Lewica Razem/Fot. PAP
Lewica Razem/Fot. PAP
REKLAMA
Dzisiaj o godz. 12 rozpoczęło się spotkanie u marszałek Sejmu Elżbiety ws. segregacji sanitarnej Polaków. Zaprosiła ona szefów klubów i kół parlamentarnych na rozmowę w sprawie „wyjścia ponad podziałami” z projektem ustawy dotyczącym możliwości weryfikacji szczepień pracowników. Partia Razem opublikowała na Twitterze swoje propozycje.

Witek podkreśliła, że jeżeli na środowym spotkaniu kluby i koła parlamentarne wyrażą zgodę i wolę współpracy, powinien powstać międzyklubowy zespół, który wypracuje założenia ustawy.

Na spotkanie przybyli: z PiS były marszałek Sejmu Marek Kuchciński oraz wicemarszałek Senatu Marek Pęk, z Koalicji Obywatelskiej przewodniczący klubu Borys Budka i Beata Małecka-Libera, z Lewicy szef klubu Krzysztof Gawkowski i senator Wojciech Konieczny, z PSL Władysław Kosiniak-Kamysz i Jacek Protasiewicz, z Konfederacji Janusz Korwin-Mikke, z Polski 2050 Szymon Hołownia i Hanna Gill-Piątek, z Porozumienia Magdalena Sroka i Michał Wypij, z Kukiz’15 – Jarosław Sachajko, a z Polskich Spraw – Andrzej Sośnierz.

REKLAMA

Partia Razem przedstawiła na Twitterze swoje sanitarystyczne propozycje.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

„Nauka mówi jedno – szczepienia ratują życie. Im więcej osób się zaszczepi, to zmniejszymy liczbę hospitalizacji i zgonów i odeślemy COVID na śmietnik historii tak jak polio i ospę prawdziwą. A je wyeliminowano tylko i wyłącznie dzięki obowiązkowym i powszechnym szczepieniom.

Dlatego postulujemy:

  • jak najszybsze wprowadzenie OBOWIĄZKOWYCH szczepień przeciwko COVID–19,
  • ograniczenia dla osób niezaszczepionych,
  • częste testy dla pracowników ochrony zdrowia, edukacji, komunikacji zbiorowej, czy pomocy społecznej,
  • wprowadzenie zakazu promocji postaw antyszczepionkowych i niebezpiecznych terapii nieznajdujących oparcia w dowodach naukowych.

Szczepienia to zdrowie, szczepienia to życie! #SzczepimySię” – napisała na Twitterze Partia Razem.

Załączyła też grafikę z napisem „NIE MUSIMY UMIERAĆ”.

„CZAS NA:
– obowiązkowe szczepienia
– ograniczenia dla niezaszczepionych
– walkę z fake newsami antyszczepionkowców” – dodano.

Swoje propozycje Lewica przedstawiła podczas wczorajszej konferencji prasowej.

Zamiast lockdownu – twierdził Zandberg – powinny być: ograniczenia dla osób niezaszczepionych, masowe i powszechne testowanie, nowoczesna, wzorowana na innych krajach zachodniej Europy strategia realnej walki z „czwartą falą” epidemii. Zapowiedział, że są to propozycje, które reprezentanci Lewicy przedstawią w środę na spotkaniu marszałek Sejmu Elżbiety Witek z przedstawicielami klubów i kół parlamentarnych. Więcej w artykule poniżej.

Sanitaryści z Lewicy chcą restrykcji dla niezaszprycowanych. „To nie jest tylko ich wybór” [VIDEO]

W ocenie Konfederacji dzisiejsze spotkanie zwołane przez marszałek Sejmu Elżbietę Witek ma służyć przepchnięciu projektu segregacji sanitarnej według PiS rękami Lewicy.

Spotkanie u Witek ws. SEGREGACJI SANITARNEJ Polaków: Próba przeforsowania projektu rękami Lewicy

REKLAMA