Lubuskie. Bunt w ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie. „Próbują sforsować bariery i uciec” [VIDEO]

Internautka twierdzi, że udostępniła nagranie migrantów w Wędrzynie Źródło: Twitter/@aneczka07
Internautka twierdzi, że udostępniła nagranie migrantów w Wędrzynie Źródło: Twitter/@aneczka07
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
W ośrodku dla imigrantów w Wędrzynie w woj. lubuskim wybuchł w czwartek bunt. Migranci niszczą zabezpieczenia i ogrodzenie, chcą uciec – donosi portal wpolityce.pl. Informację potwierdziła rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska. W sieci pojawiają się pierwsze nagrania, ale nie wiadomo, czy są autentyczne.

– Kilkuset imigrantów próbuje sforsować bariery, w tym ogrodzenie, i uciec ze strzeżonego ośrodka – podaje informator portalu wPolityce.pl.

Na Twitterze pojawiło się też nagranie, ale nie wiadomo, czy jest to autentyczne wideo z Wędrzyna:

– Około 100-osobowa grupa mężczyzn zachowuje się agresywnie w ośrodku dla cudzoziemców w Wędrzynie. Między innymi zaczęli szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku – poinformowała PAP rzeczniczka Straży Granicznej por. Anna Michalska.

Według informacji przekazanej przez por. Annę Michalską w ośrodku dla cudzoziemców na poligonie w Wędrzynie przebywa aktualnie około 600 osób. „Są to sami mężczyźni, z czego 358 osób to obywatele Iraku” – powiedziała rzeczniczka SG.

Wskazała, że w czwartek około 100-osobowa grupa osób zaczęła zachowywać się agresywnie. „Chcą opuścić ośrodek, są niezadowoleni ze swojego pobytu. Te wszystkie osoby chcą dostać się do Niemiec” – zaznaczyła Michalska.

„Osoby te między innymi zaczęły szarpać i niszczyć ogrodzenie. Wybite zostały też szyby w ośrodku” – dodała.

Podkreśliła, że cudzoziemcy nie mają przy sobie niebezpiecznych narzędzi, ale są tam „różnego rodzaju meble”. „Więc tego próbują użyć i używają” – podała.

Przekazała, że do ośrodka została wezwana dodatkowo policja oraz dodatkowe oddziały straży granicznej z komendy w Krośnie Odrzańskim i straż pożarna. „W tej chwili służby rozmawiają z agresywnymi imigrantami. Prowadzimy negocjacje, żeby się uspokoili” – dodała.

Informację potwierdziła do tej pory „Gazeta Lubuska”.

„Z informacji, które przekazał nam rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp. Marcin Maludy, w stan gotowości postawione zostały jednostki z północy regionu. Wstępne informacje mówią o tym, że grupa ok. 150 imigrantów wszczęła bunt. Cudzoziemcy mieli podpalić elementy wyposażenia ośrodka i próbować forsować ogrodzenie. Łącznie w ośrodku przebywa ok. 600 osób” – czytamy.

Ośrodek w Wędrzynie ma charakter tymczasowy i został utworzony po tym, jak nabrała na sile fala nielegalnej migracji na granicy z Białorusią. Jest on filią Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców podlegającego pod Nadodrzański Oddział SG w Krośnie Odrzańskim.

Do Wędrzyna trafiają tylko mężczyźni. Podobnie jak w przypadku innych tego typu ośrodków, na mocy postanowienia sądu.

Źródło: wPolityce.pl, PAP, NCzas

30 KOMENTARZE

  • Powinno się po kilka sztuk dokwaterować kudejowo-szatanowej i reszcie celebrytek obrażających SG. Jeden dzień ubogacania kulturowego za każdy głupi wpis w interenetach.

 1. A telewizji na okrągło jak to Milicja i Ludowe Wojsko Polskie pilnują granic RP i odpierają ataki emigrantów…
  To jak oni dotarli do Wędrzyna ? Kto podjął decyzję ? Kto ich przywiózł ? Kto przyjął ? Kto za to płaci ?

  • Zadajesz niewygodne pytania. Oczywista oczywistość, że sami się przewieźli, decyzji nikt nie podejmował, nikt ich również nie przyjmował, a płacą świstaki. A w ogóle to fatamorgana i wroga propaganda

 2. I co, pewnie kłopot jakiś, co?

  A nie wystarczy wysłać tam plutoniku z pałami?

  Chłopu nic tak dobrze nie robi na musk* jak przy__ać mu drągiem.

  I zaraz robi się potulny i grzeczny.

  • Jakby działały Polskie służby specjalne, to ja bym im tam nawet nożyce do drutu dostarczył i niech idą do Niemiec, przecież z jakiegoś powodu zawieźli ich z pod granicy Białoruskiej pod granicę Niemiecką. No i nawet celowo za pomocą służb bunt wywołał i potem Anieli zza Odry można powiedzieć no wicie rozumicie, bunt był i sami uciekli, my bardzo ich chcieliśmy zatrzymać. Ale mimo naszych najszczerszych wysiłków poszli… I stoją już w kolejce po socjal za Odrą

   • Tak działaja służby w normalnych krajach. Następnego dnia makrela sama by przyszła z eurasami w zębach prosząc o wybudowanie muru na wschodzi.

 3. Nic dziwnego ze maja wkurw. Siedzieli by sobie w niemieckich barach na piwku i śmiali się z niemieckich ThrBilli co na nich tyrają. Wieczorkiem polowania na Helgi i ubogacanie głupiutkich jewropiejek zakotwiczanie pastuchów na europejskie dziecko

 4. Emigrują jak zwykle muzułmanie. Chyba wystarczająco widać, że islam jako społeczność nie działa i robi tylko syf. Czas na jego delegalizację, ponieważ deprawuje ludzi, wmawiając im, że im się wszystko za darmo należy . Ten allach, to dopiero musi być leń, a to przecież jedynie demon księżycowy – coś a la „bóstwo”. Głupia religia zdeprawuje każdego, dla tego pies jest tam więcej wart niż kobieta. Dosłowny koniec świata.

 5. Puscic korytarzem humanitarnym do Angeli. Ale bez portek, bez butow, o glodzie i niech najpierw posiedza w barakach bez okien z tydzien. Beda przez telefon oglaszac te katastrofe nastepnym. Ze Polay to najokropniejsze szuje do przejscia przez ich teren i nie polecaja. To njalepszy przekaz jaki nam sie moze zdazyc.

 6. Ciekawe czy ktoś jeszcze pamięta o tym, że Polacy „wcale się nie pchali” na zachód Europy żeby mieć lepiej!!! A najlepiej to wybudujcie mur dookoła Polski i dajcie wieżyczki z karabinami. Czy ktokolwiek ma jeszcze trochę empatii w sobie????? To co piszecie jest żałosne- żal mi was ludzie bo macie smutne życie.

Comments are closed.