Nowa strategia walki z koronawirusem. Kończą z wielomiesięcznym lockdownem

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Nowa strategia walki z koronawirusem zacznie obowiązywać w Nowej Zelandii w nocy z 2 na 3 grudnia – oświadczyła w poniedziałek premier Jacinda Ardern. Również na początku grudnia w największym mieście kraju, Auckland, zakończy się trwający od trzech i pół miesiąca lockdown – dodała.

Trudna prawda jest taka, że wariant Delta (koronawirusa) jest z nami i tak łatwo nie zniknie – oświadczyła Arden na konferencji prasowej.

Żadne państwo nie zdołało w zupełności wyeliminować Delty, a Nowa Zelandia jest w lepszym położeniu niż inne kraje, by się z tym wariantem zmierzyć – mówiła.

Dotychczas rząd realizował politykę „zero Covid”, w ramach której obowiązywały surowe lockdowny, ścisłe śledzenie kontaktów osób zakażonych oraz restrykcyjne kontrole na granicach.

Pierwotnie minister Arden zapowiada, że zmiana polityki antycovidowej nastąpi, gdy odsetek zaszczepionej populacji kraju sięgnie 90 proc. Obecnie jest to 83 proc. – zauważa AFP.

W ramach nowego systemu walki z koronawirusem wprowadzone zostaną oznaczenia regionalne na zasadzie sygnalizacji świetlnej – opisuje agencja. Kolor:

 • zielony – będzie oznaczał praktyczny brak obostrzeń,
 • pomarańczowy – nakaz noszenia maseczek w niektórych miejscach,
 • czerwony – że na danym obszarze sklepy i usługi będą otwarte jedynie dla klientów zaszczepionych przeciw Covid-19, przy jednoczesnym nakazie stosowania dystansu społecznego.

Auckland po zniesieniu lockdownu będzie strefą oznaczoną kolorem czerwonym. Ardern podkreśliła, że dla osób przybywających do Nowej Zelandii na razie zostanie utrzymany wymóg poddania się kwarantannie, ale rząd będzie dążył do złagodzenia zasad wjazdu na początku przyszłego roku.

Źródło: PAP

7 KOMENTARZE

 1. W związku z tym, że agresja Konfederacji na naszych seniorów spotkała się z aplauzem w warcholskich środowiskach „wolnościowych”, które nawet z tej okazji urządzały libacje, pragnę oświadczyć, że nie czynimy przeszkód proputinowskim obywatelom polskim w przeniesieniu się na Madagaskar, jeżeli tak bardzo pragną doprowadzić do wzrostu zakażeń. Stoimy na stanowisku, że każdy obywatel Polski powinien zostać zaszczepiony i nosić maseczkę!

  • Zaszczep się tyle razy ile chcesz idiotko i odpierdol się od wolnych ludzi.Do rezerwatu idź mieszkać.gdzie wszyscy będą.zaszczepieni i w maseczkach.Kretynka!!!

  • tak mi przykro że mam nie po kolei w głowie chwile posiedziałam w zakładzie psychiatrycznym skusiło mnie wejście na ten portal i znowu będę musiała zadzwonić do wariatkowa przepraszam was rodacy nie szczepcie się tą trucizną musimy jednak powiesić niedzielskiego za depopulację ludzkości.

  • A my nie czynimy takich przeszkód prosorosowym oszołomom i opłacanym przez putina covidowym kłamcom szerzącym dezinformację jakoby panowała jakaś srandemia.

 2. Wszystkie te restrykcje nie mają żadnego uzasadnienia w świetle faktu,że zaszczepieni zarażają też innych . Jest to tylko kontynuacja ludobójczej strategii plandemii .

Comments are closed.