Prof. Horban o tzw. czwartej fali i szprycy. „Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia”

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jeżeli ludzie się nie zaszczepią, to w tych powiatach, gdzie jest dużo zakażeń, trzeba będzie wprowadzić znaczące ograniczenia – straszył w czwartek doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że mogą one objąć 20 proc. kraju.

Prof. Horban był pytany w TVN24 o rozwój „czwartej fali” mniemanej pandemii. – Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia, dlaczego ludzie się generalnie nie szczepią. My mamy taki sobie wynik szczepień, sześćdziesiąt parę procent. Na szczęście w grupie osób powyżej 70. roku życia to jest prawie 70 proc., w niektórych ponad 80 proc. Efekt jest taki, że 40 proc. osób, które są niezaszczepione, po prostu choruje – powiedział szef Rady Medycznej przy premierze.

Na pytanie, czy Polska wprowadzi wzorem niektórych krajów europejskich ograniczenia dla niezaszczepionych, odparł: „Jesteśmy bardzo bliscy tego, bo nie będzie wyjścia. To jest ostateczność oczywiście”.

– To jest ostatnia rzecz, którą można zrobić. Ważność i skuteczność to są szczepienia. Jeżeli zaczynamy mówić o paszportach covidowych to tracimy z oczu to, co jest ważne, czyli szczepienia, dystans, maski. Dopiero potem ograniczenia – dodał prof. Horban.

Pytany, czy Rada Medyczna zarekomendowała rządowi wprowadzenie obostrzeń dla niezaszczepionych, odpowiedział, że cały czas rekomenduje się to samo.

– Metoda walki z epidemią jest jedna – szczepienia. Rada Medyczna rekomendowała prowadzenie polityki nakłaniania ludzi do szczepień – powiedział.

Dopytywany, czy Polskę czeka lockdown, odparł, że „jeżeli ludzie się nie zaszczepią, to przynajmniej w tych powiatach, miejscach, gdzie jest dużo zakażeń, trzeba będzie wprowadzić znaczące ograniczenia zachowania”.

– Z tego co mi wiadomo, to jest około 20 proc. powiatów, czyli jedna piąta kraju zostałaby temu poddana – wskazał.

Padło też pytanie, czy Horban dostrzega jakieś zaniechania Rady Medycznej i polityków. Stwierdził, że „trudno powiedzieć. – W tej chwili połowa krajów Europy na ten temat dyskutuje, nawet Niemcy są w takiej fazie, że część polityków i lekarzy uważa, że należy wprowadzić szczepienia obowiązkowe, część uważa, że się nie da, bo społeczeństwo jest wolne – mówił.

– Trudno sobie wyobrazić premiera czy ministra zdrowia wydającego rozkaz strażnikowi, żeby obywatela, który się nie chce szczepić, łapali na ulicy i łubudu mu strzykawkę – dodał.

Źródła: TVN24/PAP

56 KOMENTARZE

  • Więc wiadomo ile City, Big Pharma z pficerem i innymi musieli w każdym kraju opłacić, aby wprowadzić terror nad obywatelami. Powtórzyli to w innych krajach i mamy „globalizację” kovida.

 1. „Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia” nad tym jak szkaradnie, jak beznadziejnie głupie są jej elity polityczne

  • Jednak dalej cala Europa idzie w zaparte i durni tych wybiera niestrudzenie. Pomimo ostrzezen, pomimo znakow na ziemi i niebie, dalej lewackie scie wa jakos dziwnie w przewadze. Co jest?My w zascianku i ciemnogrodu wolimy nasze zacofanie i na wszelki wypadek zachowjemy jednak zdrowy rozsadek czasami. Wladzy patrzymy na lapy.

 2. Pojawiły się zakażenia? – trzeba szczepić ludzi – rośnie ilość zakażeń ?- trzeba więcej szczepić – jest jeszcze więcej zakażeń ?- więc trzeba jeszcze więcej szczepić – jest eksplozja zakażeń? – szprycować wszystkich po trzy razy – o, coraz więcej zgonów ?! …. I czego jeszcze nie rozumiecie ?

 3. Hoc swoje..Horban swoje..a Witek swoje, czyli coś zupełnie innego. Wierzę PiSowi jak wściekłemu psu bo tyle razy nas okłamali.

 4. To, że się ludzie nie szczepią to świadczy przede wszystkim o inteligencji tych ludzi. To świadczy, że nie dali się zwieźć głupocie i praniu mózgu. To świadczy o ich samodzielnym myśleniu, wiedzy i rozsądku…czego o tzw. prof. Horbanie nie można powiedzieć…

  • Jestem za 100/100% , powielajmy gdzie tylko można i uświadamiajmy ludzi.Dziwne zgony cały czas, no ale tak ma być, prawda?

 5. Egipt : 100 mln mieszkańców – w szczycie 4 fali było 900 przypadków testów dodatnich dziennie, wyszczepienie dwoma dawkami poniżej 1/10 społeczeństwa. Można powiedzieć inny klimat ale nie bo graniczy z Izraelem 9 mln mieszkańców gdzie w czasie IV fali było 20 tys przypadków. Można też powiedzieć że służba zdrowia leży i kwiczy, no można ale w takim razie powinno być zgonów miliony a nie ma. CUDA CUDA CUDA CUDA CUDA!

 6. Zgadzam się, że jest tylko jedna metoda z tymże metodą tą jest pozbycie się tzw. władzy i nie mówię o eksterminacji żeby nie było. Wystarczy Syberia.

 7. A dlaczego mlodzi ludzie maja sie poswiecac dla starych dziadow. Z mojego doswiadczenia mlodzi sa fajniejsi, milsi, rokuja wiele bardziej niz starzy, ktorzy sa generalnie wredni i zgryzliwi na stare lata ( wiem z doswiadczenia). Za co mlodzi maja starym dziekowac? Za ta nagoniona inflacje, mega drogie mieszkania? Niech kazdy sie martwi o siebie. Maszeruj albo gin. To samo z choroba.

 8. Jednak dalej cala Europa idzie w zaparte i durni tych wybiera niestrudzenie. Pomimo ostrzezen, pomimo znakow na ziemi i niebie, dalej lewackie scie wa jakos dziwnie w przewadze. Co jest?My w zascianku i ciemnogrodu wolimy nasze zacofanie i na wszelki wypadek zachowjemy jednak zdrowy rozsadek czasami. Wladzy patrzymy na lapy.

 9. Prawdopodobnie to zaszczepieni przez białko kolca powodują mutacje tego wirusa, ale jakiego? Żadne laboratorium na świecie nie wyizolowało choćby mikro komórki z tego wirusa, dlatego chyba jest to sztucznie wypuszczany.Ile to już mamy zgonów zaszprycowanych?

 10. Czy Pan ekspert , widział tego wirusa ?, bo ja wiem , że takowego nie wyodrębniono . Z czym więc tak zaciekle walczy wybitny znawca tematu?. A no walczy w imię kasy . Przykro słuchać wielu profesorów , dziennikarzy , lekarzy , nie mających w tym konkretnie temacie żadnej wiedzy i powielający temat psychozy z centrum prasowego rothschilda .

Comments are closed.