W Warszawie, w Arkadach Kubickiego, przy Placu Zamkowym, trwają jedne z największych i najbardziej znanych targów książki historycznej. Wśród wystawców tradycyjnie pojawił się również Najwyższy Czas! Przy stoisku numer 65 (trzeba się kierować na – tfu tfu! – lewo od głównego wejścia) gości m.in. Tomasz Sommer, Stanisław Michalkiewicz, Janusz Korwin-Mikke (będzie w niedzielę). Impreza to świetna okazaja dla Warszawiaków i przejezdnych, aby taniej kupić książki, a także porozmawiać z ulubionymi autorami, wziąć autograf.

TARGI TRWAJĄ OD CZWARTKU (25.11) AŻ DO NIEDZIELI (28.11). Stoiska są otwarte od 10:00 do 18:00. WSTĘP WOLNY

W pierwszym dniu imprezy nasze stoisko zaszczycił również Grzegorz Braun, autor m.in. „Nowej Normalności” (tutaj). Książka, która doczekała już się drugiej części, pokazuje czym jest tytułowa, pandemiczna, nowa rzeczywistość. Wspominamy o tej publikacji ponieważ lubiane przez lata targi zakotwiczyły w Nowej Normalności. Grzegorz Braun jedynie przez krótką chwilę podpisywał książki i gawędził na naszym stoisku z sympatykami. Niestety większość czasu przyszło mu dyskutować z organizatorami imprezy oraz ochroną, którzy grozili wystawcom usunięciem opłaconych już stoisk, jeśli ci nie założą maseczek. Wezwani przez posła policjanci, którzy mieli mu asystować podczas podjętej „na gorąco” interwencji poselskiej, ostatecznie… wlepili mandat jednemu z wystawców za brak namordnika na ustach! Poseł Konfederacji, chyba najbardziej konsekwentny i niezłomny przedstawciel tej formacji, nie dał za wygraną i interwencję podjął również dziś (piątek) rano. Towarzyszyła mu telewizja wRealu24. Było to konieczne ponieważ jednemu z wystawców, przed otwarciem koljenego dnia targów, zarekwirowano towar!

Michalkiewicz. The Movie
Grzegorz Braun na Targach. Na zdjęciu w trakcie interwencji poselskiej

Mimo wszystkich perturbacji zapraszamy na nasze stoisko. Oprócz NCZ! na targach obecni są (nie zdziwimy się jeśli po raz ostatni…) także inni, prawicowi wydawcy. Wybór książek jest więc ogromny, a goście (w momencie pisania tego tekstu: pan Stanisław Michalkiewicz) dopisują… Panu Grzegorzowi Braunowi dziękujemy!

Redaktor Michalkiewicz na Targach Książki Historycznej w Warszawie. Stoisko numer 65