Będą szprycować nawet 5-latki. Jest decyzja EMA

Dziecko i szpryca/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay/Pexels (kolaż)
Dziecko i szpryca/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay/Pexels (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Europejska Agencja Leków pozytywnie zarekomendowała w czwartek podawanie szczepionki przeciw COVID-19, opracowanej przez Pfizer/BioNTech u dzieci od 5 do 11 lat – poinformował w czwartek prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL) Grzegorz Cessak.

„EMA pozytywnie rekomenduje szczepionkę p/#COVID—19 dla dzieci w wieku 5-11 l. Po wnikliwej analizie danych dot. skuteczności i bezpieczeństwa zyskujemy skuteczną ochronę dla najmłodszych, ograniczającą hospitalizację i ciężki przebieg choroby” – napisał na Twitterze szef URPL.

Szczepionka Pfizera, Comirnaty, jest obecnie stosowana u dorosłych i dzieci w wieku od 12 lat.

EMA podała, że u dzieci w wieku od 5 do 11 lat dawka szczepionki Comirnaty będzie niższa (10 µg) niż stosowana u osób w wieku 12 lat i starszych (30 µg). Podobnie jak w starszej grupie wiekowej, podaje się ją w postaci dwóch wstrzyknięć w odstępie trzech tygodni.

Najczęstsze działania niepożądane u dzieci w wieku od 5 do 11 lat są podobne do tych u osób w wieku 12 lat i starszych; obejmują m.in. zmęczenie, ból głowy, zaczerwienienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia, ból mięśni i dreszcze – informuje Agencja.

EMA prześle teraz swoje zalecenie do Komisji Europejskiej, która wyda ostateczną decyzję.

Źródło: PAP

17 KOMENTARZE

 1. W wersji szczepionki Pfizer dla dzieci dodano lek stabilizujący pracę serca po zawale. Czy ktoś o tym poinformuje opinię publiczną i rodziców? Zmiana składu powinna skutkować nowymi badaniami klinicznymi.

  • Ale czego Ty oczekujesz, przecież nawet te dla dorosłych, nie przeszły pełnego cyklu badań klinicznych, a badania biodystrybucji zrobiła tylko Japonia i wyszło co się dzieje z białkiem kolca(spike), gdzie się odkłada w organizmie

 2. Cessak powinien gnić w kryminale za eksperymentowania na polskich dzieciach. Zbrodniarze na miarę Mengele, jak można podawać rozwijającym się organizmom produkty terapii genowej, których efektów nikt nie zna i to z powodu choroby nie stanowiącej żadnego zagrożenia dla dzieci. Nakupowali łapówkarze szpryc i chcą je zutylizować w naszych dzieciach.

 3. Będą wyszczepiać eliksirem opracowanym na chyba pierwszą wersję sars-cov-2, żeby ewentualnie w przyszłości uchronić przed ciężkim przebiegiem srovida tylko, że jednocześnie podają, że są cały czas kolejne mutacje a wyszczepienie po kilku miesiącach nie daje odporności. Czyli tak przykładowo: 70latek załapie się na 3-4 szpryce a 5latek zdąży wziąć 30-40 szpryc czy po 10-20 szprycach też zgon? Takie tam luźne dywagacje…

 4. To jest ewidentny program Eutanazja+ i Kastracja dzieci+, w związku z neurodegeneracyjnym wpływem szczepionek mRNA, których efekty pojawią się po latach w postaci wczesnych chorób Parkinsona, Alzheimera, SMA, Choroby Creutzfeldta – Jakoba i innych chorób prionoowych.

  Wielki Reset zakłada ograniczenie populacji do miliarda, a nawet pół miliarda ludzi na Ziemi.

 5. A może ktoś opublikuje ile dzieci w Polsce (odpowiednio Europie) ma stan ciężki i ile zmarło po Covid (stricte, a nie przy okazji).
  Coś mi sie widzi, że można tych chorych na palcach policzyć.
  I dopiero wtedy się okaże się, że szczepionka w tej grupie jest zupełnie zbędna, a wręcz szkodliwa.

  • Wygląda to tak jakby mięli zamiar złożyć je w ofierze. Przecież doskonale wiadomo, że śmiertelność covidowa w tej grupie wiekowej to z tego co pamiętam 0,0002%

    • I wiele innych możliwych rodzajów wypadków jest bardziej prawdopodobne, co ciekawe śmierć na zwykłą grypę też jest bardziej prawdopodobna w tej grupie wiekowej. Tu nie chodzi o żadną naukę, to są dogmaty religii covidowej, gusła i zabobony

 6. Niech rodzice nie posylaja dzieci do szkoly. Pod zadnym pozorem. W dzisiejszej szkole dzieciaki i tak niczego sie nie naucza, czego sami rodzice nie mogliby ich nauczyc, a za niszczenie ich zdrowie i zycia beda sie czuc odpowiedzialni do konca swoich dni. „Komplety”, jak za okupacji, przychodza do glowy.

Comments are closed.