Chcą oskarżyć Białoruś przed Trybunałem w Hadze. Śledczy gromadzą dowody

Aleksander Łukaszenka. / foto: Prt Sc TVP Info
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Śledczy z krajów UE, w tym Polski, gromadzą dowody na udział białoruskich służb w przemycie imigrantów, by móc oskarżyć Białoruś przed Trybunałem w Hadze.

Dowodami są relacje migrantów, wiedza z ich telefonów komórkowych, w tym nagrania i zdjęcia z podróży, formy ich przerzutu przez Polskę i tropy wiodące do złapanych w kraju przemytników.

Warszawska Prokuratura Okręgowa ma dostarczyć dowody na to, że za przerzutem migrantów stoi reżim p. Łukaszenki, a organizatorzy przemytu tworzą całe siatki i mają swoich koordynatorów w różnych krajach: w Iraku, na Białorusi, w Niemczech oraz w Polsce.

Rekrutują się oni często z cudzoziemców, którzy osiedlili się w krajach UE. Część posiada sfałszowane dokumenty. Wg dziennika „Bild”, podobne śledztwo w sprawie JE Aleksandra Łukaszenki jako organizatora przemytu migrantów z Białorusi przez Polskę do Niemiec prowadzą także niemieckie władze, a od lipca również Irak.

Tekst ukazał się w segmencie Postęp w Świecie w numerze 47-48 „Najwyższego Czasu!”, który można nabyć TUTAJ.

2 KOMENTARZE

  1. Już w to uwierzę… Lepiej niech zobaczą skąd pieniądze płyną na przerzut nachodźców już od samych krajów ich rodzimych. Jestem pewien, że z UE i od tzw. filantropów. To jest większy projekt niż się, niektórym wydaje

  2. „Prawa człowieka” a w tym waszym „POLIN – rzeczpospolitej przyjaciół” jak to mówił „wasz prezydęt” za spalenie książki, która jest „kopią SPALONEGO Statutu Kaliskiego” – 3 mies. aresztu – i gdzie tu logika, poszanowanie prawa… ale tak to się dzieje, że POLSKA jest przedstawiana we wszelkich mendiach jako kraj z „dykty i paździerza”

Comments are closed.