Premier zaraził covidem reprezentację swojego kraju?

Premier Francji Jean Castex Fot. Twitter
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Francuski premier Jean Castex ma pozytywny wynik testu na Covid 19. Wywołało to jednak troskę przede wszystkim w narodowej drużynie… rugby. Premier kibicował w sobotę wieczorem 20 listopada na Stade de France Francuzom w meczu z „All Blacks”, czyli zespołem Nowej Zelandii.

Francuzi wygrali, więc premier pojawił się w szatni po meczu, by pogratulować zawodnikom. Tymczasem w poniedziałek wieczorem Matignon ujawnił, że premier Jean Castex ma pozytywy wynik testu na Covid-19.

Rugbiści powinni udać się na kwarantannę. Ponieważ dotyczy to najlepszych zawodników z różnych zespołów, cała sytuacja stawia też pod znakiem zapytania wznowienie rozgrywek ligowych.

96% zawodników ma być zaszczepionych, ale przecież Jean Castex też przyjął dwie dawki preparatu. W ubiegłym sezonie kilka zakażeń zakłóciło rozgrywki rugby, które we Francji są sportem niezwykle popularnym. Rugbistów czekają dodatkowe testy.

W przypadku wykrycia pozytywnego przypadku, zgodnie z protokołem zawodnik musi zostać przebywać w izolacji przez 10 dni. Dotyczy to też premiera. Matignon zapowiada, że przez najbliższe 10 dni program pracy Castexa będzie dostosowany tak, by „mógł kontynuować swoją działalność w izolacji”.

Konsekwencja pozytywnego wyniku testu odczuje też Belgia. Szef francuskiego rządu w poniedziałek był w Brukseli, gdzie spotykał się ze swoim odpowiednikiem Alexandrem De Croo. Premier doznał w poniedziałek wieczorem „lekkich objawów” covida, w szczególności „lekkiego kaszlu”.

Dodajmy, że podczas wizyty w Brukseli premierowi towarzyszyli także ministrowie sił zbrojnych Florence Parly, spraw wewnętrznych Gérald Darmanin, sprawiedliwości Éric Dupond-Moretti, sekretarz stanu ds. Europy Clément Beaune. Dyrektor Generalny Bezpieczeństwa Wewnętrznego Nicolas Lerner, Bezpieczeństwa Zewnętrznego Bernard Emie, Krajowy Prokurator ds. Zwalczania Terroryzmu Jean-François Ricard oraz Krajowy Koordynator Wywiadu i Walki z Terroryzmem Laurent Nunez.

Premier Belgii Alexander De Croo już poddał się kwarantannie, a czterech innych członków rządu belgijskiego, którzy również uczestniczyli w spotkaniu francusko-belgijskim na temat bezpieczeństwa, przechodzi testy i pozostaje w kwarantannie na czas badań.

We Francji prezydent Emmanuel Macron uzyskał pozytywny wynik testu w grudniu 2020 r. Także kilku ministrów zaraziło się wirusem, m.in. minister gospodarki Bruno Le Maire, czy kultury Roselyne Bachelot.

Źródło: Le Figaro

6 KOMENTARZE

  1. Najwyższa Szpryca zwana również Szpryca Czasem to portal, gdzie 9 na 10 artykułów jest o szczepionkach i covidzie. Kto o tym jeszcze chce słuchać? Nie macie dosyć po 2 latach?

    • To pewnie schizofrenia bezobjawowa, w ZSRR nie mieli testów covidowych i to był błąd. Okazałoby się, że schizofrenia bezobjawowa to covid

  2. Ha ha ha, wszyscy zaszczepieni i wciąż się zakażają, jeszcze pół roku temu maseczkowi paraeksperci mamrotali, że to spiskowe teorie foliarzy i szurów, ha ha !!!

    Ta plandemia i WIARA w szczepionki to doskonały test na inteligencję, który niekiedy kończy się NOP-em albo coraz częściej zgonem nawet po kilku miesiącach od szprycy.

Comments are closed.