PiS skazany na Konfederację? Pięć partii nad progiem wyborczym [SONDAŻ]

Jarosław Kaczyński oraz poseł Konfederacji. / foto: PAP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, obóz Zjednoczonej Prawicy (PiS, Solidarna Polska) dostałby 37,5 proc. – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster, opublikowanego w czwartkowym „Super Expressie”.

Na: Koalicję Obywatelską (PO, Nowoczesna, Zieloni) zagłosowałoby 24,30 proc., Polska 2050 Szymona Hołowni dostałaby 15,74 proc., Lewica – Wiosna, SLD, Razem: 8,04 proc., Konfederacja Wolność i Niepodległość 8,00 proc.

Pod progiem wyborczym znalazły się PSL z wynikiem 4,46 proc., Kukiz’15 mógłby liczyć na 0,97 proc., a Porozumienie Jarosława Gowina na 0,68 proc. głosów – podał dziennik.

„SE” pisze, że od wielu miesięcy PiS nieustannie prowadzi we wszystkich sondażach partyjnych. Ostatnio jednak poparcie dla ugrupowania zaczyna spadać.

„Wszystko wskazuje na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego, aby kontynuować swe rządy, jest skazana na stworzenie wspólnego bloku z posłami Konfederacji” – czytamy.

Sondaż Instytutu Badań Pollster wykonano w dniach 22-23 listopada na próbie 1016 dorosłych Polaków.

Źródło: PAP

19 KOMENTARZE

  • Nie.
   I choć trollem jesteś, to innym odpowiem – K. ma szansę mieć z 50 mandatów (30-40 na pewno – przewidując wg dnia dzisiejszego). Nawet gdyby pozostała samotna, to będzie miała konkretny wpływ na głosowania.
   Oczywiście lepiej mieć wpływ na rządy i tu potrzeba koalicji z pisem. Ale nie takim pisem! Bo to tak, jakby dać lwu trawę do żarcia. Zdechnie, a nie tknie.

   Koalicja Konfederacji z PiSem po rozłamie w PiSie !!

   Czyli odejściu od wierchuszki – jk, mm i innych.

  • Nie wiem dlaczego wielu komentatorów odbiera tytuł artykułu jako pytanie czy PiS musi szukać współpracy z K. Myślę że Autorowi tego pytania chodzi o to czy musi pogodzić się z tym, że K. to zjawisko trwałe w polskiej polityce. Co do pytania czy K. jest skazana na PiS odpowiedź jest że tak. Dopóki jest Jarkacz, PiS będzie istniał. Bez niego najprawdopodobniej zniknie. Ale nie jak „sen jaki złoty”, tylko co najwyżej tombakowy.

   • Nie za bardzo. Wg tego sondażu (mandaty):
    pis 210, ko 123, h2050 70, lewica 27, K. 29
    I taki trend jest od ponad roku – pis wciąż nie ma większości w sejmie.
    Wg mnie „być skazanym na”, to być zmuszonym współpracować (tu wejść w koalicję). Moim zdaniem nie, a jakby K. weszła w koalicję z takim pisem jak dziś, to porażka. Jednak nie ma się co bać, do tego nie dojdzie.

 1. Dosyć bajdurzenia glupot dosyć przedszkola ,chamstwa, kłamstw,niekompetencji,zdziczenia zerowej inteligencji.Niech żyje Konfederacja.

 2. Odradzam konfederacji wchodzenie w układy z PiS albo niech rządzą totalsi albo mniejszościowy rząd PiS. Można wspierać głosowania i rozwiązania dobre dla Polski ale nie wolno się upaprać realiami POPiSu.

 3. „Można wspierać głosowania i rozwiązania dobre dla Polski, ale nie wolno się upaprać realiami POPiSu”.
  100/100
  Jest to właściwa, i z pewnością JEDYNA REALNA, opcja rozpatrywana przez władze Konfederacji.

  • Nie wiem co na to władze K., ale ja widzę inną. Na ile realną? A nie wiem, nie znam nastrojów w pisie, ale Konfederaci powinni mieć jakieś rozeznanie.
   Na pewno niełatwe, ale trzeba próbować, na tym polega polityka – na rozmowach kuluarowych. A K. ma mocne argumenty – patriotyzm. Widać przecież, że pis nie działa na korzyść Polski – choćby energetyka.

 4. Nieprawda! Kaczyńskiemu ZAWSZE marzył się POPiS a wyposzczone tyloma laty brakiem koryt PO zgodzi się z pocałowaniem w rękę, natomiast Konfederację PiS będzie używał jako straszak na PO limitujące eskalację żądań ze strony POpaprańców. :-)))

Comments are closed.