
    Słowa Fauciego sprowadzają się do przyznania, że ​​zaszczepieni są zarażani i coraz więcej z nich trafia do szpitala, gdzie coraz częściej zapadają na Covid. [..]
    Innymi słowy: szczepionki mają niewielką skuteczność w ochronie ludzi przed zarażeniem się wirusem, a następnie zarażaniem nim innych osób. [..] szczepionkarze wiedzieli o niepowodzeniu preparatu przynajmniej od wczesnego lata.”

  2. Preparat nie chroni przed infekcją. 30% zapreparatowanych w takiej Polsce jest zainfekowanych (nie wiadomo, ile na prawdę, bo wiele osób nie przyznaje się do kataru….)

  3. jakim trzeba być debilem żeby swoje wojsko za szprycować czymś co do końca nie wiadomo co to jest -ręce opadają :) Pastowani ich tam przerobią na kebeby zegnaj IV rzeszo

Comments are closed.