Księżą mają czas do 15 grudnia. Sanitaryzm w Kościele katolickim w Australii

Protest w Brisbane (Australia). / foto: screen Twitter: @AnonymeCitoyen
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Archidiecezja Brisbane w Australii ogłosiła, że wszyscy jej pracownicy, w tym duchowni, muszą być w pełni zaszczepieni do 15 grudnia zgodnie z zaleceniem władz państwowych. Wyjątkiem są przeciwwskazania medyczne.

„Patrząc na sytuację w Australii i na świecie jest jasne, że szczepienie jest najbardziej skutecznym sposobem zmniejszenia ryzyka zarażenia lub ryzyka przekazania wirusa innym w obrębie naszej wspólnoty” – stwierdził arcybiskup Mark Coleridge w oświadczeniu z 16 listopada na stronie internetowej archidiecezji.

Archidiecezja Brisbane wymaga, by jej pracownicy przyjęli dwie dawki szczepionki przeciwko COVID-19 do 15 grudnia.

Abp Coleridge zaznaczył, że duchowni, którzy nie są w pełni zaszczepieni, narażają wiernych na ryzyko choroby.

Metropolita Brisbane zauważył, że duszpasterze powinni znać wiernych, odwiedzać rodziny, umacniając ich w Panu i karmić sakramentami. Oznacza to, że duchowni zaangażowani w duszpasterstwo parafialne muszą być blisko ludzi.

W warunkach pandemii duchowni zaangażowani w posługę duszpasterską, którzy nie są podwójnie zaszczepieni, narażają na niebezpieczeństwo wiernych w parafii. Stanowią więc, wg arcybiskupa, zagrożenie dla wiernych.

„Zatem księża i diakoni, którzy nie są podwójnie zaszczepieni, nie wywiązują się ze swojego obowiązku opieki nad wiernymi” – napisał abp Coleridge.

Źródło: KAI/ PCH24

17 KOMENTARZE

    • Hiv ma w gratisie po przyjęciu śmiercionki. Teraz jest epidemia chorób poszczepiennych , spowodowana nabytym brakiem odporności, co właśnie definiuje hiv. Dlatego nie testuje się szczepanów na hiv, bo prawda wyszłaby na jaw.

  1. fartuszkowce wleźli na plecy kangurów, powinni dostać kopa albo w pape bo oryginalne pustynne kangury neźle podobno boksują

  2. A co jeśli jest to „znamię bestii”???
    W przekładzie jest „na rękę” , a może powinno być – w rękę, w ramię…

  3. Niech Redakcja zdejmie ten artykuł bo jak Polscy biskupi to zobaczą to natychmiast wprowadza u nas w Polsce…Biskup tzw. Polak będzie pierwszy.

  4. Eksperyment trwa dalej. Mam znajomych covidian. Nie przegadasz covidianinowi. Jak mu podsyłasz linki, to „a bo statystyki mówią, że więcej niezaszczepionych choruje”. Jak nakłaniasz do logiki, to „nie znam dobrze tej sytuacji, więc nie będę się wypowiadać”. Oni już chyba są sterowani.

  5. Pewnie, że są sterowani. Kto z niezależnie i racjonalnie myślących, zdrowych na umyśle ludzi, pozwoli wstrzyknąć sobie preparat, o którym wiadomo tylko tyle, że ingeruje w strukturę genetyczną organizmu? Tego, co mówi szaman Horban z kolegami nie traktuję poważnie – a sterowani łykają to g… zupełnie bezkrytycznie. Niech łykają, niech się szprycują – nic mi do tego. Jednak kiedy któryś z nich będzie mnie zmuszał do szprycy, nie ręczę za siebie… Będę się bronił ile sił.

  6. Sam papież zachęca i zmusza do szczepienia preparatem zawierającym wyciągi z płodów . Czemu się zatem dziwić biskupom?

Comments are closed.