Prof. Horban o tzw. czwartej fali i szprycy. „Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia”

Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Prof. Andrzej Horban. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jeżeli ludzie się nie zaszczepią, to w tych powiatach, gdzie jest dużo zakażeń, trzeba będzie wprowadzić znaczące ograniczenia – straszył w czwartek doradca premiera ds. COVID-19 prof. Andrzej Horban. Dodał, że mogą one objąć 20 proc. kraju.

Prof. Horban był pytany w TVN24 o rozwój „czwartej fali” mniemanej pandemii. – Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia, dlaczego ludzie się generalnie nie szczepią. My mamy taki sobie wynik szczepień, sześćdziesiąt parę procent. Na szczęście w grupie osób powyżej 70. roku życia to jest prawie 70 proc., w niektórych ponad 80 proc. Efekt jest taki, że 40 proc. osób, które są niezaszczepione, po prostu choruje – powiedział szef Rady Medycznej przy premierze.

Na pytanie, czy Polska wprowadzi wzorem niektórych krajów europejskich ograniczenia dla niezaszczepionych, odparł: „Jesteśmy bardzo bliscy tego, bo nie będzie wyjścia. To jest ostateczność oczywiście”.

– To jest ostatnia rzecz, którą można zrobić. Ważność i skuteczność to są szczepienia. Jeżeli zaczynamy mówić o paszportach covidowych to tracimy z oczu to, co jest ważne, czyli szczepienia, dystans, maski. Dopiero potem ograniczenia – dodał prof. Horban.

Pytany, czy Rada Medyczna zarekomendowała rządowi wprowadzenie obostrzeń dla niezaszczepionych, odpowiedział, że cały czas rekomenduje się to samo.

– Metoda walki z epidemią jest jedna – szczepienia. Rada Medyczna rekomendowała prowadzenie polityki nakłaniania ludzi do szczepień – powiedział.

Dopytywany, czy Polskę czeka lockdown, odparł, że „jeżeli ludzie się nie zaszczepią, to przynajmniej w tych powiatach, miejscach, gdzie jest dużo zakażeń, trzeba będzie wprowadzić znaczące ograniczenia zachowania”.

– Z tego co mi wiadomo, to jest około 20 proc. powiatów, czyli jedna piąta kraju zostałaby temu poddana – wskazał.

Padło też pytanie, czy Horban dostrzega jakieś zaniechania Rady Medycznej i polityków. Stwierdził, że „trudno powiedzieć. – W tej chwili połowa krajów Europy na ten temat dyskutuje, nawet Niemcy są w takiej fazie, że część polityków i lekarzy uważa, że należy wprowadzić szczepienia obowiązkowe, część uważa, że się nie da, bo społeczeństwo jest wolne – mówił.

– Trudno sobie wyobrazić premiera czy ministra zdrowia wydającego rozkaz strażnikowi, żeby obywatela, który się nie chce szczepić, łapali na ulicy i łubudu mu strzykawkę – dodał.

Źródła: TVN24/PAP

56 KOMENTARZE

 1. Wynalazca technologii szczepionek mRNA, dr Robert Malone sugeruje, by zwrócić pilną uwagę na surowe ograniczenia swobód obywatelskich wprowadzone w Australii, Kanadzie, a ostatnio w Austrii. Jego zdaniem koronawirus w coraz większym stopniu staje się „platformą do realizacji innych programów”.

  • Polityk, tylko wtedy nie kłamie – kiedy ma zamkniętą buzię. W Botzwanie, naukowcy znaleźli „straszną” mutację wirusa. Tylko w tym kraju (gdzie praktycznie – nie ma szczepień), ostatni „chory na Covida) – zmarł 10 dni temu. To co tam robią „naukowcy”? Prawdopodobnie, namawiają krajowców – do szczepienia

  • Raczej to drugie czyli „wyjątkowym łajdakiem” – ale to dotyczy każdego z osobna – ludzi z Sejmu, rządu, medycyny, mass-mediów, ekspertów, i innych nie widzących lub udających, że nie widzą: wojna bakteriologiczn- zastraszająca (hybrydowa) przeciwko narodom.
   Tajne elity przeżyją – elity służalcze znikną.

 2. A jaki procent dorosłych przeszedł już chorobe i ma lepsza nawet odporność niż daja szczepionki ? Tego od speca nigdy nie usłyszałem.

 3. „Trudno sobie wyobrazić premiera czy ministra zdrowia wydającego rozkaz strażnikowi, żeby obywatela, który się nie chce szczepić, łapali na ulicy i łubudu mu strzykawkę”

  he, he mokry sen zwyrodnialca, trudno wyobazić ale jednak można vide Australia, Canada, Austria… ruchem konika szchowego (dla niepoznaki) zbliża się do nas…
  POBUDKA, czyś szczepan czy nie szczepan los nam gotują jednaki…

 4. „Cała Europa zaczyna otwierać oczy ze zdumienia” – a już myślałem… ze zdumienia, że taka wyszczepiona a krzywe dodatnich testów i zgonów idą w górę. Bo to przede wszystkim należałoby dostrzec.

  „Efekt jest taki, że 40 proc. osób, które są niezaszczepione, po prostu choruje” – chyba przeciętne dziecko z zerówki łatwo obliczy, że 60% jest po szczepieniach i po prostu także choruje. A skoro nie ma różnicy, to po co przepłacać?

  • Aaa… a może on miał na myśli, że 40% z wszystkich niezaszczepionych choruje? Ale to by już było pozbawione całkowicie sensu, bo skąd by miał mieć takie dane?
   Z palca, to tak.

 5. „Metoda walki z epidemią jest jedna – szczepienia” – mamy oficjalne potwierdzenie!

  Gdzie ten KeDyw ??! Plizzzz !!

 6. ,,Efekt jest taki, że 40 proc. osób, które są niezaszczepione, po prostu choruje ” czyli aż 60% osób które są niezaszczepione po prostu NIE CHORUJE!!

 7. Toż głowę kładł, że po szprycy nie będą chorowali i zakażali, wstydu nie ma dalej brnąć w te bzdety. Czy naprawdę nie czytają statystyk z najbardziej wyszprycowanych krajów, w których jest masa zakażeń, wątpię. Realizują plan NWO, po to UE i MM zakupili wielokrotnie więcej dawek niż jest obywateli, bo z góry planowali zamiast ostatniej prostej rondo na zawsze.

 8. Znowu te procenty :-)

  Po kłamstwach o proporcjach chorych zaszczepiony/niezaszczepionych – teraz 60% i to bez uwzględnienia Rosji/Białorusi/Ukrainy – to niby cała Europa ???

 9. Szwecja – pacjenci w szpitalach to w 89% zaszczepieni, nawet trzecią dawką.

  Obrzydliwa propaganda do wyszczepienia wszystkich jest paniką rządu, żeby ukryć ten zbrodniczy eksperymentalny proceder.

  Polacy dzięki statystycznie większej inteligencji w 45% nie dali się zaszczepić, dlatego mamy najniższą umieralność w Świecie.

 10. Profeszczur dał głos, z zawiązanymi oczami wypierając naukę i rzeczywistość. Panie Horban pan lepiej posprawdza statystyki jak się zarażają i przenoszą waszą zarazę, osoby przyjmujące eksperymentalne produkty medyczne. Skoro te osoby co najmniej tak samo przenoszą zarazę, to jaki cel jest tych „szczepień”? Może powiedzcie społeczeństwu o wielkim planie transhumanizmu i innych agendach przeciwko człowiekowi

 11. Egipt 100 mln. mieszkańców stłoczonych w dolinie NIlu,wielkie zagęszczone o fatalnej infrastrukturze miasta jak Kair,Aleksandria po 5-10 mln. mieszkanców .duży ruch turystycznych.Szczepiono 2% populacji [dane z IX 2021r.] a zachorowań poniżej 1000 dziennie .zgony poniżej 10 .

 12. ile wam odpala pfizer ktorego doradca jest ten typek za to że nie ma dnia abyście go tutaj nie wsadzili z fotka i nie przekazywali jego kretynizmów?

 13. Retired Slovenian Nurse Says 30% Of Population Getting Vaccine Placebo (August 2021).
  Zreperuj link w calosc, usun spacje.
  https ://
  tinyurl.com/
  3p9tkfb9

  Wysluchac trzeba calosci (1 min, 53sec.), czyli od poczatku do konca: od slow pielegniarki ze Slowenii do wypowiedzi (potwierdzenia zjawiska) jakiegos pypcia w brytyjskim parlamencie (pypec od 1min, 20 sec. do konca)
  „…they will be considered as fully vaccinated whether they had a placebo or a vaccine…”

  • Global research dodaje wiecej detali:
   „Whistleblower Nurse Says Politicians Receive Saline Instead of mRNA Jab. Crisis in Slovenia”
   https: //www.globalresearch.ca/
   slovenia-whistleblower-nurse-says-politicians-receive-saline-instead-mrna-jab/5762740

 14. Znikaj deklu, oszołomie niedouczony. Macie qarva Izraelem, Brytole, inne 80% wyszczepy, i co? Zdychają tak samo, wg waszych oszukańczych testów pcr. Róbcie sekcje zwłok to pogadamy. Horban Top3 do osadzenia w celi. Tylko co to da, osadzić takiego alzheimera, zwidziarza. Sądząc decydentów: Niedzielski, Szumowski, Dworczyk.

Comments are closed.