Lempart kontra sprzątaczka.
Lempart kontra sprzątaczka. (Fot. oko.press/screen)
Zwolenniczka aborcji, jedna z liderek Strajku Kobiet i współtwórczyni hasła „wyp******ać” Marta Lempart została ustawiona do pionu przez sprzątaczkę. Zachowanie Lempart oburzyło nawet niektórych przedstawicieli środowiska lewicy.

Wulgarna Marta Lempart wciąż „walczy” i co jakiś czas organizuje różne spędy. Tym razem razem poplamiła farbą drzwi wejściowe i podłogę przed wejściem do siedziby PiS na Nowogrodzkiej.

Szczególnie wkurzyło to starszą panią, sprzątaczkę, która dopiero co zasuwała z mopem i umyła podłogę przed wejściem.

Pani w sposób kulturalny, acz stanowczy zwróciła uwagę Lempart, by posprzątała po sobie. Lempart jednak nie w smak było „zniżać” się do takich czynności.

Michalkiewicz. The Movie

Niech pani umyje teraz! – mówiła wściekła sprzątaczka. – Nie, bo ja walczę także za pani dzieci – bezczelnie odpowiedziała Lempart.

– A pani myśli, że mi za co płacą? Miliony zarabiam, żebym za kogoś sprzątała? – nie odpuszczała sprzątaczka.

Lempart pozostała jednak niewzruszona na te uwagi. I oczywiście nie posprzątała.

Relację na żywo z wydarzenia prowadziło oko.press, więc niewygodnego fragmentu nie dało się usunąć. Nagranie odbiło się szerokim echem w mediach społecznościowych. Zachowanie Lempart krytykują nawet niektórzy przedstawiciele lewicy, którzy za liderkę Strajku Kobiet zazwyczaj „skoczyliby w ogień”.

„Filmik z Martą Lempart i panią sprzątającą, która jest wściekła, że jej zniszczyła pracę, jest niestety bardzo sugestywny. Kobieta pracująca kontra twarz kobiecych protestów. Nie ma walki o kobiety bez poszanowania pracy kobiet pracujących” – napisała lewicowa działaczka i proaborcjonistka Maja Staśko.