Rząd bohatersko walczy z problemami, które sam stworzył. Morawiecki zapowiada obniżkę podatków i dodatek osłonowy

Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin Źródło: PAP
Mateusz Morawiecki, Jacek Sasin Źródło: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
„Dzisiaj proponujemy duży program obniżek podatków, które będą służyły ludziom, aby złagodzić skutki inflacji. Tak było kiedyś, gdy wdrożyliśmy tarczę antykryzysową, dzisiaj wdrażamy tarczę antyinflacyjną” – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Za „bohaterskie” rozwiązanie problemu, który rząd warszawski sam stworzył odpowiedzialny będzie Jacek Sasin.

Premier rządu warszawskiego utrzymywał, że inflacja jest konsekwencją pandemii, a dokładnie pakietów pomocowych, jakie wpływają na inflację i faktu, że gospodarki wychodzą z pandemii.

– Mieliśmy dylemat, czy pozwolić na wzrost bezrobocia, do 1,5-2 mln, czy jednak chronić miejsca pracy. Zdecydowaliśmy się chronić miejsca pracy i dlatego włączyliśmy do gospodarki 200 mld zł – twierdził Morawiecki.

Premier rządu warszawskiego zapowiedział obniżkę podatku VAT na gaz ziemny z 23 proc. do 8 proc. Dodał, że jest to ukłon w stronę tych wszystkich, potrzebują wsparcia ze strony państwa i dotyczy to całego społeczeństwa.

– Aby złagodzić, zamortyzować, zbuforować ten wzrost inflacji robimy to, co w naszych rękach, w naszej mocy, żeby ludziom łatwiej byłoby przejść przez ten okres najbliższych miesięcy, może nawet paru kwartałów. Prezentujemy pierwszą serię działań, która mam nadzieję, że zamortyzuje to uderzenie inflacyjne. Jak trzeba będzie, w przyszłości w kolejnych kwartałach podejmiemy kolejne działania. Ten obszar będzie obejmował trzy zasadnicze miejsca, które bolą Polaków: cen paliw, cen energii i cen żywności – mówił szef rządu.

Szef rządu warszawskiego zapowiedział szczegóły obniżki cen paliw.

– Już od 20 grudnia na pięć miesięcy wdrażamy obniżkę cen paliw poprzez to, na co państwo ma wpływ: po pierwsze wysokość akcyzy zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE. Po drugie, od 1 styczna 2022 r. do 31 maja 2022 r., też na pięć miesięcy, paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. I także wdrożymy rozwiązania dotyczące opłaty emisyjnej. Zwolnimy z opłaty emisyjnej, także na pięć miesięcy – powiedział.

– Te wszystkie działania razem, po stronie państwa – bo nie ingerujemy bezpośrednio w to, co robią koncerny paliwowe, koncerny naftowe – doprowadzą do obniżki cen paliw w najbliższych kilku tygodniach – mam nadzieję, że ok. 20 nawet do 28-30 groszy – mówił Morawiecki.

Za obniżki będzie odpowiedzialny Jacek Sasin – przekazał na Twitterze reporter RMF FM Krzysztof Berenda.

Źródła: PAP/Twitter

9 KOMENTARZE

  1. Drodzy przyjaciele! Zjednoczeni wspólnym pragnieniem pomnażania siły i wielkości naszej umiłowanej Ojczyzny – poszliśmy latem do urn wyborczych, aby nie tylko spełnić osobiście swój obowiązek obywatelski. Sprawa wyboru naszego Kochanego Prezydenta to bynajmniej nie sprawa formalna. Dni wyborów – to były wielkie dni mobilizacji mas i wzmocnienia wśród nich poczucia jedności naszego narodu w marszu ku Nowej Normalności. Szczepienia przymusowe!!!

    • Tak tak, worek na głowę, zaprowadzą pod ścianę i każą wybierać, natychmiastowa śmierć, czy odroczona, po przyjęciu preparatu eksperymentalnego z utajnionym składem do 2076 roku

  2. Ho ho, aż na pięć miesięcy. A ogólnie vat platfusy podnieśli „tymczasowo” na 23%, pisuary przedłużają w nieskończoność.

  3. A wystarczyło nic nie robić czyli ludzie by się zarazili i uodpornili. Najmniej odporni i tak by nie przeżyli. Zamiast tego mamy kryzys, inflację, najmniej odporni i tak umarli plus poumierali nie leczeni. Straty jak na wojnie tylko że wojny nie było!

Comments are closed.