Austria protestuje. Nie dla obowiązkowych szczepień i lockdownu [VIDEO]

Protest w austriackim Graz. Foto: tter
Protest w austriackim Graz. Foto: tter
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Pomimo lockdownu i surowych restrykcji i kar za ich złamanie, Austriacy masowo wyszli na ulice w całym kraju. Mają dość traktowania ich przez rząd jak bydło hodowlane.

W ubiegły weekend duży protest przeciwko obowiązującemu od poniedziałku lockdownowi i obowiązkowym szczepieniom urządzono w Wiedniu.

Tym razem protesty przeniosły się poza stolicę. Protestowano m.in. w Klagenfurcie, Grazu, Innsbrucku czy St. Pölten.

Policja szacuje, że najwięcej ludzi zgromadził protest w Grazu – około 30 000 osób. Manifestacje przebiegły pokojowo, jedynie w St. Pölten doszło do drobnych incydentów.

Ogólnokrajowy lockdown dla wszystkich mieszkańców obowiązuje w Austrii od poniedziałku 22 listopada. Decyzję o wprowadzeniu blokady rząd tłumaczy rekordowymi wzrostami liczby zakażeń koronawirusem. Lockdown potrwa co najmniej 10 dni, w razie potrzeby może zostać wydłużony do 20.

Mieszkańcy mogą opuszczać domy jedynie w określonych przypadkach, takich jak wyjście po zakupy spożywcze, uprawianie sportu czy wizyta u lekarza.

Szkoły i przedszkola pozostaną otwarte, jednak władze zwróciły się do rodziców, by w miarę możliwości pozostawili dzieci w domu. Pracownikom biur zalecana jest praca zdalna. Odwołano jarmarki bożonarodzeniowe, zamknięto restauracje.

Po wygaśnięciu lockdownu obostrzenia będą nadal obowiązywać osoby niezaszczepione. Dodatkowo rząd zapowiedział, że od lutego 2022 roku szczepienie przeciw Covid-19 będzie obowiązkowe.

Decyzje zostały oprotestowane w ubiegła sobotę na ulicach stolicy kraju, Wiednia, gdzie demonstrowało ok. 40 tys. osób.

Źródło: PAP/tter

19 KOMENTARZE

 1. 40 tys? I co z tego? Wyszli, pomachali flagami i dalej są niewolnikami. A od nowego roku zabiorą nieposłusznym majątek, wolność a następnie życie.

  • a Polacy z tobą włącznie co robią, śpią ,chleją browary i różaniec odmawiają na 24 wrealu? Konfederaci handlują książkami i w de wyborców mają. A za chwilę 1-2 grudnia, PiS wrzuci nocą ustawkę, której treści nawet nie chce pokazać tak jest jadowita. Podkupione lub zaszantażowane barany przegłosują i połowa dzisiaj bohaterów domorosłych poleci na bruk albo stanie jak cielaki w kolejce do szczepanów. Już to znamy, rampa w Oświęcimiu, orkiestra witała, gaz darmowy czekał.

 2. Moze ktos w koncu powinien powiedziec otwarcie , pokojowe protesty nic nie dadza. Luc Montagnier , Geert vander Bossche i tysiace innych autorytetow mowi o szkodliwosci szczepionek i nic sie nie dzieje. Rzady sa kupione , rzady wprowadza wszelkie mozliwe szykany i zamordzm aby tylko wyszczepic cale spoleczenstwo , doloza mu kilka „boosterow” a potem co roku bedzie intensywna terapia genetyczna.

  • Faktycznie, wygląda na to, że wszystkie rządy kupione. Skoro tak, to ktoś „zainwestował” nieprawdopodobne pieniądze. Łatwo nie odpuści. Proste.

   • To , ze rzady sa kupione brzmi jak absurd ale nie moge oprzec sie wrazeniu , ze tak wlasnie jest. Lockdowny , maseczki , dystanse nic nie daja i nikt nie wyciaga wnioskow. Szczepionka jest eksperymentalna i nie daje efektow . Singapur , Dania , Izrael jest tego dowodem ale w Australii buduja obozy dla pozytywnych ,w Holandi strzelaja do protestujacych a Austria i Niemcy wprowadza przymus szczepien , to sa za duze pieniadze aby odpuscic i wrocic do normalnosci.

 3. Szansa dla Europy pojawi się, gdy w USA Republikanie zgarną Senat i Izbę Reprezentantów, a to jest pewne, jeśli idzie o nastawienie społeczeństwa.
  Amerykanie (330 mln) mają w domach 400 mln sztuk broni, więc ONI, jak tym razem nie zrobią kuchy i przypilnują proces wyborczy, mają swoją szansę w midterms (listopad 2022). Po tym prawda zacznie iść w świat masowo, co zdemontuje ten międzynarodowy gułag.

  Pytanie, czy my w Europie przetrzymamy ten walec. To jeszcze cały rok.

 4. Protesty to sie odbywają na Gwadelupie gdzie ludzie podpalili ratusz miejski. Czas sobie uzmysłwoić, że pokojowe protesty niczego tutaj nie zmienią

 5. Pokojowe protesty nic nie dadzą, równie dobrze można się modlić do bóstwa :)
  Białoruś się stawia podobnie Syria i inni
  większość rządów polityków USA, Kanady, Australii, W. Brytanii, Francji, Niemiec i innych
  jest kupiona do tego to miłośnicy adrenochromu, narkotyków, zboczeń jak pedofilia, nekrofilia …

Comments are closed.