Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne. / foto: Pixabay
REKLAMA
Przez Francję – zgodnie z covidiańskim przesłaniem – przechodzi kolejna fala „pandemii koronawirusa”, pomimo stosowania przez kraj ostrej segregacji sanitarnej. Francuski minister zdrowia zapowiedział zaostrzenie obowiązujących zasad.

Od 15 stycznia paszport sanitarny nie będzie już ważny bez dawki przypominającej szczepionki na koronawirusa.

Dla osób powyżej 65. roku życia paszport bez zaszczepienia się tą dawką przestanie być ważny 15 grudnia – oznajmił minister.

REKLAMA

Od najbliższego poniedziałku (29.11) ważność negatywnych testów na koronawirusa zostanie skrócona do 24 godzin, wobec 72 godzin obowiązujących obecnie.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

We Francji wraca również obowiązek noszenia maseczek we wszystkich miejscach publicznych, w tym na powietrzu, tam gdzie przebywa duża liczba osób, na przykład – na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Minister zdrowia Oliver Veran zapowiedział też skrócenie czasu przyjmowania dawki przypominającej szczepionki przeciwko Covid-19 z sześciu do pięciu miesięcy.

We Francji paszport covidowy obowiązuje wszystkich powyżej 12. roku życia. Bez niego nie można korzystać z obiektów kultury i wypoczynku mieszczących powyżej 50 osób (teatry, kina, muzea, parki rozrywki, festiwale, sale koncertowe itp.).

Paszport sanitarny jest obowiązkowy także w kafejkach, barach i restauracjach, w tym w ogródkach restauracyjnych, a także w centrach handlowych, szpitalach, domach opieki. Jest obowiązkowy na pokładzie samolotów, pociągów (TGV, Intercités) i autokarów przewozu międzyregionalnego na długich trasach.

 

REKLAMA