Tusk marzy o segregacji sanitarnej: „Tylko w Polsce ten paszport covidowy jest zupełnie bezużyteczny”

Donald Tusk Źródło: PAP
Donald Tusk Źródło: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Donald Tusk, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i Europejskiej Partii Ludowej, wypowiedział się podczas konferencji prasowej na temat starań PiS, by wprowadzić segregację sanitarną wśród pracowników. Były premier chciałby, aby w Polsce, na wzór zachodnich państw Europy, paszport covidowy był przepustką do normalności.

Szef PO i EPL nie wierzy, że PiS naprawdę poważy się na wprowadzenie zasad segregacji, ale zamierza wesprzeć partię rządzącą, jeśli rzeczywiście się na coś takiego zdecydują – wynika z tego, co mówił podczas konferencji prasowej.

Uważam że to spotkanie, ta inicjatywa marszałek Witek ma przede wszystkim cel propagandowy, nie mam tutaj żadnych złudzeń, ale ustaliliśmy z przewodniczącym Budką, że będzie uczestniczył w tym spotkaniu. Chcemy wykorzystać każdą możliwą okazję aby dowiedzieć się, co rząd ma zamiar zrobić i żeby powtórzyć to w każdym miejscu, że rekomendacje Rady Medycznej, jeśli będą przedstawione przez rząd, będą mogły liczyć także na nasze wsparcie – stwierdził Donald Tusk

W dalszej części konferencji Tusk używał typowej dla swojego środowiska pedagogiki wstydu, czyli: na Zachodzie to już segregują, a w Polsce jeszcze nie itd. itp.

 Tylko w Polsce ten paszport covidowy jest zupełnie bezużyteczny. On do niczego nie służy. Nie ma możliwości punktowego ograniczania aktywności ludzi niezaszczepionych. Ludzie, którzy w Polsce się zaszczepili, czują się kompletnie opuszczeni przez rząd, nie mają z tego tytułu żadnego poczucia bezpieczeństwa, przecież szczepienie temu miało służyć. Rozmawiałem dzisiaj z lekarzami, którzy prowadzą szpitale tu w województwie mazowieckim, covidowe szpitale i którzy czują się też odpowiedzialni za innych chorych. Nie ma żadnego planu na poziomie województwa. Wojewodowie nie przygotowali planów alokacji pacjentów, przecież to jest czwarta nie pierwsza fala pandemii, nie ma najbardziej elementarnych procedur – powiedział Donald Tusk na konferencji prasowej.

Jak widać w tej kwestii PiS i rzekomo „totalna” opozycja mówią jednym głosem…

Źródło: NCzas

22 KOMENTARZE

 1. Kochani! Apeluję do was! Wyjdźcie z bańki informacyjnej. Włączcie wreszcie telewizory. Tam od marca wszystko podane jest jak na talerzu. Covid-19 jest największym zagrożeniem dla naszego przetrwania od niepamiętnych czasów. Na tym portalu wypowiadają się „eksperci”, którzy już dawno uznani zostali przez WHO i rząd za teoretyków spiskowych. Taki Braun na przykład.

  • Nie jesteśmy dla ciebie żadni „kochani”!! A tak w ogóle – to „odstosunkuj sie”.. skretyniały propagandzisto..

  • głupowizory powinno się odłączyć niezwłocznie od zasilania, jeśli nie da się podłączyć ich jako monitora to jest to zwyczajny CRAP i takie głupowizorki mogą iść na części (można np. wygrzebać fajne tranzystorki) bo pisiorki przez głupowizję utrwalają głupokrację!

 2. „Ludzie, którzy w Polsce się zaszczepili, czują się kompletnie opuszczeni przez rząd, nie mają z tego tytułu żadnego poczucia bezpieczeństwa”
  Czyli pan Tusk potwierdza, że zczepionka słaba i sama w sobie nie daje ludziom poczucia bezpieczeństwa.

 3. Wprowadźmy inne przepisy: za plecenie głupot o dobrodziejstwach szprycowania powodujące narażenie zdrowia innych należy się dzień prac społecznych polegających na prostowaniu tych głupot.

 4. „Ludzie, którzy w Polsce się zaszczepili, czują się kompletnie opuszczeni przez rząd, nie mają z tego tytułu żadnego poczucia bezpieczeństwa”

  To te eliksiry miały zabezpieczać przed covidem, czy dawać radość z faktu stania się ubermenschem?

 5. Dyktator Tusk najpierw niezaszczepieni później zaszczepieni na każdego przyjdzie kolej ale żeby coś takiego wprowadzić To Tusk chce wprowadzić zasadę dziel i rządz

 6. Teraz dobrze widać, że daleko lepiej być Polakiem niż Austryjakiem. Jedno zabrzmiało z ust Tuska wspaniale, jak już nie mógł nie przyznać, że te ohydne paszporty nic u nas nie znaczą. :) Pokój Wam wszystkim.

 7. To pierwszy przypadek kiedy przyjęcie preparatu nie daje bezpieczeństwa ponieważ owe bezpieczeństwo jest uzalezone od tych co nie przyjęli preparatu…….
  Teoria zabawna tym bardziej gdy spojrzy się na Irlandię. A jeszcze lepiej Gibraltar tam jest 100% a mają lockdown i najwyższy odsetek zachorowań.
  Tuskowy makiawelizm.

  • jakbyś w 2019 komukolwiek podał kryteria które dzisiaj upoważniają do uznania czegoś za „szczepionkę” to wtedy zwyzywany zostałbyś w taki sam sposób przez tych samych ludzi którzy dzisiaj tej definicji bronią jak własnego anusa. enpece.

Comments are closed.