Przodownicy sanitaryzmu. Bez trzeciej dawki nie pójdziesz do kina, teatru, restauracji, nie wsiądziesz do pociągu

Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Prenumerata Najwyższego Czasu!
Przez Francję – zgodnie z covidiańskim przesłaniem – przechodzi kolejna fala „pandemii koronawirusa”, pomimo stosowania przez kraj ostrej segregacji sanitarnej. Francuski minister zdrowia zapowiedział zaostrzenie obowiązujących zasad.

Od 15 stycznia paszport sanitarny nie będzie już ważny bez dawki przypominającej szczepionki na koronawirusa.

Dla osób powyżej 65. roku życia paszport bez zaszczepienia się tą dawką przestanie być ważny 15 grudnia – oznajmił minister.

Od najbliższego poniedziałku (29.11) ważność negatywnych testów na koronawirusa zostanie skrócona do 24 godzin, wobec 72 godzin obowiązujących obecnie.

We Francji wraca również obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, w tym na powietrzu, tam gdzie przebywa duża liczba osób, na przykład – na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Minister zdrowia Oliver Veran zapowiedział też skrócenie czasu przyjmowania dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19 z sześciu do pięciu miesięcy.

We Francji paszport covidowy obowiązuje wszystkich powyżej 12. roku życia. Bez niego nie można korzystać z obiektów kultury i wypoczynku mieszczących powyżej 50 osób (teatry, kina, muzea, parki rozrywki, festiwale, sale koncertowe itp.).

Paszport sanitarny jest obowiązkowy także w kafejkach, barach i restauracjach, w tym w ogródkach restauracyjnych, a także w centrach handlowych, szpitalach, domach opieki. Jest obowiązkowy na pokładzie samolotów, pociągów (TGV, Intercités) i autokarów przewozu międzyregionalnego na długich trasach.

 

12 KOMENTARZE

 1. Jak „obecnośc osób trzecich” przy samobójstwie.
  Bez 3-ej dawki nie?
  A jak ktoś się złamie i pójdzie po 1-ą? Żadnych „przywilejów”?

 2. I bardzo dobrze. Skoro tylko trzecia dawka sprawia, że obywatel bedzie uznawany za w pełni wyszprycowanego, to odsetek szprycowników w PL spadnie z 52 do jakichś 20%. A to oznacza, że ten cyrk zwija namiot i kończą się żniwa Kościoła Świętej Pandemii. Kapłanów tego Kościoła będziemy mogli osądzić. To nie potrwa długo. Ludzie przestali sie bać. DLatego wypuścili w Afryce kolejną wersję i już straszą. Tym razem to się nie uda jak w marcu 2020. Wtedy ludzie im ufali. Teraz ich przeklinają.

 3. Państwo polskie wydało mi certyfikat po drugim szczepieniu ktory jest wazny do czerwca 2022 r. więc się tego trzymam. Trzecią dawką nie zamierzam się szczepić. Nie będzie mi jakiś nikt Niedzielski mówił co mam robić. Podjąłem sam decyzję ze sie szczepie. Zona z córką nie chca i szanuje ich wybor bo dopiero za kilka kilkanaście lat będziemy wiedzieć kto z nas miał rację.

  • Za kilka lat to będą wiedzieć tylko żona i córka, ty już tej wiedzy mieć nie będziesz. Współczuć tylko, że takiego męża/ojca zesłał im los…

   • Trzecia cie nie ominie i kolejna tez i to nie wisielec bedzie ci kazal a ty sam po nia pobiegniesz jak bedziesz chcial zyc. Po pierwszej szprycy jestes już bezwolnym .

 4. „Przez Francję przechodzi kolejna fala pandemii korona wirusa”. Przestańcie pisać takie głupoty, jaka pandemia? czy może właściwie należałoby pisać PLANDEMIA. Używając takich określeń wpisujecie się w tą zbrodniczą narrację i większość pożytecznych idiotów wierzy w tą wykreowana histerię. Gratuluję rozwagi.

 5. Żydki wykańczają Białych rękami „białych”. Ci „biali” – we wielu przypadkach – trzęsą już portkami, bo sprawa zamachu na Ludzkość niedługo się rypnie. Zatem będzie można śmiało po indiańsku głosić: – Śmierć bladym twarzom !

 6. Kino? Teatr? Filharmonia? Od lat mnie tam nie widzieli. W trudnych czasach ludziom myślącym szkoda czasu na pierdoły. Bo sztuka, proszę Państwa, to słodkie pierdoły, którym ludzie oddają się w sielankowych czasach spokoju, bezpieczeństwa i dostatku. W czasach II wojny światowej sztuką zainteresowani byli wyłącznie Niemcy. Bo kradli wybitne, drogie dzieła, niektóre niszczyli. Normalni ludzie zapomnieli o sztuce. Dzisiaj ponownie przeżywamy opresyjny czas psychopatów covidowych. Sztuka… phi

  • wtedy to chociaż była sztuka…współczesna sztuka to w dużej mierze wypociny zwyrodniałych, amoralnych pseudo „artystów” lub hochsztaplerów.

Comments are closed.