Zmniejsza się przewaga PiS nad KO. Dwucyfrowy wynik Konfederacji [SONDAŻ]

Obrady Sejmu.
Obrady Sejmu - zdj. ilustracyjne. / foto: screen YouTube: Sejm RP (kolaż)
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Z badania pracowni Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl, wynika, że zmniejsza się przewaga PiS (Zjednoczona Prawica) nad PO (Koalicja Obywatelska). Notowania pozostałych partii są stabilne.

Do Sejmu weszłoby pięć ugrupowań. Intencję głosowania na Zjednoczoną Prawicę zadeklarowało 39 proc. badanych (spadek o 2 punkty w porównaniu z poprzednim badaniem tej pracowni). Koalicja Obywatelska cieszy się poparciem 25 proc. badanych (tym przybyły 2 punkty procentowe).

Na Polskę 2050 Szymona Hołowni chce głosować 13 proc. (bez zmian). Zaraz za tym ugrupowaniem jest Konfederacja z wynikiem 10 proc. (-1 punkt proc.). Do Sejmu weszłaby jeszcze Lewica – 8 proc. (+ 1 punkt proc.).

Dalej jest już śmiesznie i wyraźnie „podprogowo”. Po 1 proc. dostał Kukiz‘15, Polskie Stronnictwo Ludowe i Porozumienie Jarosława Gowina.

Deklarowana frekwencja wynosi 60 proc. – spadek o 2 punkty proc.

Źródło: wPolityce

18 KOMENTARZE

 1. PiS to taka prawica jak z k.d.t. Pokazali właśnie czym jest dla nich Polska i jej obywatele – bydłem do wyszczepienia preparatem o wątpliwym składzie i działaniu. Wszyscy mówią jednym głosem, jak na zamówienie. Jednak ludzie, którzy na nich głosują są jeszcze głupsi niż sądziłem. Tontaki syndrom, kiedy ofiara zakochuje się w swoim oprawcy.

 2. Konfederacja wynik dwucyfrowy… No i co z tego?Tylko patrzeć jak Korwin albo Brun znowu powiedzą coś głupiego i poparcie spadnie.A w przegraną PSL-u nie wierzę.Wy tam w mieście nie zdajecie sobie sprawy,jak wielkie jest zaplecze rodzinno-bisnesowe zielonych krętów.

  • Od Brauna to się kolego odpierdziel bo z tego co widzę to właśnie on najbardziej aktywnie pracuje na różnych frontach. A jak ci się nie podoba to idź głosuj na Kukiza – on wciąż wierzy w demokratyczny rozsądek obywateli i instytucje referendum.

   • 100% Tylko zastanawiam się, czy Konfederacja ma pomysł na oparcie się globalistom? Czy znowu będzie to samo, bo zadłużenie jest śmiertelne, a szantaże i groźby zapewne będą ze strony żydomasonerii

  • PSL się skumpluje z KO i będzie paru w sejmie, nie zdziw się jak tak będzie bo oni łapią się wszystkie byleby być na stołku.

   • Bo widzisz… żeby coś rozumieć, nie wystarczy skończyć szkoły.
    Trzeba mieć otwarty umysł, a tego nie uczą.
    Nie dziwię Ci się więc, że nie możesz nic mądrego w ich słowach usłyszeć. Każdy ma mądrość na miarę swoich możliwości, to tak jak z tym Misiem.

  • W tv jest PiS i KO, reszta słabo jest pokazywana. Spróbuj teraz pokazywać w TV tylko Konfederację i kogoś jeszcze to będzie podobnie a tamtych wcale albo w małym stopniu.

  • Wydaje mi się, że Polacy są w stanie zagrożenia od 30 (i więcej) lat. Mieliśmy sensowną wolność tylko 2-3 lata (1989-1993), w czasie których powolutku nam ją odbierano, a z chwilą wyborów w 1993 komuna wróciła oficjalnie. Niby nic od razu się nie stało, ale ludzie to w trzewiach czuli i zaczęli się okopywać. Po rozwianiu nadziei z POPiSem, okopali się na dobre i wtedy wyłoniły się 2 fundamentalistyczne religie: PO i PiS. Ciężko się teraz przebić przez zaskorupiały pancerz.

 3. Hołownia to taki Palikot. „Trzeba tak wymanewrować, aby zawsze głosowali na tych co chcemy” . Służby działają tak od zawsze, a że mają media to idzie im gładko.

 4. PSL zawsze przekroczy próg wyborczy, ponieważ na wsi sami sobie liczą głosy. Bez specjalnego nadzoru na prowincji zawsze będą w sejmie mimo niewystarczającego poparcia.

 5. Konfederacjo w Was nadzieja. Wybory niby jeszcze odległe ale jest czas walki aby rozprawić się z tym psychopatycznym rządem. W walce nie ustawajcie.

Comments are closed.