Idzie coraz szybciej. Izrael rozważa czwartą dawkę szprycy

Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Flagi Izraela oraz szczepionki - zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Minister zdrowia Izraela Nitzan Horowitz powiedział, że Izraelczycy mogą potrzebować czwartej dawki szczepionki na Covid-19, jeśli liczba przypadków infekcji ponownie zacznie rosnąć w ramach piątej fali pandemii – poinformował w czwartek dziennik The Times of Israel.

Nie jest pozbawione sensu myślenie, że będziemy potrzebować czwartej dawki szczepionki – powiedział szef resortu zdrowia w wywiadzie dla stacji Keshet 12. Dodał, że aż 9 proc. zakażonych przyjęło trzecią, przypominającą dawkę szczepionki.

Horowitz wyjaśnił, że kiedy rząd myślał o tzw. piątej fali, miał na uwadze m.in obecną sytuację epidemiologiczną w Europie, sprowadzenie nowych wariantów wirusa zza granicy.

Wzrost jest teraz zbyt wczesny i zbyt szybki. Nie chcę nazywać tego piątą falą ani w ogóle nową falą – dodał minister.

We wtorek potwierdzono 605 nowych infekcji, z czego około 76 proc. dotyczyło osób nieszczepionych. Nie ujawniono, ilu zakażonych po otrzymaniu przypominającej dawki zachorowało po dwóch tygodniach potrzebnych do pełnego działania preparatu.

W liczącej 9,2 mln populacji Izraela, ponad 5,7 mln osób otrzymało dwie dawki szczepionki, a ponad 4 mln – zastrzyk przypominający. Około 700 tys. dorosłych kwalifikujących się do przyjęcia szczepionki pozostaje nieszczepionych.

Pandemia wciąż tu jest – powiedział minister Horowitz. Ci, którzy nie otrzymali jeszcze swojego „wzmacniacza może nie są antyszczepionkowcami, może jedynie fałszywie wierzą, że niebezpieczeństwo minęło” – dodał.

Czytaj więcej o sytuacji w Izraelu: Liczba zakażeń najwyższa od miesiąca. Odporność spada. Testy i szprycowanie dzieci

Źródło: PAP

29 KOMENTARZE

 1. Ile osob zmarlo w Izraelu po zastosowaniu produktu C-19 jako szprycy?
  Kraj wybitnie wyszczepiony i ma kolejną „fale” niby-pandemii.

   • Izrael to projekt pilotażowy. Podejrzewam, ze maja zupelnie inne szczepionki, bo przeciez tego narodu by nie ruszano. Maja chorowac, przekazywac statystyki i reszta swiata juz dostanie syf. Taka zwyczajna hucpa szytofSSka.

 2. A teraz cofnijcie się w czasie i pomyślcie:
  – Co byśmy pomyśleli o takiej prognozie np. rok temu? To płaskoziemca jakiś!

 3. tak a później będzie 5, to robota sekciarzy fartuszkowych, poczytajcie na stronie wolne media jak to naczelna pielęgniarka Słowenii Vera Kanalec opowiada o 3-ech wariantach shchepionki, najlepszy (placebo) dla politykierów a dla motłochu wersja z viruchami!

 4. Nie ma żadnej pandemii przy tak śmiesznej śmiertelności, a testują na potęgę, bo są nieprawdopodobnie skorumpowani i jest zalecenie jak największej wykrywalności, żeby utrzymywać zamordyzm. To samo dzieje się w Polsce.

 5. Czekam aż powiedzą że dawka co 2 tygodnie a potem powiedzą: „niestety bardziej zaszkodziliśmy niżeli pomogliśmy ale cóż taki był plan by zabić sporą ilość ludzi w białych rękawiczkach, podziękujecie nam jeszcze kiedyś za to”

 6. NO jasne że nie jest pozbawienie sensu. Skoro dwie dawni nie zadziałały i trzecia też nie działa to rzeczywiście sensownie można twierdzić że już czwartej dawce się uda.
  Buhahaha

 7. Podobno w eksperymencie na małpach po podaniu 5 dawki szczepionki mRNA wszystkie małpy zdechły (wcześniej też prawdopodobnie zdychały). Szóstej żadna nie doczekała. Chyba za dużo grafenu.

  • Od tego są testowe partie. Jeśli nie wiecie: w systemie zgłaszania NOPów w USA odkryto, że zgony są dziwnie zbieżne z konkretnymi partiami dawek. Zatem to nie szósta dawka zabije ludzi. To WŁAŚCIWA dawka zabije. Choćby i sześćset sześćdziesiąta szósta.

 8. Jahwe odwrócił się od swoich wybrańców?
  „Pan nakazał sludze swemu umieścić znak na ramieniu kazdego prawowiernego Izraelity. I wyginął naród wybrany z woli pana; każdy oznakowany.”
  …to podobno zaginiony fragment Apokalipsy jest.

 9. Po kieliszku pierwszym jest ci lepiej, po kieliszku drugim humor masz
  A po trzecim wołasz wódzia krzepi!, a po czwartym wszystkich wokół znasz
  Po kieliszku piątym szósty leci, a po szóstym siódmy kusi cię
  Po kieliszku siódmym świat się kręci, i dopiero wtedy bawisz się.

  Po kieliszku pierwszym jest już siniak, po kieliszku drugim guza masz
  A po trzecim wołasz nie bądź świnia, a po czwartym masz spuchniętą twarz

  • Po kieliszku piątym dziura w głowie, po kieliszku szóstym dziury dwie
   A po siódmym jest już pogotowie, i dopiero wtedy bawisz się

 10. Różne są etapy historii.
  Trudno mi sobie jednak wyobrazić, by w dzisiejszej styuacji politycznej/światowej, tej nacji „robiono pod górkę”
  Może mają służyć jako przykład dla jakowejś Afryki, dla której szykowana jest „bardziej zabójcza” szczepka w przyszłości, że „Ż też się szczepią”?
  W każdym razie nurtuje mnie, czy ich szczepią tym samy co nad Wisłą i czy nad Wisłą, nie ma różnych szczepionek, dla różnych grup ludzkości?

   • Cóż, sam jestem wyrazicielem tezy, raczej przypuszczeń (bo twardych faktów nie widać), ze dzisiejsza szczepko-histeria, ma na celu wzbudzenie permanentnego poczucia zagrożenia, przyzywczajenia do szczepek oraz do nieprzemijającego stanu wyjątkowego, natomiast same szczepki, nie są (jeszcze) specjalnie toksyczne. Za kilka lat, jak szczepienie będzie powszechne, codziennne i akceptowalne, przygotują komu chcą, „szczepionki dedykowane”

 11. Śmiertelność na Co-Zwid na poziomie 2 promili w Polsce. Czyli na 37,77 mln obywateli Polski zmarło ok.70 tys .
  Oznacza to tylko tyle i aż tyle, że 37,7 mln obywateli przeżyło kontakt lub nie miało kontaktu z tą śmiertelnie niebezpieczną chorobą.
  Dla porównania klasyczna Dżuma dymienicowa to śmirtelność na poziomie 80 % (80/100). Natomiast dżuma płucna niemal 100% „skuteczności”.
  Czy naprawdę mamy do czynienia z groźną „pandemią?
  Mam nadzieję że porawiłem chumor :)

Comments are closed.