Podawał się za lekarza i szczepił ludzi na Covid-19. Prokuratura postawiła mu zarzuty

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Teolog podawał się za lekarza i pracował w dwóch punktach szczepień przeciwko koronawirusowi w Górnej Bawarii. Miał sam podać 306 szczepień, a 1144 zlecić w lutym i marcu tego roku. Niemiecka prokuratura postawiła mu zarzuty – pisze we wtorek tygodnik „Spiegel”.

Prokuratura oskarża teologa m.in. o niebezpieczne uszkodzenie ciała, fałszowanie dokumentów i oszustwo. Jak dotąd nie odnotowano żadnych powikłań zdrowotnych u osób zaszczepionych, mogło jednak dojść do przestępstwa uszkodzenia ciała, „ponieważ oskarżony nie posiada koniecznych kwalifikacji lekarskich, a wymagana zgoda szczepionych została wyłudzona podstępem” – relacjonuje „Spiegel”.

Rzecznik prokuratury oświadczył, że motywy jakimi kierował się teolog nie są znane. Oskarżony do tej nie odniósł się do zarzutów. Przyznał się jedynie do sfałszowania licencji na wykonywanie zawodu lekarza. Jeśli zostanie skazany, może mu grozić kara więzienia – podała prokuratura.

Teolog zgłosił się do punktów szczepień w Rosenheim i Karlsfeld (powiat Dachau) z podrobionym pozwoleniem na wykonywanie zawodu lekarza i podjął tam pracę. W powiecie Rosenheim brał również udział w akcjach mobilnych szczepień w domach seniora i domach opieki – pisze „Spiegel”.

Źródło: PAP

8 KOMENTARZE

  1. Pewnie uniewinnią i może nawet dadzą mu medal śvv.Covida. Przecież – zgodnie z oficjalną narracją – chłop walczył z zarazą na pierwszym froncie.

  2. Podawanie wykształcenia ma na celu wzbudzenie nienawiści do chrześcijan. Tymczasem wykształcenie Sprawcy nie ma żadnego znaczenia – nie był lekarzem.

  3. „mogło jednak dojść do przestępstwa uszkodzenia ciała, „ponieważ oskarżony nie posiada koniecznych kwalifikacji lekarskich, a wymagana zgoda szczepionych została wyłudzona podstępem”

    To cenna dość uniwersalna rada na tej zasadzie można pozwać każdego kto miał jakikolwiek wpływ na decyzje podejmowane przez ludzi wprowadzonych w błąd co do potrzeby tzw. wszczepienia się. Gdy David19 przestanie wreszcie rządzić pojawia się pozwy.

Comments are closed.