Kozioł ofiarny? Ukarano ich za wykrycie nowego wariantu. „Doskonałość naukowa powinna być oklaskiwana, a nie karana”

Koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Koronawirus. Obrazek ilustracyjny. Źródło: pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!

Władze RPA oświadczyły w sobotę, że ich kraj został zbyt dotkliwie „ukarany” za wykrycie tam nowego wariantu koronawirusa, nazwanego przez Światową Organizację Zdrowia Omikron. To reakcja na wprowadzone w wielu krajach zakazów lotów z państw Afryki Południowej.

„Ta ostatnia runda zakazów podróżowania sprowadza się do ukarania RPA za zaawansowane sekwencjonowanie genomu i zdolność do szybszego wykrywania nowych wariantów. Doskonałość naukowa powinna być oklaskiwana, a nie karana” – oświadczył MSZ RPA w komunikacie prasowym.

„Pragniemy zauważyć również, iż nowy wariant wykryto w innych krajach. Każdy z tych przypadków nie ma związku z RPA. Należy zauważyć, że reakcja na te kraje jest radykalnie inna, niż w naszym przypadku” – napisano w komunikacie.

Podkreślono również, iż WHO odradza na razie stosowanie tak radykalnych środków po to, aby faworyzować „naukowe podejście oparte na ryzyku” i że rząd RPA w oczywisty sposób popiera to stanowisko.

W piątek wieczorem minister zdrowia RPA Joe Phaahla potępił natychmiastową reakcję wielu krajów w postaci zamknięcia granic dla mieszkańców RPA. „Niektórzy przywódcy szukają kozłów ofiarnych, aby rozwiązać globalny problem” – powiedział Phaahla i nazwał to „paniką”.

Szereg krajów wprowadziło już ograniczenia dotyczące przylotów obywateli RPA i kilku innych krajów Afryki Południowej, m.in. USA, Niemcy, Włochy, Wielka Brytania, Holandia, Japonia, Czechy, Tajlandia, Wielka Brytania, Katar, Oman, Brazylia, Egipt. (PAP)

10 KOMENTARZE

 1. Wirusy mutują co kilkanaście godzin. Ponieważ zostało zauważone ,że Afryka , pomimo zaszczepienia około 6 % nie choruje na c 19 , wymyślono następną informacyjną hucpę z wariantem afrykańskim . Przy okazji można napędzać frajerów do ,,zaszczepiania” , mieć pretekst do napuszczania zaszczepionych na niezaszczepionych i wprowadzania nowych totalitarnych restrykcji, pozbawionych sensu i odstawy prawnej.

 2. No i niech to będzie nauczką. Nadgorliwość jest gorsza niż faszyzm i musi być karana.

  A na Białorusi vidoca19 ani vidu ani słychu! To materialiści.

 3. Bo wiecie, towarzyszu RPA, wy nic nie wiecie. Nie wiecie jak wygląda komunizm i nawet nie chcecie się uczyć od starszych towarzyszy, np. od Polski. To my wam, towarzyszu, damy dobra radę na przyszłość: „Nie należy wychodzić przed szereg. Nie warto być zbyt gorliwym. My mamy takie powiedzenie – „BMW – bierny, mierny, ale wierny”. Weźmijcie* to sobie do serca, a dobrze na tym wyjdziecie.”

  Kto tam znów idzie prawą?
  Lewa!
  Lewa!
  Lewa!

 4. Słusznie karzą każdego, kto wymyśla — na nasze utrapienie — „nowy wariant” czegoś, czego tak naprawdę nie ma. I w ten sposób przedłuża „pandemię”.

 5. Postawmy sprawę jasno. Wirus powinien nazywać się SZCZEPIKRON, bo wychodowali go szczepionkowcy a teraz ta plaga szczurów doświadczalnych roznosi po całym świecie. Odizolujce wszystkich zaszczepionych od zdrowych i normalnych ludzi na miesiąc a wnet skończy się ta wasza śmiechu warta pandemia.

 6. RPA została ukarana dwa dni po odmowie zakupu zbawiennych preparatów, jednego o rodowodzie niemieckim (miemcy to ojczyzna dr. mengele dr. goebbelsa rudolfa hössa i innych socjalistow oraz narkomanów w rodzaju pośledniego akwarelisty czy innych göringów ) drugiego pochodzącego do firmy która świadomie cale lata sprzedawała np. pudry dla dzieci zawierające azbest.

Comments are closed.