Będzie legalna marihuana w Niemczech

Angela Merkel z
Angela Merkel z "jointem" Źródło: YT
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Koalicja SPD, Zielonych i FDP chce wprowadzić „kontrolowaną dystrybucję marihuany dla dorosłych w celach konsumpcyjnych w licencjonowanych sklepach”. Według umowy koalicyjnej ma to „kontrolować jakość, zapobiegać dystrybucji zanieczyszczonych substancji i zapewnić ochronę nieletnich”.

Planowana ustawa ma zostać po czterech latach zweryfikowana pod kątem „skutków społecznych”. W umowie koalicyjnej partii przyszłego niemieckiego rządu czytamy też: „Zaostrzymy przepisy dotyczące marketingu i sponsoringu alkoholu, nikotyny i marihuany”.

Aby zapobiegać nadużywaniu alkoholu i nikotyny, trzy partie chcą „skoncentrować się na zwiększonej edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i kobiet w ciąży”.

Niemieckie Stowarzyszenie Konopne (Der Deutsche Hanfverband – DHV) mówi w kontekście tych planów o wielkim sukcesie. „Wiele krajów pójdzie za tym przykładem i również zalegalizuje konopie indyjskie”, twierdzi cytowany przez portal tygodnika „Spiegel” rzecznik DHV Georg Wurth.

Zdaniem stowarzyszenia należy jednak zalegalizować również uprawę domową, która „dla zwykłych konsumentów o wyższej konsumpcji i niskich dochodach stanowi ważną alternatywę dla sklepu specjalistycznego”.

Medyczna marihuana jest dostępna na receptę w Niemczech od 2017 roku.

Socjaldemokratyczna SPD, Zieloni i liberalna FDP doszły w środę do porozumienia w sprawie utworzenia nowego rządu Niemiec. Partyjni liderzy koalicji przedstawili w środę w Berlinie, liczącą ponad 170 stron umowę koalicyjną, w której znalazło się również miejsce na kwestię legalizacji marihuany.

Źródło: PAP

6 KOMENTARZE

  1. „po czterech latach zweryfikowana pod kątem „skutków społecznych”.” Fiu fiu, to oni chcą jeszcze pociągnąć 4 lata ? A tak na poważnie, sprawozdanie będzie tak przerażające że pójdzie do sejfu. Tak było w Holandii tylko się o tym nie mówi.

    • Partia która wprowadziła w Holandii legalizację miękkich narkotyków, sama przyznała całkiem niedawno że nie był to dobry pomysł.

  2. Skończcie z tą Holandią dziadki leśne, jedyne co w Holandii nie zadziałało to fakt, że marihuana wcale tam nie jest legalna, legalny jest handel detaliczny, hurtem nadal zajmują się mafie- ciekawy deal polityczny. Holendrzy jeśli byli źli to nie na legalizację sama w sobie a na turystów którzy im się tam zjeżdżali w związku z tym. Teraz to niebawem przestanie być problem bo wkrótce już wszędzie będzie bardziej lub mniej legalne.

  3. Wszystkie narkotyki powinny być dopuszczone do obrotu. Nie ma żadnego racjonalnego powodu dla którego miałyby być zakazane. Jeszcze w XIX w. to było całkowicie normalne, że narkotyki są legalne.

  4. Nie zdziwię się jak okaże się, że marihuana zwalcza koronkę ;), tylko żeby to były faktycznie konopie, a nie jakiś szit. Hehe, będziemy wszyscy po pozytywnym teście musieli jarać non stop 2 dni na koszt państwa. W sumie to nie wiem czy nie byłoby to dobre rozwiązanie w tej sytuacji po 1,5 roku stresu i szaleństwa.

Comments are closed.