Portugalia wprowadza stan wyjątkowy w związku z COVID-19. A zaszczepili prawie 90 proc. mieszkańców

To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
To sie nie mieści w głowie... Fot. ilustracyjne/fot. Wikimedia Commons
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!
Jedwabne. Rekonstrukcja mordu - WYSYŁKA OD RĘKI!

Premier Portugalii Antonio Costa zapowiedział w czwartek wieczorem ogłoszenie w kraju stanu klęski żywiołowej w związku z nasilającą się epidemią Covid-19. W ramach nowych restrykcji, które wejdą w życie 1 grudnia, do przylotów do Portugalii upoważnione będą tylko osoby z ważnym negatywnym wynikiem testu na obecność SARS-CoV-2.

Sprecyzował, że złamanie tej zasady będzie się wiązało z karą dla linii lotniczych w wysokości 20 tys. euro za każdego pasażera, który przybył do Portugalii bez ważnego testu.

Szef rządu wyjaśnił, że w związku z nadejściem piątej w tym kraju fali Covid-19 konieczne jest ograniczenie interakcji społecznych w okresie poprzedzającym okres bożonarodzeniowy, a także w pierwszych dniach stycznia 2022 r.

Costa zalecił, aby w okresie przedświątecznym spotykać się z innymi osobami w miejscach publicznych po wcześniejszym wykonaniu testów potwierdzających brak Covid-19.

Premier wezwał pracodawców, aby w miarę możliwości od 1 grudnia kierowali załogę na pracę zdalną. Potwierdził też, że w pierwszym tygodniu 2022 r. telepraca będzie obowiązkowa w całym kraju, a szkoły będą zamknięte między 1 a 10 stycznia i przejdą na system zdalnego nauczania.

Do portugalskich restauracji, sal gimnastycznych oraz hoteli wpuszczane będą osoby tylko na podstawie paszportu Covid-19.

Z kolei do wejścia na teren barów, dyskotek, stadionów, a także szpitali i domów seniora dopuszczone zostaną tylko osoby, które posiadają aktualny negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

W ciągu ostatniej doby w Portugalii wykryto największą od lipca liczbę nowych infekcji – 3150. Zmarło 15 osób chorych na Covid-19.

Warto przypomnieć, że na dzień 25 listopada w Portugalii w pełni zaszczepiono prawie 88 proc. mieszkańców a łącznie z czesiowo zaszczepionymi to 89,04 proc.

A więc to tak wygląda „powrót do normalności” po masowych szczepieniach…

Źródło: PAP

21 KOMENTARZE

 1. Nie działa? Jak to! A przecież wyszczepieńcy mieli nie chorować ani nie zarażać. Te 11%, z których część jest już ozdrowieńcami a i nie wszyscy się zarażą przecież, tak sparaliżowały tamtejszy system opieki zdrowotnej czy to może jednak nie oni?
  Teraz to strach zachorować na cokolwiek, chyba trzeba będzie poznać tajniki ziołolecznictwa bo nie ma co liczyć na system. Rozpoczyna się „wielki reset”, tak propagowany przez sługusów NWO.

  • Trafna spostrzeżenie!
   Porównując do Polski wydaje się, że zaszczepienie w PEWNYM STOPNIU obniża śmiertelność chorujących. Odpowiednie organa w różnych państwach mają dane umożliwiające w miarę wiarygodne analizy. Tylko czy to ROBIĄ (a powinny)? A jeśli tak, to CZY SĄ ZAINTERESOWANE PUBLIKACJĄ WYNIKÓW?

   • Ty nie patrz na „zgony w wyniku covid”, ale na sumaryczną liczbę zgonów.
    Następnie zbuduj krzywą wzrostu/spadku w czasie i zbuduj na tym proporcję zgonów do proporcji zaszczepionych (w grupach wiekowych).
    Przykład wyniku: w grupie 50-60 lat jest 70% zaszczepionych, wzrost liczby zgonów o 7% w stosunku do zeszłego roku i w tej grupie (układ 70%szczepów do 30% nieszczepów) zgony szczepów to 80%.
    Rozumiesz? Tak się to poprawnie liczy.

    • Nie komentuję logicznego, matematycznego wywodu, ale mam wątpliwości do solidności publikowanych statystyk. Sądzę, że mało kto ma pojęcie co się teraz w ogóle dzieje. Przeliczanie takiego słabego statystycznego materiału nie ma sensu.

     Wiem z doświadczenia, że statystyki nie działają w żadnej dziedzinie. Dlaczego maiłyby funkcjonować w przypadku korony?

    • Niestety nie rozumiem tego rozumowania. Jaka jest przyczyna sumarycznego wzrostu zgonów? Dlaczego następuje taki podział (w przykładzie 80/20)?
     Proszę szerzej podzielić się tak przeprowadzoną analizą. Przypuszczam, że są ośrodki które, z określoną dokładnością, znają liczbę zgonów z podziałem na zaszczepionych i zaszczepionych. To przybliżyłoby do wyciągnięcia konkretnych i OBIEKTYWNYCH wniosków…

     • Nie szukaj przyczyny zgonów wprost; to dlatego nie zrozumiałeś. Właśnie ta przyczyna jest fałszowana, więc gdy jej szukasz to jesteś jak kot zabawiany sztuczna myszką.
      Bierzesz wyłącznie liczbę zgonów; bez szukania przyczyny.

      Następnie analizujesz jak w podanym przykladzie. Wtedy otrzymasz proporcje, która pokazuje czy po wyszczepieniu populacji jest poprawa, czy pogorszenie śmiertelności populacji.

 2. Raport FDA pokazuje że w badaniach klinicznych preparatu Pf*zer ogólna śmiertelność wśród osob zakeczupowanych jest wyższa o 24%

  • To widać w statystykach i to oficjalnych, a wiadomo, że mogą być fałszowane ma korzyść „szczepionek” – im więcej zaszczepionych tym większy problem.

 3. Od 31 lipca 2021 r. w Słowenii krąży wideo z oświadczeniem Very Kanalec, która przez wiele lat pracowała w Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Lublanie na stanowisku naczelnej pielęgniarki. Obecnie nie sprawuje już tej posady.
  poinformowała opinię publiczną o istnieniu trzech wersji preparatów na COVID-19, które różnią się składnikami. Można je odróżnić po oznaczeniach numerycznych na opakowaniach szczepionek w ich kodach – liczbach 1, 2 i 3.

  • Pytanie czy to prawda z tymi kodami, bo znam jedną osobę co się szczepiła, ma w kodzie 1 ale ma przeciwciała bo badała sobie przed i po szczepieniu. Ciekawe ile w tym prawdy bo z tego co wiem to każda partia na fiolkach mają oznaczenia czy tam kody a tylko główna firma wie które to są placebo a które to te z mrna. Ogólnie każdy kto chce się szczepić powinien sprawdzić sobie przed i po przyjęciu przeciwciała

   • Numer 1 to placebo, sól fizjologiczna. Numer 2 to klasyczna butelka RNA. Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen onc, powiązany z adenowirusem, który przyczynia się m.inn.do rozwoju raka. W przypadku tych butelek liczba 3 mówi, że osoby, które otrzymały je w ciągu 2 lat, będą miały raka tkanek miękkich.
    Powiedziała, że osobiście była świadkiem szczepień wszystkich polityków i potentatów i wszyscy otrzymali preparat num. 1

 4. przypominam pandemia jest dla plebsu !
  kolega pracuje na dużym zagranicznym lotnisku i codziennie lądują tam prywatne odrzutowce
  których pasażerowie nie są wysyłani na kwarantanny nie są testowani i nikt tam nic nie sprawdza
  podjeżdza na płytę lotniska lub pod hangar limuzyna towarzystwo z samolotu przechodzi do auta i tyle ich widziano

 5. „Do portugalskich restauracji, sal gimnastycznych oraz hoteli wpuszczane będą osoby tylko na podstawie paszportu Covid-19.
  Z kolei do wejścia na teren barów, dyskotek, stadionów, a także szpitali i domów seniora dopuszczone zostaną tylko osoby, które posiadają aktualny negatywny wynik testu na obecność SARS-CoV-2.” – samo się komentuje ;) lepszy i gorszy sort

 6. Tymczasem w Japonii SARS-CoV-2 się wyłączył. Ilość zakażeń spadła z w ciągu dwóch miesięcy (wrzesień, październik) z kilkudziesięciu tysięcy do około 100 przypadków. Szok i niedowierzanie nastąpiło i nikt nie wie czemu tak tam jest.

  • przestali szczypać powszechnie jak wykryli grafen (prawdopodobnie) w szczypawkach, oczywiście nie we wszystkich… a Portugalia w zeszłym roku olała testy pcr jako bezsensowne, a teraz wielki powrót

 7. Testowanie różnych wariantów zamordyzmu – Australia na twardo, Portugalia na miękko itp itd. Ale to oczywiście dla naszego dobra…..

Comments are closed.