Dr Sutkowski grzmi: „Nie należy rozmawiać z idotami”. Marzą mu się paszporty covidowe

Dr Michał Sutkowski
Dr Michał Sutkowski "testujący" skuteczność maski/Fot. screen Twitter
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Pandemiczny ekspert dr Michał Sutkowski w programie „Newsroom” WP stwierdził w kontekście mniemanej pandemii, że „nie należy rozmawiać z idiotami”. Przekonywał też, że wprowadzenie paszportów covidowych jest koniecznością, podpierając się przy tym „argumentami naukowymi”.

– Przeczekamy tę falę i jakoś damy sobie radę? – pytał dziennikarz Wirtualnej Polski. – To wszystko zależy tak naprawdę od nas, od wielu decyzji. Po pierwsze szczepienia, po drugie kontrole i autokontrole DDM-u, ale po trzecie paszporty covidowe. Jeżeli to wszystko wprowadzimy, będzie dobrze – uspokajał dr Michał Sutkowski.

– Ja wiem, że nie da się pogodzić politycznie wody z ogniem, potrzebny jest niewątpliwie kompromis, ale trzeba odrzucić skrajności – dodał prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych.

Pytany, gdzie leży ten kompromis, odparł: „To bardzo proste”. – My mówimy tak: „Nicea albo śmieć, lockdown albo wolność”. A mamy narzędzia, które są pośrodku. Pewnie trochę bliżej Austrii niż Szwecji, tak przynajmniej uważamy, tak przynajmniej większość, zdecydowana większość środowiska medycznego, w tym Rady Medycznej, uważa – że powinny być regulacje dotyczące paszportów (covidowych – przyp. red) – utrzymywał.

– Trzeba – jeszcze raz powtórzę – odrzucić skrajności, dlatego że zgodziłbym się z Albertem Einsteinem, takie dramatyczne skrajności, bez oczywiście nazwisk. Ale panie redaktorze, nie należy rozmawiać – jak powiedział Albert Einstein – z idiotami, bo najpierw sprowadzą nas do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem – mówił Sutkowski.

Paszporty covidowe

Padło też pytanie, w jakich sytuacjach i miejscach obowiązkowe miałoby być legitymowanie się paszportem covidowym.

– To musi, czy powinno być, według nas właśnie podstawą pewnego kompromisu politycznego. Bo musi być to wysoko ustanowione prawo, a więc zapewne ustawa. Nie tylko moim zdaniem regulacja dotycząca przedsiębiorców – to oczywiście tak, ale gdzie? Otóż bardzo proste. No np. teatry, kina, imprezy sportowe, dyskoteki, boiska, siłownie, transport daleki. Można to ustalić w drodze kompromisu – wyliczał pandemiczny ekspert.

– Taka regulacja jest potrzebna, bo mamy rzeczywiście bardzo dużo zgonów z powodu Covidu, bardzo dużo przeciążeń ochrony zdrowia z powodu Covidu, ale także upominając się o pacjentów niecovidowych, którzy mają utrudniony dostęp do opieki medycznej. I to trzeba zrobić – przekonywał.

– To trzeba zrobić, to wydaje się bardzo racjonalne. Trzeba uzyskać pewien kompromis, pewnie polityczny, a nawet na pewno polityczny, w tym zakresie, odrzucając te idiotyczne skrajności i nie krzycząc Szwecja, Austria, nie przerzucając się argumentami niemedycznymi, tylko wsłuchać się w głos ekspertów i powiedziałbym to jest ten moment, kiedy trzeba słuchać ekspertów – grzmiał Sutkowski.

Źródło: wp.pl

40 KOMENTARZE

  1. Od dwóch lat ta cała rada medyczna od siedmiu boleści nie sprawdziła się.Są to ludzie niekompetentni ,podczas gdy lekarzy z rzetelną wiedzą piętnuje się.Sa to celowe działania.To już chyba każdy zauważył,ile naszych pieniędzy poszło w błoto i jak została sparaliżowana nie wiem czy jeszcze można to nazywać Służbą Zdrowia.

  2. „…nie należy rozmawiać z idiotami, bo najpierw sprowadzą nas do swojego poziomu, a potem pokonają doświadczeniem – mówił Sutkowski.” Ci idioci – psychopaci typu Horban, Simon, Niedzielski, Parczewski, Sutkowski dużo ludzi sprowadziło do swojego poziomu i się wyszczepili. W telewizji internetowej PL1 proszę posłuchać wypowiedzi Pani Jolanty Toporowicz – psychoterapeutki nt. „psychopaci są wśród nas”. Mówi właśnie o tych psychopatach wyżej wymienionych. Warto posłuchać.

  3. To wam w przyszłości będą potrzebne paszporty w jedną stronę. Nie przesadzajcie i nie w….obywateli ponieważ są granice, których nie należy przekraczać. Rozpierducha może nastąpić w każdej chwili, aż pióra będą w powietrzu fruwały z wami płatnymi konowałami. W życiu nic wiecznie, zawsze jest początek i koniec. Ten koniec wasz będzie być może tragiczny jeżeli nie zaprzestaniecie szczuć i dzielić Polaków.

Comments are closed.