„Pfizer” zdominował Polskę. Kto i ile czego wziął

Szczepionka Pfizera/Obrazek ilustracyjny/Fot. Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0, Flickr
Szczepionka Pfizera/Obrazek ilustracyjny/Fot. Marco Verch Professional Photographer, CC BY 2.0, Flickr
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Spośród ponad 40 mln szczepień przeciw COVID-19 wykonanych dotąd w Polsce, najwięcej dawek – ponad 27,9 mln – podano preparatu firmy Pfizer. To lider naszego rynku szczepionkowego.

Na podium są jeszcze AstraZeneca, ale już tylko z ilością 5,2 mln dawek przyjętych przez Polaków i Moderna z ilością 2,9 mln. Listę uzupełnia blisko 2,3 mln Johnson&Johnson.

Ponieważ jednak ta ostatnia szczepionka jest jednodawkowa, to wychodzi na to, że zaszczepiono nią więcej Polaków, niż Moderną.

Ministerstwo Zdrowia przekazało PAP, że od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, podano (dane według stanu na 18 listopada) – 27 986 977 szczepionek od Pfizer/BioNTech.

Wykonano w tym czasie 5 249 918 szczepień preparatem firmy AstraZeneca oraz 2 949 649 szczepionką Moderna. Szczepionkę Johnson & Johnson podano 2 293 914 osób.

Polscy pacjenci otrzymują tylko te cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, natomiast preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.

Na szczepienie przeciw COVID-19 mogą obecnie zapisywać się osoby, które ukończyły 12 lat. W czwartek spodziewana jest decyzja Europejskiej Agencji Leków już ws. szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat.

Źródło: PAP

5 KOMENTARZE

  1. co nas obchodzi ilu kretynow samobojców to wzięło? Chcemy się dowiedzieć ile kasy te firmy pakują w tzw doradców znanych z mediów, w ministerstwo zdrowia, w rząd i w polityków!!! Nazwiskami i kwota poproszę!

  2. Australia sprawia, że Auschwitz wygląda jak piknik 22 listopada 2021: Armia australijska rozpoczęła przymusowe usuwanie mieszkańców Terytoriów Północnych do obozu kwarantanny Howard Springs znajdującego się w Darwin, po tym jak w społeczności Binjari zidentyfikowano dziewięć nowych przypadków Covid-19. Posunięcie to następuje po tym, jak w sobotę w nocy w społecznościach Binjari i pobliskiej Rockhole wprowadzono twarde blokady.

Comments are closed.