Chleb za 25 zł?! Bożonarodzeniowa drożyzna pod rządami PiS

Mateusz Morawiecki, chleb Źródło: Twitter, Pixabay, collage
Mateusz Morawiecki, chleb Źródło: Twitter, Pixabay, collage
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Święta już za pasem. W wielu miastach w Polsce otwierają się jarmarki bożonarodzeniowe. Niby jak co roku, a jednak czymś różnią się od tych z poprzednich lat. Chodzi o ceny, które w opinii internautów są jak inflacja za rządów PiS – rekordowo wysokie.

Chleb za 25 złotych? Szaszłyk za prawie 40? Takie ceny, według blogera prowadzącego fanpage „Wrocławskie podróże kulinarne”, są na wrocławskim jarmarku bożonarodzeniowym.

– Powiem wam, że dzisiaj szedłem z pomysłem, aby kupić i rzetelnie ocenić kilka tych jarmarcznych smaków. Przyszliśmy i… postanowiłem, że jednak szkoda mi kasy na te leżące na stercie szaszłyki i fryty za dwie dyszki. Nawet nie zamierzam specjalnie krytykować samej idei, choć mam co do niej kilka zarzutów. Każdy lubi, co lubi. Natomiast kulinarnie po prostu szkoda siana, tyle – pisze bloger.

Do wpisu dołączył zdjęcia cen, na których widać szaszłyka za 38 zł, golonkę – 38 zł, kiełbasę – 25 zł, bigos – 20 zł, ziemniaki – 12 zł, a pajdę chleba – 25 zł.

Pod jego postem pojawiło się mnóstwo komentarzy zszokowanych internautów:

– Co to za chleb za 25 zł? –
zastanawia się jeden z komentujących.

– Cenę mięsnych dań jestem w stanie zrozumieć, ale pajda chleba w takiej cenie? Nie potrafię tego ogarnąć –
odpowiada kolejna czytelniczka.

– Byłam dzisiaj, dzieciaki chciały frytki. Jakie to były złe frytki! Mała porcja 18 zł, nie chcę generalizować, może źle trafiliśmy, ale nie polecam – zauważa pani Karolina.

– Pójdę i tak, bo mamy taką tradycję ze znajomymi, ale jeść tam nie będziemy – dodaje pani Katarzyna.

– Ceny są srogie. Gofry po 21 zł – dodaje pani Aleksandra.

Wśród komentujących odezwali się także właściciele stoisk. Tłumaczą oni, że ceny nie wynikają z ich „chciwości”, tylko z sytuacji jaka panuje w Polsce.

– Mówicie, że ceny jedzenia wysokie. Zapytajcie, ile kosztuje wynajęcie stoiska na miesiąc i jakie są koszty pracownika (dwóch) dziennie plus koszty samego jedzenia – zauważa pani Lilianna.

Źródło: NCzas

18 KOMENTARZE

 1. Ptasia grypa to klamstwo .
  Swinska grypa to klamstwo .
  Kowid-19 to tez klamstwo .
  Zastrzyk Pfajzera nie jest szczepionka tylko eksperymentalna genetycznie modyfikowana
  biotoksyna mRNA retrowirusowa nanotrucizna ,
  ktora niszczy odpornosc czlowieka .

  • Agencja Żywności i Leków (Food and Drug Administration in USA) 15 listopada zwróciła się do sądu federalnego o przyznanie jej do >>> 2076 <<< roku prawa do pełnego ujawnienia posiadanych przez nią dokumentów dotyczących zatwierdzenia szczepionki przeciwko koronawirusowi Wuhan (COVID-19) firmy Pfizer.

 2. A to są dopiero początki galopującej inflacji, później podrożeje energia elektryczna co przyczyni się na dalszego wzrostu cen produktów, żywności i usług w 2022. A na dodatek większości osób już nie będzie stać na jedzenie na „mieście”, dla tej branży będzie ostatni gwoźdź do trumny bez żadnych lockdown-ów. Najprawdopodobniej taczki staną się modne w celu dowozu gotówki do sklepów.

  • Znam lepsze zastosowanie dla taczek. Wywiózłbym całe PiSdzielskie gówno, włącznie z lewakami i totalną obstrukcją na śmietnik historii.

 3. „Zapytajcie, ile kosztuje wynajęcie stoiska na miesiąc i jakie są koszty pracownika (dwóch) dziennie plus koszty samego jedzenia – zauważa pani Lilianna.” Niniejszym zapytuje p. Lilianne: ILE?

Comments are closed.