Posegregowali ludzi, dołożyli lockdown, a wirus się śmieje. Rekord zakażeń i zapowiedź ostrzejszych restrykcji

Zmutowany koronawirus - zdj. ilustracyjne. Źródło: Pixabay
Zmutowany koronawirus - zdj. ilustracyjne. Źródło: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Holandii padł kolejny rekord zakażeń koronawirusem od początku ogłoszenia pandemii. Choć w Niderlandach posegregowano ludzi, wprowadzono częściowy lockdown, to wirus SARS-CoV-2 najwyraźniej o tym nie wie, gdyż hula sobie w najlepsze.

Wykryto nowych 23 789 zakażeń, dziewiąty dzień z rzędu statystyki przekraczają 20 tys., a rosną 55. dzień z rzędu. Licząc zakażenia w ujęciu tygodniowym (156 921) także odnotowano rekord od początku ogłoszenia pandemii.

Rośnie także liczba covidowych hospitalizacji oraz zgonów. W ciągu ostatnich siedmiu dni zarejestrowano 271 zgonów, średnio prawie 39 dziennie. To najwyższy poziom od 8 marca.

W związku z obecną sytuacją pandemiczną rząd zapowiedział przyspieszenie konferencji prasowej, na której mają być zakomunikowane nowe decyzje w sprawie obostrzeń.

Pierwotnie konferencja miała się odbyć 3 grudnia, jednak premier Mark Rutte nowe decyzje o obostrzenia, restrykcjach, nakazach i zakazach ogłosi tydzień wcześniej.

„Łagodny” lockdown i segregacja w Holandii nic nie dały

Sytuacja epidemiczna pogarsza się pomimo wprowadzeniu w Holandii segregacji sanitarnej oraz częściowego lockdownu. Blokada zaczęła obowiązywać dwa tygodnie temu, a zgodnie z przewidywaniami i zapowiedziami covidowych ekspertów, właśnie po takim czasie należy spodziewać się pierwszych efektów. Nic takiego nie nastąpiło.

W ramach lockdownu w Holandii restauracje i gastronomia mogą funkcjonować jedynie w godzinach 6-20, sklepy muszą być zamknięte najpóźniej o 18 (nie dotyczy spożywczych oraz aptek), a imprezy sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

W wielu firmach zaordynowano powrót pracy zdalnej, a wśród oficjalnych rządowych rekomendacji znalazło się m.in. nieprzyjmowanie więcej niż czterech gości w domach.

Ponadto w Holandii przeciwko COVID-19 zaszczepiono ok. 85 proc. dorosłej populacji społeczeństwa, a 77 proc. ogólnie, biorąc pod uwagę także nieletnich. Obowiązuje także segregacja sanitarna, czyli do niektórych usług dostęp mają tylko zaszczepieni.

Wszystko to na nic, bo wirus z politycznych działań po prostu się śmieje i hula sobie w najlepsze. Otrzymujemy kolejny namacalny dowód, że restrykcje, obostrzenia, nakazy i zakazy oraz segregacja sanitarna mają minimalny (albo nawet żaden) wpływ na kontrolę wirusa.

Mimo to premier Rutte zapowiedział, że należy spodziewać się dodatkowych obostrzeń. Holenderskie media podają, że nastroje w rządzie są ponure i można spodziewać się najczarniejszego scenariusza – tzn. przywrócenia twardego lockdownu.

29 KOMENTARZE

 1. Pierwszy wniosek, który należałoby wyciągnąć, to taki że szczepienia są nieskuteczne na chorobę diagnozowaną testami niediagnostycznymi.

 2. Nie jakiś tam wymyślony i opatentowany na tę okoliczność COVID szleje, ale zwyczajny wirus grypy, bo to jest ten czas od września, kiedy uaktywniają się choroby przeziębieniowe. Natomiast szczepionki osłabiają zaszczepione organizmy i liczba zachorowań będzie wzrastać proporcjonalnie do szczepień. Czytać książkę; Bezlitosna Immunizacja, dr A KOTOK, tam dowiecie się prawdy o szczepieniach i ich zabójczych skutkach.

 3. Ludzi chorych trzeba leczyć a reszta musi normalnie żyć.Jestem ciekaw jakby ta ilość chorych wyglądała w czasie poprzednich gryp gdyby były te idiotyczne testy .Zapewne tak samo.

 4. A co za różnica czy ktoś siedzi w robocie i się zaraża od innych, czy siedzi w domu i się zaraża od współbojowników. Np. kapiszon trafia na kwarantanne, bo jeden dzieciak w grupie miał cov. Idzie na ta kwarantanne, ale już wirusa złapał, jak 90% dzieciaków przechodzi bezobjawowo, więc siedzi te 10 dni w domu ze starymi, których na bank zaraża. Gdyby chodził w tym czasie do przedsz. to miałby mniejszy kontakt z rodzicami, mniejsze prawdopodob. przekazania starym , co najwyżej pani przedszkolance.

  • Weź przestań, dwa razy tyle w domu siedzi co przedszkolu. Natomiast … nie jest oczywiste, że izolując rodziców postępujemy właściwie. Bo ten kontakt z wirusem działa ochronnie w myśl zasady „co Cię nie zabije to Cię wzmocni” i nawet możesz nie wiedzieć że komuś to pomogło.

 5. Tu ciągle piszą o wzroście liczby chorych a to tylko wzrost pozytywnych wyników lipnych testów. Choty to jestes wtedy jak masz objawy choroby. W ten sposób mozna stwierdzic ze w polsce mamy 38 mln ludzi chorych np. na raka

  • Jakby przebadać Polaków według wskazań ministra od śmiercionki, to okazałoby się, że mamy 72 miliony zakażonych! Wszystko jest kwestią ilości testów.

 6. „Raz, że „łagodny”; dwa, że były protesty generujące potencjalne zakażenia. Na pewno jak lockdown będzie ostry a ludzie posłuszni, to może, może, powtarzam raz jeszcze, może mamy szansę na odwrócenie tej tendencji wzrostu zakażeń późną wiosną przyszłego roku.” Tekst do skopiowania dla internetowych i rządowych covi ekspertów.

 7. „Nastroje w rządzie są ponure i można spodziewać się najczarniejszego scenariusza(..)”.
  Tym najczarniejszym scenariuszem winien być WYNIK WYBORÓW!

  • Mat: i ja też tak uważam po przeczytaniu książek: Bezlitosna Immunizacja dr A. Kotok, Pandemia kłamstw Judy Mikovits, Epidemia Szczepień: Luise Kuo Habakus i Mary Holland,dr Jerzy Jaśkowski: szczepienia 300 lat oszustw i wiele innych dostępnych w internecie.

  • Owszem. I pasteur przyznał się do tego na łożu śmierci. Ale puki dychał, to dla pieniędzy twierdził odwrotnie.
   Innym wałem jest teoria Bohra budowy atomu – to tez warto postudiować.

    • Sarkazmem to się podetrzyj. Nie napisałem, że atomow nie ma, ale że model Bohra jest zmanipulowany (chodziło o fałszowanie wyników obliczeń nad bombą atomową – w modelu Bohra wychodzą durne wyniki).

 8. Rząd Niderlandów ma zakazane myśleć i wyciągać wnioski. Najgłupszy by zrozumiał, że te covidowe zabobony i histeria z tym związana są funta kłaków nie warte. Szpryca zabija, lockdown zabija ale oni pójdą dalej w zaparte…

  • Jesteś w Błędzie. Rutte i de Jonge, ale przecież i paru ”polskich” polityków (i wielu z całego świata) jest szkolonych w Young Global Leaders, szkole Klausa Schwaba (WEF); robią to, czego ich uczą i czego od nich wymagają ich panowie, którym złożyli hołd poddańczy i sprzedali swoje państwa. Covid to szwindel. Nie ma go i nie było. Zabijają ludzi ”szczepionką.”

 9. „Analiza oficjalnych danych WHO jest bardzo niepokojąca.” Wszystkie „wysoko” wyszczepione kraje są „wysoko” porażone pandemią – tinyurl.com/35bdyzb8.

  A Białoruś ma najniższą śmiertelność od czasu IIWŚ.

  Po prostu tyran und dyktator ALAKSANDR :) przeraził wirusa na śmierć!

 10. Ej, daczmeni! Jakby tak do dołu z wapnem zakażonych, to było by mniej w przyszłości zakażonych. Pomyślcie.

 11. Szpryca nie zadziałała to więcej szprycy, zamiast jednej już trzy dawki, a mówią o czwartej. Nakupowali trutki teraz ją w obywatelach utylizują. Cudownym zrządzeniem losu nie zarażają się i nie umierają szefowie rządów i ich ekipy rzekomo też wyszprycowane. Te rosnące zakażenia, częściowo nakręcone fałszywymi testami, potwierdzają, że ten preparat genowy rozwala odporność.

 12. chorobcia, rok temu żartowałem sobie, że 17 fala będzie od niewykrywalnej odmiany orbitalnej. Chyba już niedługo wyjdę na proroka…

  • Zgadza się, amerykańska armia właśnie „powołała” formację do łapania UFO. Oni mogą tego UFO nie złapać ale z pewnością złapią kosmicznego wirusa i masowe szczypanie będzie niezbędne.

Comments are closed.