„Pruski dryl” przetrwał w Wielkopolsce? Chcą przymusu szczepień i segregacji

Paulina Stochniałek. Fot. screen YouToube
Paulina Stochniałek. Fot. screen YouToube
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Zarząd województwa wielkopolskiego opowiedział się za przymusem szczepień. Władze regionu postulują także segregację ludzi i ograniczenia dla osób niezaszczepionych. Samorząd przygotował w tej sprawie apel do rządu.

Apel ma być poddany głosowaniu w sejmiku województwa. „Zwracamy się do premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o to, aby (…) dopisać do listy szczepień obowiązkowych szczepienia przeciwko COVID-19” – mówiła Paulina Stochniałek z zarządu województwa wielkopolskiego.

Pytana o sens przyjmowania tego typu stanowiska kierowanego do władz centralnych Stochniałek zaznaczyła, że samorząd województwa „nie może milczeć”. Jak wyjaśniła, pomysłodawcy stanowiska chcą, aby osoby niezaszczepione mogły przebywać w przestrzeni publicznej tylko „w niezbędnych okolicznościach”.

W Poznaniu chcą im pozwolić jeszcze tylko na robienie zakupów w sklepie spożywczym czy w aptece. Natomiast już kina, teatry, czy restauracje powinny być dostępne tylko dla osób posiadających tzw. certyfikat covidowy – mówiła Stochniałek, która w zarządzie zajmuje się zdrowiem i edukacją.

Politykę i karierę radnej zaczynała od partii Nowoczesna (obecnie KO). Kiedy obejmowała stanowisko w zarządzie województwa mówiła, że chce „wdrożyć edukację obywatelską i nauczyć społeczeństwo krytycznego myślenia, stawiania pytań, by uodpornić na populizm oraz propagandę”… Coś poszło nie tak?

Lepiej idzie jej już rapowanie, chociaż…

Źródło: Onet/ PAP

26 KOMENTARZE

  • Zobaczcie jakiego prezydenta w Poznaniu sobie wybrali! Strach.
   To idioci. A ja mam krewnych na UAM.
   Wstyd mi za nich, młodych uczą…

 1. „Szkoła Klausa Schwaba Dla Dyktatorów Covid”
  Jak to się dzieje, że ponad 190 rządów z całego świata wprowadzało te same obostrzenia kowidowe?
  Odpowiedź może leżeć w szkole *Young Global Leaders,* która została założona i zarządzana przez Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego.

  • Myślę, że masz rację, Kaliski.
   Jak sobie dzisiejszych ludzi z UW, UJ albo UAM przedstawię, to stają włosy dęba.
   Dodaj do tego jeszcze takie programy dla umysłowych ułomków, jak Erasmus, to wszystko wyjaśnione.

 2. Krytykowana wiele razy tzw. demokracja, została po cichu anulowana. Wielkimi krokami na arenę widoczną już dla wszystkich, wkracza korporacjonizm.
  Do tej pory wiele rzeczy robili za kurtyną. Dzisiaj mamy bardzo dużo informacji, które wyraźnie wskazują, że państwa zamieniono w korporacje. Politycy szkoleni są przy użyciu prywatnych funduszy. Cały świat zamienił się w korporacjonizm.
  Musimy odkryć, czy któryś z polskich polityków odbył to szkolenie. To sprawa dla ABW.

  • Juz kandydaci na radnych są po szkoleniach w usa, sami piszą na faceboku, hehe abw tez pewnie po szkoleniach w usa albo pustyni negew

  • To zwykla dyktatura i rezim jak u Lukaszenki! Nie zaden korporacjonizm. Aci co chca rezimu powinni byc zeslani OBOWIAZKOWO (czyli tak jak lubia) na Bialorus! To ich ziemia obiecana i wysniona.

 3. Paulina S., wspomniana w artykule, była ”formowana” w „Szkole Klausa Schwaba Dla Dyktatorów Covid”, tzw.
  *Young Global Leaders,* która została założona i zarządzana przez Klausa Schwaba ze Światowego Forum Ekonomicznego.
  Politycy światowi szkoleni są przy użyciu prywatnych funduszy.

 4. pasozyty i kanalie utrzymywane z NASZYCH pieniedzy przekroczyly punkt krytyczny.Pora pogonic tych pasozydow zanim skonczymy w obozach koncentracyjnych oczywiscie dla „naszego dobra” i „czystoci rasy” czerwonych zlodzieji

 5. Jako Wielkopolanin z dziada, pradziada stanowczo protestuję przeciwko takim uogólnieniom. Większość przedstawicieli tzw. „władzy” to przyjezdni, część z nich przywleczono tu na ruskich tankach, część z nich to osiedleńcy z czasów żydokomuny.

 6. Robert Gwiazdowski,były kandydat Konfederacji na RPO:”W normalnym państwie pracodawca ma prawo zatrudniać takich pracowników, jakich chce. I może wywalić z roboty każdego, kto nie okaże odpowiedniego dokumentu – np. zaświadczenia o znajomości języka mandaryńskiego albo o zaszczepieniu.”. Mam nadzieję,że Konfederacja lepiej będzie wybierać ludzi,którym daje poparcie

  • Gwiazdowski nie był kandydatem Konfederacji, a jedynie był popierany przez Konfederacje jako mniejsze zło wobec kandydata piSSu. Tak więc sprawdź zanim coś napiszesz.

 7. Jestem z Wielkopolski, tamże rodzony, i ojciec i dziadkowie… Ale od paru lat wstyd mi za Poznań, i jego władze, to miasto podupada, i jeśli jeszcze słyszę takie głosy, ogólniki, wydumki to rozpacz jeszcze większa. A jeśli mówimy o sejmiku wielkopolskim, liczą się tylko prywatne interesy, nepotyzm … Bez znajomości poprzez sejmik niczego sensownego nie zrobisz. O jaśkowiaku przemilczę.

 8. Australia sprawia, że Auschwitz wygląda jak piknik 22 listopada 2021: Armia australijska rozpoczęła przymusowe usuwanie mieszkańców Terytoriów Północnych do obozu kwarantanny Howard Springs znajdującego się w Darwin, po tym jak w społeczności Binjari zidentyfikowano dziewięć nowych przypadków Covid-19. Posunięcie to następuje po tym, jak w sobotę w nocy w społecznościach Binjari i pobliskiej Rockhole wprowadzono twarde blokady.

  • Od dłużego czasu zastanawiam się czy nie mamy czasem podobnej przygody jak w „Oni żyją” Carpentera czy może bardziej jak w serialu „Visitors”… Może Chemitrails to terraforming Ziemi by atmosfera pozwalała im swobodniej oddychać. Niewątpliwie, żyjemy w ciekawych czasach.

 9. Moim skromnym zdaniem, to ma tyle wspólnego z pruskim drylem, co fasolka po bretońsku z Bretanią (no chyba, ze się mylę, i jeszcze tam jacyś rybacy, co jeszcze istnieją wpieprzają taką fasolkę na kutrach).
  To raczej dyspozycje innej nacji😄, dążącej – wg mnie – wciąż do „uporządkowania” i podporządkowania sobie w wielu aspektach, świata.

 10. To żaden spisek .To jest po prostu głupota , ktoś oczywiście to napędza w imię kasy (bigfarma, media-zysk z reklam, ) reszta to raczej tzw. pożyteczni idioci – dla poklasku innych będących akurat na fali powiedzą i zrobią wszystko byleby być po aktualnie właściwiej stronie patrz .trzecia rzesza jak i wprowadzanie komunizmu .Po zakończeniu tych eksperymentów okazuje sie że nie było tam tysięcy popieraczy

Comments are closed.