Straszenie rusza od nowa. Najnowszy wariant koronawirusa z Afryki południowej „wykryto” już w Belgii

Koronawirus i śmierć/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Koronawirus i śmierć/Obrazek ilustracyjny/Fot. Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
W Europie jest już pierwszy przypadek nowego wariantu koronawirusa. Został wykryty w Belgii, o czym poinformował tubylczy Minister Zdrowia Franck Vandenbroucke. Belgia jest pierwszym krajem europejskim, który wykrył przypadek wariantu B.1.1.529.

Zarażony pacjent wrócił z Egiptu 11 listopada. W wykryciu przypadku nowego wariantu Covid-19 poinformowano w piątek 26 listopada.

Pozytywny wynik testu wyszedł 22 listopada. Osoba nie była zaszczepiona – powiedział podczas konferencji prasowej Franck Vandenbroucke.

Wirusolog Marc Van Ranst, poinformował, że chodzi o osobę, która przybyła do Belgii z Egiptu 11 listopada.

Pojawienia się wariantu B.1.1.529 ujawniono w RPA zaledwie dzień wcześniej, w czwartek 25 listopada. Od tego czasu kilka krajów, w tym Francja, odwołało loty do krajów z południa Afryki. Tymczasem okazuje się, że taki wariant można już przywieźć także np. z Egiptu.

Wcześniej nowy wariant wykryto m.in. w Botswanie. Oficjalny profil rządowy poinformował, że wariant wykryto u 4 osób. Wszystkie te osoby przyleciały samolotem i były w pełni zaszczpione.

Źródło: AFP/tter

19 KOMENTARZE

 1. To szczepionki powodują tworzenie mutacji. Dzieci wyszczepionych rodziców rodzą się kalekie i z różnymi deformacjami genetycznymi. To się ma nigdy nie skończyć.

  • Oczywiście że szczepionki. Szpryce blokują odporność stadną. Jedynie obywatele mogą położyć temu kres temu szaleństwu.

  • Nie rób tego pod żadnym pozorem. Żyjemy w tak ciekawych czasach że nie są wiadome dni ani godziny. Ja już żyje parę dziesiątek lat ale nie myślę smerfować się na tamten świat, nie teraz jeszcze. Chcę doczekać czasów kiedy to wszyscy psychopaci rządowi odpowiedzą za krzywdy wyrządzone Polsce i Polakom. Tylko tego pragnę.

 2. Pseudoplandemia to wielka medialna sciema .
  Maseczki to glupota , kto naklada , ten idiota .
  Testy PCR i LF sa falszywe , nic nie odrozniaja
  ani grype od kataru , od zwyklego zaziebienia .
  Pseudoszczepionka gorsza niz pseudozaraza .

 3. Z całą stanowczością stwierdzam że to wariactwo covidowe nigdy się nie skończy. Zakończyć to można jedynie siłowo.

  • Popieram. Zebrać tych gnojów na stadionie, zrobić im pełny lok daun czyli zgolić łby, i szczepić do upadłego całym zapasem, który sami zgromadzili. Mieszać, przypominać, poprawiać, i abarot!

   Niech są zdrowi „uże na wsiegda”!

 4. Eeetamm.. nie znacie się..

  Ona się zna – „Szefowa KE: szczepionka musi być natychmiast dostosowywana do nowych wariantów” – PAP.

  („Dziwny związek między sterylizacją dzikich koni a mRNA” – tinyurl.com/2uyfdx5f)

Comments are closed.