Bill Gates i Sylwia Spurek/Fot. Flickr/Instagram (kolaż)
Bill Gates i Sylwia Spurek/Fot. Flickr/Instagram (kolaż)
REKLAMA
Miliarder i założyciel Microsoftu, Bill Gates, jest także właścicielem potężnych areałów gruntów rolnych w USA. Jego farmy rozmieszczone są w całym kraju – od Kalifornii po Wisconsin. Nie jest to przypadek, Gates ma bowiem plan, który spodobałby się Sylwii Spurek i jej podobnym.

Według Forbesa majątek Billa Gatesa jest wart 121 mld dolarów. Założyciel Microsoftu posiada grunty rolne w 18 stanach USA – w sumie posiada około 242 tys. akrów, czyli niemal 100 tys. hektarów. To sprawia, że jest on największym prywatnym właścicielem gruntów ornych w Stanach Zjednoczonych.

Gatesowi udało się to m.in. dlatego że płacił znacznie wyższe ceny za ziemię uprawną niż byli w stanie wyłożyć lokalni rolnicy. I tak wypychał ich z rynku.

REKLAMA

Jego ziemie rozsiane są w stanach: Waszyngton, Kalifornia, Idaho, Wyoming, Kolorado, Nowy Meksyk, Arizona, Nebraska, Iowa, Wisconsin, Illinois, Michigan, Indiana, Ohio, Północna Karolina, Floryda, Missisipi, Arkansas i Luizjana.

Film dokumentalny o dramatycznych wydarzeniach w Jedwabnem

Nie jest to jednak wyłącznie „hobby”, czy zachcianka miliardera. Gates ma bowiem plan, którego nie powstydziłaby się znana „obrończyni krów mlecznych” Sylwia Spurek (która otwarcie przyznaje, że chciałaby zakazać jedzenia mięsa).

Gates jest niezwykle zaangażowany w „rolnictwo alternatywne”. W myśl jego koncepcji mieszkańcy bogatych uprzemysłowionych krajów powinni w przyszłości spożywać wyłącznie imitacje mięsa tworzone na bazie syntetycznych produktów mięsnych. Miliarder „inwestuje” też swoje pieniądze na projekty dotyczące tzw. zrównoważonego zarządzania gruntami.

Źródła: Agrarheute/cenyrolnicze.pl

REKLAMA