Cud! Sasin mówi językiem Konfederacji i partii KORWiN

pakiety wyborcze/Jacek Sasin. Foto: PAP
Jacek Sasin. Foto: PAP
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Wyborcy Prawa i Sprawiedliwości musieli być w szoku, słuchając wypowiedzi ministra Jacka Sasina w TVP Info. Po latach rozdawnictwa, podwyższania podatków i psucia gospodarki, w obliczu kryzysu, który jest m.in. efektem tych działań, pisowscy politycy zaczynają mówić językiem Konfederacji, a konkretnie jej wolnościowego skrzydła z partii KORWiN.

Co napsuli, to muszą naprawić. Od 2015 roku PiS podwyższał podatki i nakładał nowe. Tymczasem politycy z partii KORWiN, którzy zasilają wolnościowe skrzydła Konfederacji, postulowali działania zupełnie odwrotne.

Teraz przyszedł kryzys i ktoś w PiS-ie postanowił w końcu posłuchać mądrzejszych. Jacek Sasin mówiący w TVP Info obniżce akcyzy na paliwo mówił jak typowy korwinista.

– Chodzi nam o to, że rzeczywiście to paliwo nieco staniało, stąd decyzja o tym, aby obniżyć akcyzę do poziomu takiego, na który pozwalają nam regulacje unijne. My więcej nie możemy. To najniższy możliwy poziom i czasowa rezygnacja z pobierania podatku handlowego, od handlu paliwa. To jest rozwiązanie podatkowe, które spowoduje, że ten spadek cen benzyny tylko ze względów podatkowych przekroczy 20 gr na litrze, a liczymy, że ten efekt będzie jeszcze wyższy, że ten realny spadek będzie około 30% – stwierdził Jacek Sasin w rozmowie z Michałem Adamczykiem w „Gościu Wiadomości” TVP Info.

O tym, że PiS zaczyna realizować postulaty Konfederacji, mówił już Krzysztof Bosak:

Tarcza antyinflacyjna

W ramach ogłoszonej w czwartek tzw. tarczy antyinflacyjnej na pięć miesięcy (20 grudnia 2021-20 maja 2022 r.) wysokość akcyzy na paliwa zostanie obniżona do minimalnego poziomu dopuszczalnego w UE, a od 1 stycznia 2022 r. do 31 maja paliwa zostaną zwolnione z podatku od sprzedaży detalicznej. Na trzy miesiące (styczeń-marzec 2022) stawka VAT na gaz zostanie obniżona do poziomu 8 proc. (z obecnego 23 proc.).

Ponadto gospodarstwa domowe zostaną zwolnione z akcyzy na energię elektryczną, a dla pozostałych odbiorców akcyza zostanie obniżona do minimum UE. Na trzy miesiące (styczeń-marzec 2022) stawka VAT na energię elektryczną zostanie obniżona do poziomu 5 proc. (z obecnego 23 proc.).

W 2022 r. w dwóch ratach wypłacony ma zostać dodatek osłonowy w wysokości od 400 zł do 1150 zł na rok, w zależności od miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego i liczby osób. Ponadto w ramach oszczędności w 2022 r. ma m.in. zostać ograniczone tworzenia nowych etatów czy urzędów w administracji publicznej, a z funduszy celowych finansowane mają być tylko już realizowane lub ogłoszone programy.

Źródło: PAP, TVP Info, NCzas

25 KOMENTARZE

 1. To jest chore , będą w ramach tarczy inflacyjnej ( która sami napędzili) znowu drukować pieniądze i je rozdawać. To jak gaszenie ognia benzyną

  • i wjedzie zaraz potem donek na czarnym kuniu (z prędkością 107 km/h) i wyzwoli wszystkich… tak też chce ełrokołchozowa makrella

 2. Jak szef szefów ocknie się z letargu to mu ten ozór siekierą odrąbie za sianie zwątpienia co do jedynie słusznej linii, którą podąża przewodnia siła narodu ku świetlanej, socjalistycznej przyszłości.

 3. Będzie jak zwykle. Szumne zapowiedzi, a potem sie okaże że nie obniżka, a odliczenia, że nie dla wszystkich a dla niektórych, że trzeba będzie złożyć wniosek, że kryterium dochodu a może jednak bony na paliwo dla najbiedniejszych.

 4. Niby słusznie, ale… aby przyniosło to długofalowe korzyści należy też obciąć koszty. Przede wszystkim pozbyć się tych wszystkich Obajtków i innych dziwnych pasożytów z menażerii Kaczyńskiego ( do zabawiania się wystarczy mu kot). Zlikwidować wszystkie zbędne agencje i spółki państwowe, obsadzone przez masę pociotków polityków. Każda zabita dechami dziura ma takie instytucje, gdzie lokuje się „familię”.

 5. Koniec z bezsesownymi projektami społecznymi na kredyt, które przynoszą efekty odwrotne do zamierzonych. Likwidacja PIT, CIT i wygaszanie ZUS i KRUS.

  • PS Pamiętacie końcówkę rządów junty Jaruzelskiego? Oni też gdy wiedzieli, że są bankrutami i wszystko za chwilę rypnie, wprowadzili tzw. ustawę Wilczka. Tyle że to też było na chwilę, aby złapać oddech. Potem była Magdalenka itd.. Czyżby powtórka z rozrywki?

 6. zaczyna się im palić koło tyłka. Rury miękną. Oj panowie! , trzeba zmienić narrację bo można przegrać wybory!!! A jak przegramy to trzeba będzie posiedzieć a może powisieć.

  • Nikt nikogo nie posadzi, ani tym bardziej nie powiesi. Najwyżej przesiądą się na inną karuzelę i staną się „Totalną Opozycją”, czyli „TOPIS”. A swoją drogą to myślę, że do wprowadzenia tego wszystkiego, to będzie potrzeba kolejnych tysięcy urzędników.

 7. A czekam kiedy wprowadzą automatyczną indeksację płac ,jak to już praktykowali eksperci solidurności po upadku komuny w 1989.Dzięki temu wspaniałemu wynalazkowi wszyscy Polacy wkrótce stali się milionerami.

 8. A ja się pytam kiedy ten maliniak Sasin odda z własnych pieniędzy to co wydał na karty do głosowania do wyborów, które się nie odbyły.

 9. Jest tylko jedno ale. Mogą obniżać podatki na paliwa nawet do zera.
  Ale co z tego? Kto na tym skorzysta w przypadku kiedy nie będzie paliwa na rynku?
  To taki chłit makertingowy. A jak będzie zobaczymy.

Comments are closed.