Kevin Spacey musi zapłacić ASTRONOMICZNE oszkodowanie

Kevin Spacey. / Foto: YouTube
Kevin Spacey. / Foto: YouTube
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Kevin Spacey musi zapłacić 31 mln dolarów odszkodowania studiu filmowemu MCR z powodu strat, jakie przyniosły studiu oskarżenia wobec Spaceya dotyczące nadużyć seksualnych. W poniedziałek sąd najwyższy w Los Angeles wydał prawomocne orzeczenie w tej sprawie.

W związku z oskarżeniami o nadużycia seksualne, Spacey został zwolniony ze swojej roli w „House of Cards”. Studio MCR musiało wstrzymać produkcję szóstego sezonu serialu, napisać odcinki od początku w związku z usunięciem głównej postaci i skrócić ilość odcinków z 13 do 8. Spowodowało to straty liczone w milionach dolarów.

Arbitrzy sądowi stwierdzili, że Spacey naruszył wymagania umowy dotyczące profesjonalnego zachowania, „podejmując pewne działania w stosunku do kilku członków ekipy filmowej” w trakcie produkcji każdego z pięciu sezonów serialu. Spacey nie tylko wcielał się w główną postać, ale był także producentem wykonawczym „House of Cards”.

„Bezpieczeństwo naszych pracowników, planu zdjęciowego i środowiska pracy ma ogromne znaczenie dla MCR i dlatego staramy się być odpowiedzialni” – stwierdzono w oświadczeniu wydanym przez studio filmowe.

Orzeczenie zapadło po trwającej ponad trzy lata walce prawnej i ośmiodniowej rozprawie dowodowej, która była utrzymywana w tajemnicy, tak jak i reszta sporu. Spacey odwołał się od wyroku, jednak w poniedziałek ujrzał on światło dzienne.

W 2017 roku, na fali ruchu #MeToo, aktor Anthony Rapp oskarżył Spacey‚ego o molestowanie seksualne, gdy miał 14 lat. Wówczas Spacey wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że nie pamięta tej sytuacji, ale przeprasza za nią. Rapp i kilka innych osób złożyło pozwy do sądu w związku z wykorzystywaniem przez Spacey‚ego. Niezależne śledztwo wykazało powszechność aktów molestowania seksualnego dokonywanych przez Spacey‚ego wobec osób, które z nim współpracowały.

Jedna ze sprawa karnych przeciwko Spacey’emu, napaść i pobicie w wyniku domniemanego molestowania 18-letniego mężczyzny w kurorcie Nantucket, została umorzona w 2019 roku.

Źródło: PAP

3 KOMENTARZE

  1. Gdyby tak Simon, Horban czy inny apostoł kovidianizmu musiał zapłacić za gadanie bzdur, które kogoś kosztują zdrowie, życie lub majątek….

  2. Wszyscy wiedzieli że to jest pederasta. Wszyscy wiedzą jak tacy ludzie funkcjonują i jak spędzają czas. Nadużyciami seksualnymi nazywają kopulację jednego starego pederastę z drugim ale młodszym. 14 letni gnojek łaził po klozetach szukając wrażeń i dopiero po kilkunastu latach przypomniał sobie że kolega po fachu go „skrzywdził”.

    • oooouuuuuu homofobia!
      Ludzie maja prawo wąchać rosę helikońską co to ją muzy czy tam muzycy w kroku noszą.
      A ten sąd też homoniepewny.

Comments are closed.